Azure için Parola geri yazma ne tür hesaplarda çalışır?

Sordu: Sal Ele | Son Güncelleme: 23 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.1/5 (3.679 Görüntüleme. 35 Oy)
S: Parola geri yazma işlemi ne tür hesaplar için çalışır ? A: Parola geri yazma , federe, parola karması eşitlenmiş ve Geçişli Kimlik Doğrulama Kullanıcıları dahil olmak üzere şirket içi Active Directory'den Azure AD'ye eşitlenen kullanıcı hesapları için çalışır .

Benzer şekilde, Parola geri yazma işleminin çalışması ne kadar sürer diye sorabilirsiniz.

Parola karma senkronizasyonundan temel olarak farklı çalışan senkronize bir ardışık düzendir. Parola Geri Yazma , kullanıcıların parola sıfırlama veya değiştirme işlemlerinin başarısı hakkında gerçek zamanlı geri bildirim almasına olanak tanır. Bir parolanın başarılı bir şekilde geri yazılması için ortalama süre 500 ms'nin altındadır.

Ayrıca, Azure AD connect'te parola geri yazmayı etkinleştirmek nedir? Azure AD Connect'te parola geri yazma seçeneğini etkinleştirme Parola geri yazmayı yapılandırmak ve etkinleştirmek için Azure AD Connect sunucunuzda oturum açın ve Azure AD Connect yapılandırma sihirbazını başlatın. Ek görevler sayfasında, Senkronizasyon seçeneklerini özelleştir'i ve ardından İleri'yi seçin.

Daha sonra, Azure'da parola geri yazma nedir?

Parola geri yazma, Azure AD Connect ile etkinleştirilen ve buluttaki parola değişikliklerinin gerçek zamanlı olarak mevcut bir şirket içi dizine geri yazılmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Parola geri yazma , aşağıdakileri kullanan ortamlarda desteklenir: Active Directory Federasyon Hizmetleri. Parola karma senkronizasyonu.

Azure portalına erişimi nasıl kısıtlarım?

Azure portalına kullanıcı erişimi nasıl engellenir

 1. Genel Yönetici hesabınızla Azure portalında oturum açın.
 2. Azure Active Directory'ye tıklayın.
 3. Ve Kullanıcı Ayarları'nı seçin.
 4. Ve Azure AD yönetim portalına erişimi kısıtla'da Evet'i seçin.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şifremi nasıl tekrar açarım?

SSPR'de parola geri yazma seçeneğini etkinleştirin
 1. Azure portalını açın ve bir Genel Yönetici hesabıyla oturum açın.
 2. Azure Active Directory'ye gidin ve Parola Sıfırlama'ya tıklayın.
 3. Sol bölmeden Şirket içi tümleştirme'yi seçin.
 4. Parolaları şirket içi dizininize geri yaz seçeneğini Evet olarak ayarlayın.

LDAP ne için?

LDAP (Hafif Dizin Erişim Protokolü), dizin hizmetleri kimlik doğrulaması için kullanılan açık ve çapraz platform protokolüdür. LDAP , uygulamaların diğer dizin hizmetleri sunucularıyla iletişim kurmak için kullandığı iletişim dilini sağlar.

Azure AD LDAP mı?

Azure AD , Basit Dizin Erişim Protokolü ( LDAP ) protokolünü veya Güvenli LDAP'yi doğrudan desteklemez. Ancak, Azure AD kiracınızda Azure AD Etki Alanı Hizmetleri ( Azure AD DS) örneğini, LDAP bağlantısı elde etmek için Azure Ağı aracılığıyla düzgün yapılandırılmış ağ güvenlik gruplarıyla etkinleştirmek mümkündür.

Azure Active Directory kullanıcı hesabı nedir?

Azure Active Directory ( Azure AD ), Microsoft'un bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi hizmetidir ve çalışanlarınızın aşağıdaki kaynaklara erişmesine ve oturum açmasına yardımcı olur: Kurumsal ağınızdaki ve intranetinizdeki uygulamalar gibi dahili kaynaklar ve sizin tarafınızdan geliştirilen herhangi bir bulut uygulaması. kendi organizasyonu.

Şifre karma senkronizasyonu nedir?

Parola karma senkronizasyonu , hibrit kimliği gerçekleştirmek için kullanılan oturum açma yöntemlerinden biridir. Parola karma eşitleme , Azure AD Connect eşitleme tarafından uygulanan dizin eşitleme özelliğinin bir uzantısıdır. Office 365 gibi Azure AD hizmetlerinde oturum açmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Azure AD, Active Directory'nin yerini alabilir mi?

Azure AD , Active Directory'nin yerine geçmez. Yine de bunun için bizim sözümüze gerek yok. Azure Active Directory Active Directory bulut versiyonu olarak tasarlanmamıştır. Bir etki alanı denetleyicisi veya AD ile aynı yetenekleri sağlayacak bulut içinde bir dizin değil.

Azure AD Sspr nedir?

Self Servis Parola Sıfırlama ( SSPR ), kullanıcıların yardım için BT personeline başvurmadan parolalarını sıfırlamasını sağlayan bir Azure Active Directory ( AD ) özelliğidir. Kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar veya günün hangi saatinde olurlarsa olsunlar, hızlı bir şekilde kendilerinin engelini kaldırabilir ve çalışmaya devam edebilirler.

masmavi Sspr nedir?

Azure Active Directory ( Azure AD) self servis parola sıfırlama ( SSPR ), kullanıcılara yönetici veya yardım masası katılımı olmadan parolalarını değiştirme veya sıfırlama olanağı sağlar. Bu yetenek, bir kullanıcı kendi cihazında veya bir uygulamada oturum açamadığında yardım masası aramalarını ve üretkenlik kaybını azaltır.

Azure parola geri yazma işlemi ne kadar sürer?

C: Parola sıfırlama için oturum ömrü 15 dakikadır. Parola sıfırlama işleminin Baştan kullanıcı şifresini sıfırlamak için 15 dakikası vardır.

Cihaz geri yazma nedir?

Aygıt geri yazma : Aygıt geri yazma , aygıtlara dayalı olarak AD FS (2012 R2 veya üstü) korumalı aygıtlara Koşullu Erişimi etkinleştirmek için kullanılır.

Geçiş kimlik doğrulaması nedir?

Microsoft Windows Server tabanlı ağlarda, Geçişli Kimlik Doğrulama , güvenilir bir etki alanında bulunan bir etki alanı denetleyicisine kimlik doğrulama gerçekleştirme yöntemidir. Geçişli kimlik doğrulama , kullanıcıların geçerli bir kullanıcı hesabına sahip olmadıkları etki alanlarındaki bilgisayarlarda oturum açmalarını sağlar.

Azure'a nasıl erişim verebilirim?

Bir kullanıcıyı bir aboneliğin yöneticisi olarak atama
 1. Azure portalında Tüm hizmetler'e ve ardından Abonelikler'e tıklayın.
 2. Erişim vermek istediğiniz aboneliği tıklayın.
 3. Erişim denetimi (IAM) öğesine tıklayın.
 4. Bu aboneliğe ilişkin rol atamalarını görüntülemek için Rol atamaları sekmesine tıklayın.
 5. Ekle > Rol ataması ekle'ye tıklayın.

Azure'a nasıl izin veririm?

Proje düzeyinde bireysel izni değiştirin
 1. Proje düzeyindeki Güvenlik sayfasında, Kullanıcıları ve grupları filtrele kutusuna kullanıcı kimliğini girin. Ardından, izinlerini değiştirmek istediğiniz hesabı seçin.
 2. İzinleri İzin Ver veya Reddet olarak ayarlayarak izni değiştirin.
 3. Değişiklikleri kaydet'i seçin.

Azure Active Directory'yi nasıl veririm?

Azure portalı
 1. Genel Yönetici olarak Azure portalında veya Azure Active Directory yönetim merkezinde oturum açın.
 2. Azure Active Directory'yi arayın ve seçin.
 3. Yönet altında, Özellikler'i seçin.
 4. Azure kaynakları için erişim yönetimi altında geçişi Evet olarak ayarlayın.
 5. Ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet'e tıklayın.

Azure'da izinleri nasıl kontrol ederim?

Rol atamalarını görüntüle
 1. Azure portalında Tüm hizmetler'e ve ardından Abonelikler'e tıklayın.
 2. Aboneliğinizi tıklayın.
 3. Erişim denetimi (IAM) öğesine tıklayın.
 4. Erişimi kontrol et sekmesini tıklayın.
 5. Bul listesinde, erişimi kontrol etmek istediğiniz güvenlik sorumlusu türünü seçin.

Azure'a nasıl sahip atayabilirim?

Rol açılır listesinde Sahip rolünü seçin. Seç listesinde bir kullanıcı seçin. Kullanıcıyı listede görmüyorsanız, dizinde görünen adları ve e-posta adreslerini aramak için Seç kutusuna yazabilirsiniz. Rolü atamak için Kaydet'e tıklayın.

Azure portalına yönetici erişimini nasıl verebilirim?

Azure klasik portalı+
 1. Azure klasik portalında oturum açın.
 2. Gezinti bölmesinde, Ayarlar> Yöneticiler> Ekle'yi seçin.
 3. Yardımcı yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın ve ardından Yardımcı yöneticinin erişmesini istediğiniz aboneliği seçin.