Steve Jobs açılış konuşması ne hakkındaydı?

Soruldu: Eleonora Joulia | Son Güncelleme: 22 Ocak 2020
Kategori: kariyer kariyer tavsiyesi
4.9/5 (449 Görüntüleme . 39 Oy)
Hepimizin tüm zamanların en ilginç mezuniyet konuşmalarından biri olarak kabul ettiği konuşmasında , Jobs konuşmasına Reed Koleji'nden nasıl ayrıldığını anlatarak başladı. İzleyiciler arasında yakında mezun olacak kişilere hitap etmenin tuhaf bir yolu, ancak sevdiği derslere nasıl "bıraktığını" açıklayınca mantıklı geliyor.

O halde Steve Jobs'un mezuniyet konuşmasının amacı nedir?

Steve Jobs'un konuşmasının amacı, mezunları belirli faaliyetlere olan tutkuları nedeniyle gerçekten sevebilecekleri işleri bulmaya ikna etmektir.

Ek olarak, Steve Jobs Stanford Mezuniyet Konuşması ne zamandı? 12 Haziran 2005

Benzer şekilde Steve Jobs konuşmasında ne dedi diye soruluyor.

Steve Jobs konuşmanın sonu için dikkatini çağrısını kaydeder: "Stay Hungry Stay Foolish hep, şimdi bu kendim için diledi Ve gelmiş sen yeniden başlamak için mezun olarak, senin için diliyorum....

Steve Jobs konuşmasında ethos'u nasıl kullanıyor?

Kullanılan Onun söylemi mesajında ve hedef kitle ile arasında bazı bağlantı yaratmış olmalı. Özellikle konuşmasında yaptığı etos, patos ve yapının içinden, İşler 'retorik onun argümanlarını destekliyor. Kendini yapma, seyirci onu dinlemek yapmadığını ünlü olduğu gerçeği daha “insan” görünüyorsa olacak.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Açılış konuşmasını kim yapar?

Böyle bir konuşma yapan kişi, başlangıç ​​konuşmacısı olarak bilinir. Çok yaygın olarak, kolejler veya üniversiteler politikacıları, önemli vatandaşları veya diğer tanınmış konuşmacıları gelip mezun olan sınıfa hitap etmeye davet edecektir.

Steve Jobs'un mezuniyet konuşmasının tonu nedir?

ton üzücü ve okuyucu, özellikle kariyerine yeni başladığından ve kendi şirketinden kovulduğundan bahsederken Jobs'a sempati duyuyor. Daha sonra, Apple'a yeniden işe alındığında ve elde ettiği olağanüstü başarılardan bahsettiğinde, ton neşeli, canlandırıcı ve ilham verici hale geliyor.

Steve Jobs neden Aç Kal, Aptal Kal dedi?

Aptal kal : Özlemlerinin peşinden git. Alışılmadık kararlar alırken insanlar size aptal diyebilir. “ Kal, Aptal Kal ” ifadesi, 2005 yılında Stanford Başlangıcında Apple'ın kurucusu Steve Jobs tarafından bahsedilen ilham verici bir slogandır. Aç kal : Gittikçe daha fazlasını elde etme isteği anlamına gelir.

Steve Jobs hayattaki en önemli şeyin ne olduğunu söylüyor?

Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşayan dogmaların tuzağına düşmeyin. Başkalarının fikirlerinin gürültüsünün kendi iç sesinizi boğmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi , kalbinizi ve sezgilerinizi takip etme cesaretine sahip olun. Biz sadece yaptığımız şey konusunda hevesliyiz.

Steve Jobs neden Apple'dan kovuldu?

Jobs , şirketin yönetim kurulu ve o zamanki CEO'su John Sculley ile uzun bir güç mücadelesinin ardından 1985'te Apple'dan ayrılmak zorunda kaldı. Aynı yıl, Jobs birkaç Apple üyesini yanına alarak, yüksek öğrenim ve iş pazarları için bilgisayarlarda uzmanlaşmış bir bilgisayar platformu geliştirme şirketi olan NeXT'yi kurdu.

Steve Jobs için önemli olan neydi?

Steve Jobs , kişisel bilgisayar çağının karizmatik bir öncüsüdür. Jobs , Steve Wozniak ile 1976'da Apple Inc.'i kurdu ve şirketi telekomünikasyon alanında bir dünya lideri haline getirdi. Yaygın olarak vizyon sahibi ve dahi olarak kabul edilen o, iPod ve iPhone gibi devrim niteliğindeki ürünlerin piyasaya sürülmesini denetledi.

2005 ölmeden önce nasıl yaşarım?

“İşiniz hayatınızın büyük bir kısmını doldurmak için gidiyor ve gerçekten memnun etmenin tek yolu harika bir iş olduğuna inandığınız şeyi yapmaktır. Ve harika bir iş yapmanın tek yolu ise yaptığınızı sevmektir”diye 2005 yılında Stanford başlama konuşmasında söyledi. Eğer henüz bulamadıysanız”, aramaya devam edin. Yerleşme.

KİM SÖYLEDİ Aç Kal, Aptal Kal?

Stay Hungry Stay Foolish , 300.000'den fazla kopya satarak Hint yayıncılığında yeni bir rekor kırdı ve sekiz dile çevrildi. Aç kal Foolish Amerikan iş adamı Steve Jobs ünlü bir alıntı kalın.

Alıntı ölmeden önce nasıl yaşarsın?

Ölmeden Önce Yaşa Sözleri . “Sen kendin çok daha büyük bir ilahi amaç stratejik bir parçası olduğundan içindedir pozisyonda yerleştirilmiştir.” “Birçok kişi düşündüğünün aksine, Tanrı İsa yol kaç kişi dayalı bizi ödüllendirmek etmez.

Konuşmadan ölmeden önce nasıl yaşarsın?

“Başkalarının düşüncelerinin sonucuyla yaşayan dogmaların tuzağına düşmeyin. Başkalarının fikirlerinin gürültüsünün kendi iç sesinizi boğmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi, kalbinizi ve sezgilerinizi takip etme cesaretine sahip olun.”

Nasıl aç ve aptal kalırsın?

Aç kal . Asla tatmin olmayın ve her zaman kendinizi zorlayın. Aptal kal . İnsanların yapamayacağını söylediği şeyleri yapın (veya denemeye devam etmeye istekli olun).

Steve Jobs'u sevdiğiniz şeyi yapın?

İşiniz hayatınızın büyük bir bölümünü dolduracak ve gerçekten tatmin olmanın tek yolu harika bir iş olduğuna inandığınız şeyi yapmaktır . Ve harika bir iş yapmanın tek yolu ise yaptığınızı sevmektir. Eğer henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yerleşme.

Steve Jobs Apple'dan ne kadar uzak kaldı?

Steve Jobs , 16 Eylül 1985'te Apple Computer'dan ayrıldı. Teknoloji tarihinin bu gününde Steve Jobs , Apple Computer'ın başkanlığından istifa etti ve tam 12 yıl sonra geri döndü. Tıpkı Apple I bilgisayar satan başladığında Jobs ve Steve Wozniak 1976 yılında Apple Computer Inc başladı.

İşler kaligrafiyi nasıl öğrendi?

Jobs , sürüşü olan bir dahiydi, bu yüzden 1972'de ücretli bir öğrenci olarak geçirdiği bir sömestrden sonra, Reed'de 18 ay daha takıldı ve bir keşiş kadar kararlı bir şekilde kaligrafi okudu. Daha sonra, İşler katıldı bir Reed arkadaşı (ve gelecekteki Apple çalışanı) traş baş ve elbiseler ile, Himalayalar, yalınayak bir rahip gibi çalışma.

Kalbinizi ve sezginizi takip edecek cesarete sahip olun Bir şekilde gerçekten ne olmak istediğinizi zaten biliyorlar, diğer her şey ikincil Steve Jobs mu?

Sezgilerinizi güvenen önemi üzerinde
Başka kişilerin düşüncelerinin gürültüsü, kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi, kalbinizi ve sezginizi takip etme cesaretine sahip olun . Gerçekten ne olmak istediğinizi bir şekilde zaten biliyorlar . Geri kalan her şey ikincildir.”

Steve Jobs neden öldü?

Pankreas kanseri