Arka diferansiyelin arızalanmasına ne sebep olur?

Sordu: Onelio Catena | Son Güncelleme: 28 Şubat 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.8/5 (495 Görüntüleme . 25 Oy)
İlk ve en yaygın olanı, diferansiyel yağının kaybıdır ve bu, diferansiyel muhafazası içindeki dişlilerin kırılmasına, taşlanmasına ve hatta arka tekerlekleri bloke etmesine neden olabilir . Bununla birlikte, diferansiyeller çok zorlanırlarsa başarısız olabilir, bu da çok sayıda tükenmişlik, sürükleme yarışı vb. gerçekleştirdiğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, arka diferansiyelin kötü gitmesine ne sebep olur?

Araç sadece belirli bir hızda hızlanırken arka diferansiyel gürültüsü oluşuyorsa, bunun nedeni aşırı yüklenme ve yağlama hatası nedeniyle viteslerin aşınmış olması muhtemeldir. Genel olarak, aşınmış pinyon yatakları, yavaşlama ve/veya hızlanma sırasında olabileceği gibi, çeşitli hızlarda dönme sesleri oluşturabilir.

Benzer şekilde, bir arka diferansiyelin değiştirilmesi ne kadara mal olur? Değiştirilmeleri için gereken birkaç saatlik işçilikle birleştiğinde, tipik arka diferansiyel onarım maliyeti 200 ila 400 dolar arasındadır. Dişliler gerekliyse, bu sayı bir demet atlar. Yeni bir dişli takımı içeren arka diferansiyel onarımları, parçalar ve bunları değiştirme işçiliği arasında 1.500 $ veya daha yüksek olabilir.

Burada, kötü bir arka diferansiyelin belirtileri nelerdir?

Kötü Arka Diferansiyelin İşaretleri

 • Boştayken Dişlide Gürültü. Araç çalıştırıldığında ve ilk çalıştırıldığında, aracın arkasından bir tıkırtı veya tıkırtı sesi gelebilir.
 • Dişlileri Hızla Taşlama. Araç hızlandığında, arkadan uğultu veya devam eden çınlama gibi daha fazla ses gelebilir.
 • Titreşim ve Sıvı Sızıntısı.

Kırık bir arka diferansiyelle araba kullanabilir misiniz?

Bunlar, şanzımandan (önden çekişli kurulumda) veya diferansiyelden ( arkadan çekişli sistemde) tekerleklere gücü aktaran şeydir. Senin aksların birinin kırılırsa araba yoktur. Güvenli değil. Senin akslar başarısız iseniz, 'teknik olarak hala araba için mümkün olacak.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kötü bir diferansiyelde sürebilir misin?

Kötü bir pinyon yatağı ile sürüş sırasında arka diferansiyelin sönmesi durumunda ortaya çıkabilecek komplikasyonların ciddiyeti, soruna ve araca bağlı olacaktır . Yontulmuş veya kırılmış dişli dişlerinde titreşim veya güçte atlama olabilir. Çoklu kırık dişler olasılıkla Thunks ve rahatsız edici sesleri neden olacaktır.

Arka diferansiyelin değiştirilmesi ne kadar sürer?

Tamircinin diferansiyeli onarmak için ne kadar iş yapması gerektiği, daha önce hangi hasarın yapıldığına bağlıdır. Bazı durumlarda, sadece 30 dakika kadar kısa sürebilen bir sıvı değişimidir. Diğer zamanlarda, Diferansiyel tüm parçaları saat sürebilir ki, değiştirilmesi gerekecektir.

Arka diferansiyel nasıl kontrol edilir?

Parmağınızla sıvı seviyesini kontrol edin.
Arka diferansiyeldeki dişli yağı, servis ağzı deliğinin dibine ulaşmalıdır. Açık hizmet bağlantı noktasına bir parmağınızı sokun. Dişli yağı ile temas edip etmediğini görmek için parmağınızı hafifçe aşağı doğru bükün. Parmağınız dişli yağına dokunursa, içinde yeterince sıvı vardır.

Arka diferansiyel olmadan sürülebilir mi?

Bir arkadan çekişli bir arka diferansiyel olmadan sürebilirsin, ancak her iki arka tekerlek aynı hızda döndürülmesi olduğu gibi, hızlı lastik aşınması ve bazen hızlandırılmış mekanik aşınma ve hatta hasara yol lastik bodur olacaktır.

Kötü bir pinyon rulmanının belirtileri nelerdir?

Genellikle kötü taşıyıcı veya pinyon yatakları , sabit seyir hızında veya otoyol hızında boşta ilerlerken hırlar veya gürler. Dururken de bazen onları duyacaksınız.

Arka diferansiyelinizin sıvıya ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Genellikle, kötü veya arızalı diferansiyel yağı, sürücüyü servis edilmesi gereken olası bir sorun konusunda uyarabilecek aşağıdaki 4 belirtiden herhangi birini üretecektir.
 1. Araç Dişli Yağı Servis Aralığını Aşar.
 2. Vızıldayan Diferansiyel veya Şanzıman.
 3. Şanzıman/Şanzıman Kayıyor Dişliler Sarsılıyor.

Kötü bir arka uç ne tür bir ses çıkarır?

Yavaşlama sırasında bir uğultu, kötü veya gevşek bir pinyon yatağı olduğu anlamına gelebilir. Hızlanma sırasında bir uluma aynı sorunu gösterebilir. Yalnızca 20 mil/saat üzerindeki hızlarda gürleme veya sızlanma sesleri , aşınmış bir taşıyıcı rulmanın işareti olabilir . Viraj alırken ses değişebilir.

Kötü bir arka aks nasıl bir ses çıkarır?

Arka aks yatağı arızasının ana göstergeleri gürültü , boşluk ve sızıntılardır. Bir tekerlek yatağını teşhis etmek için arka akstan gelen gürültüyü kullanmak zor olabilir . Herhangi bir hızda veya tüm hızlarda yavaşlarken "pırıltı" sesi büyük olasılıkla kötü pinyon rulmanlarından veya gevşek pinyon rulman ön yükünden kaynaklanır.

Arka diferansiyeliniz arızalandığında ne olur?

Arka diferansiyel arızalandığında , güneye gittiğini size bildirecek iki şeyden biri meydana gelebilir: Gürültü: - Sürüş sırasında, özellikle bir köşeyi dönerken arkadan çok fazla ses duyacaksınız. Çok fazla sızlanmasıyla başlayabilir, zamanla daha yüksek sesle devam etmeye devam edebilir.

Arka ucunuz sönerse ne olur?

"Arka uç" senin mekanik'ın farkına için kısaltmadır. Dişliler aşınır, genellikle, - ya da yataklar başarısız - diferansiyel uğultusunu başlayacaktır. Bir şey duyarsınız ki daha hızlı ve daha yavaş gitmek zift olarak aşağı yukarı gider ve derin ıslık sesi gibi sesler.

Kötü bir arka uç iletim sorunlarına neden olabilir mi?

Moab'ın yorumlarda belirttiği gibi, kötü bir arka diferansiyel otomatik şanzımana zarar veremez. Onları bağlayan tek şey bir tahrik milidir. Bunun dışında tamamen bağımsız meclislerdir.

Kötü bir tekerlek yatağı nasıl bir ses çıkarır?

Kötü bir tekerlek yatağının en yaygın belirtisi, aracın lastiğinden veya tekerleğinden gelen yüksek sestir. Metalin metale sürtünmesi gibi bir ses çıkaracak ve araç hızlandıkça daha yüksek ses çıkaracaktır. Kötü bir tekerlek yatağı , eşit olmayan lastik aşınmasına neden olabilir, bu da lastikleri daha erken satın almanız gerektiği anlamına gelir.

Kötü bir U Eklemi nasıl bir ses çıkarır?

Kötü bir U belirtileri - eklem
Eklem gürültülü bir clunking veya siz vitese arabanızı koyduğunuzda gürültü beceriyor - kötü U farkla en yaygın belirti ile: sürücü veya ters içine kayması sırasında gürültü clunking.

Arka pinyon yatağını değiştirmenin maliyeti nedir?

Eğer araç sabit almak için ödemesi gereken ne fiyat bilin.
Bir pinyon conta değişiminin ortalama maliyeti 227 ila 282 dolar arasındadır. İşçilik maliyetlerinin 184 ile 234 dolar arasında, parçaların ise 43 ile 48 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Tahmin vergi ve ücretler dahil değildir.

Diferansiyele nasıl hizmet ediyorsunuz?

Başlayalım
 1. Sıvıyı Boşaltmak için Kapak Cıvatalarını Çıkarın. Diferansiyelin servis kapağını veya tahliye portunu bularak başlayın.
 2. Kapağı temizleyin. Conta yüzeyini kazıyarak diferansiyel kapağını temizleyin.
 3. Contayı kazıyın.
 4. Kapak Contasını takın.
 5. Kapağı yeniden takın.
 6. Dişli Yağını tekrar doldurun.

Kötü bir ön diferansiyel sesi nasıldır?

Herhangi bir hızda veya tüm hızlarda yavaşlarken "pırıltı" sesi büyük olasılıkla kötü pinyon rulmanlarından veya gevşek pinyon rulman ön yükünden kaynaklanır. 20 mil/saat üzerindeki hızlarda "gürültü veya uğultu", aşınmış taşıyıcı yataklardan kaynaklanabilir. Viraj alırken veya dönerken gürültü değişebilir.

Bir diferansiyele servis vermenin maliyeti nedir?

Diferansiyel sıvı değişimi için yalnızca 80 ila 140 dolar arasında bir ödeme yapacaksınız. İşçilik 50 ila 70 dolar arasında olmalı , parçalar ise 30 ila 70 dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir.