Şimşirler hangi bölgedir?

Sordu: Kristeen Tschoche | Son Güncelleme: 17 Ocak 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.4/5 (234 Görüntüleme . 21 Oy)
Ağaç şimşir olarak da adlandırılan klasik çit bitkisi, şimşir modelini temsil eder. Bölge 6'ya kadar dayanıklıdır ve dört fitlik olgun bir yüksekliğe kadar yavaş bir yetiştiricidir. Genellikle Ortak Şimşir olarak adlandırılan Amerikan Şimşirleri (B. sempervirens), 100 yıla kadar büyümeye devam eden mükemmel bir çok yönlü bitki grubudur.

Daha sonra, şimşir ağaçlarının en iyi nerede büyüdüğü de sorulabilir.

Şimşir ağaçlarının çoğu, sarkan yapraklardan parlayan benekli ışık veya sabah veya öğleden sonra birkaç saat doğrudan güneş ışığı gibi kısmi gölgede büyümeyi tercih eder. Bazı çeşitler ağır gölgeyi tolere eder.

Aynı şekilde, şimşirler güneşi mi yoksa gölgeyi mi sever? Nötr ila hafif alkali olan iyi drene edilmiş toprağı tercih ederler . Toprağı serin tutmaya yardımcı olmak için bir inç kadar doğranmış yaprakla malçlayın (ancak saplara karşı malç yığmayın). Bir kez kurulduktan sonra, şimşir çalıları kuraklığa çok dayanıklıdır. Çeşitlerin çoğu tam güneşte yarım gün gölgede büyür.

Bu bağlamda, şimşir çalıları ile ne iyi görünüyor?

Dokusal sözleşme ile iyi arkadaşı bitkiler, lirope, germander, biberiye veya adaçayı kekik, Hosta, bayan manto sayılabilir. Şimşir ağacını, sarı veya koyu renkli yaprakları olan, az büyüyen çalılarla birleştirin. Bu hem renk hem de doku katacaktır. Çalılar çiçek açarsa veya meyve verirse, bu daha da fazla ilgi yaratır.

En dayanıklı şimşir ağacı nedir?

insularis, tüm şimşir ağaçlarının en dayanıklısı olarak kabul edilir. Buxus semper. virens, ortak kutu, bölge 6'ya dayanıklıdır (Krussmann 1984) ve önceki türlerden daha büyük bir boyuta sahiptir. Büyük, koyu yeşil yapraklar tüm yıl boyunca her zaman yeşil kalır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mucize Gro şimşir için iyi mi?

Mucize - Gro Miracid Bitki Maması asit seven bitkiler içindir. Şimşirler asit seven bitkiler değildir, bu nedenle üzerlerinde kullanılmamalıdır.

Şimşir ağaçlarının çok suya ihtiyacı var mı?

Şimşir Çalılarının Sulanması
Genel bir kural olarak, bitkinin ilk yılında haftada bir veya iki derin sulama boldur, çalının ikinci büyüme mevsiminde haftada bire düşer. Bundan sonra, bir şimşirin sulanması sadece sıcak ve kuru havalarda gereklidir.

Şimşir pahalı mı?

Şimşir veya botanik lingo'daki buxus, düzenli şekillere kırpılabildiği için resmi bahçelerin temel dayanağıdır. İki dezavantajı şimşirlerin çekiciliğini zedeliyor : Yavaş yetiştiriyorlar, bu da onları satacak kadar büyük olana kadar birkaç yıl taşımanın maliyeti nedeniyle fidanlıklarda pahalı hale getiriyor.

Şimşirleri ne kadar uzağa dikiyorsunuz?

Şimşir çitlerin Dikim delikleri birbirinden iki üç ayak olmalı ve her delik kök topu kadar geniş iki kat derin gibi olacaktır ve olmalıdır. Sen şimşir bitki sonra toprak yüzeyinden kök topun sekizde top görmek gerekir; Eğer tüm kök topu kapsayacak eğer, bitki hayatta olmayabilir.

Şimşirler hızlı büyüyor mu?

Japon şimşir ağaçları Kore şimşirlerine (Buxus sinica) çok benziyor ve her ikisi de son derece popüler çünkü hızlı büyüyorlar ve şiddetli donları İngiliz ve Amerikan olanlardan çok daha iyi tolere edebiliyorlar. Ayrıca daha kompakttırlar ve yaklaşık 8 fit yüksekliğe ve yaklaşık 6 fit genişliğe kadar büyüyebilirler .

Şimşirler köpekler için zehirli midir?

Ağacın tamamı hem ağızdan hem de topikal olarak zehirlidir , bu yüzden köpeğinizin olacağı herhangi bir yerde onları bulundurmamak en iyisidir. Şimşir Ağacı, Buxaceae bitki ailesindendir ve köpekler için toksik olan alkaloidler içerir. Bütün bitki zehirli olmakla birlikte, yapraklar köpekler ve diğer küçük hayvanlar için özellikle zehirlidir.

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

Şimşir ağaçları ne kadar büyür?

ABD Tarım Bakanlığı'ndaki Hardy bitki sertlik bölgeleri 5 ila 8 - yine çeşidine bağlı olarak - olgun yaygın şimşir bitkileri, maksimum ortalama 20 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bununla birlikte, daha yaygın olarak, 10 ila 15 fit yüksekliğe kadar büyürler .

Şimşir çalılarını ne zaman dikmelisiniz?

Şimşir dikmek için ideal zaman sonbahar sonu, kış sonu veya ilkbaharın ilk yarısıdır . Sıcaklıkların en aşırı olduğu yılın zamanlarında ekim yapmaktan kaçının.

Şimşirleri nasıl şekillendirirsiniz?

Budama Şimşir Çalıları
  1. Adım 1 - Ölü veya Hasarlı Dalları Çıkarın. Bunlar, büyüyen dalların yanında kolayca görülebilir ve gövdenin tabanından kesilmelidir.
  2. Adım 2 - Şimşirin İçini Temizleyin.
  3. Adım 3 - Şimşir ağacını inceltin.
  4. Adım 4 - Şimşir'i şekillendirin.
  5. Adım 5 - Şimşirin Her Tarafını Budayın.

Geyik şimşir çalıları yer mi?

Şimşirler (Buxus) geniş yapraklı yaprak dökmeyen bitkilerdir, yani yaprak döken bitkiler gibi geniş yaprakları vardır ancak yapraklarını kışın tutarlar. Bu onları çitler için çok popüler bir seçim yapar. Bonus olarak, şimşirler geyikler için nahoş olan alkaloidler içerir.

Saksılara şimşir ekebilir misin?

Çabuk bitiyorsa ve büyük olan kaplarda da şimşir maki bitki. Eğer saksı kadar geniş bitki boyunda ve bunu yönetebilir eğer daha geniş olduğu gibi olmak istiyorum. Şimşir ağaçlarının geniş kapsamlı, sığ kökleri vardır. Ayrıca, kış rüzgarlarında dışarıda kalan herhangi bir bitki , yere daha yakınsa daha iyi sonuç alacaktır.

Şimşirler asit sever mi?

Çoğu yaprak dökmeyen bitkinin asit seven bitkiler için organik bir gübre olan Holly-tone ile beslenmesi gerekir. Ancak şimşir - ve arborvitalar - asit seven bitkiler olmayan yaprak dökmeyen çalılardır. Bu nedenle, çok amaçlı bir bitki besine ihtiyaçları vardır.

Şimşirlerin çiçekleri var mı?

Çoğu doğal bitki gibi, şimşir de tohum üreten çiçekler yoluyla cinsel olarak çoğalır. Birçok bahçe çiçeğinin aksine, şimşir çiçekleri renklerinden veya boyutlarından hoşlanmazlar - göze çarpmazlar ve sarı-yeşil renktedirler.

Yeşil kadife şimşir ağacını ne kadar uzağa dikmeliyim?

Yeşil Kadife şimşir çalılar, uzay arayla 2 ve 3 feet arasında kendi merkezleri ile bireysel çalılar bir çit kurmak.

Kışın şimşirleri örtmeli misiniz?

Şimşirler kökleri donmuş topraktan değiştirmek daha hızlı kışın yaprakları nemi kaybedebilir gibi yaprak dökmeyen. Özellikle donma sıcaklıklarında ve soğuk rüzgarlarda kurumaya karşı hassastırlar. Bazı durumlar dışında genellikle şimşirleri çuval bezi ile korumaya gerek yoktur .