Buz balıkçılığı için en iyi ipucu nedir?

Sordu: Noreddin Zimonin | Son Güncelleme: 21 Şubat 2020
Kategori: spor balıkçılığı sporları
4.8/5 (150 Görüntüleme. 31 Oy)
En İyi Buzda Balık Tutma İpuçları
  • Frabill 1664 Klasik İpucu - Ahşap kadar.
  • HT Kurumsal Husky Deluxe İpucu - yukarı.
  • Hayabusa Heritage Deluxe Ahşap Ucu - Yukarı Sürükleme Makarası.
  • HT Polar Therm Extreme Tip - Yukarı , Turuncu.
  • Frabill Blackhawk Assault İpucu - Yukarı .
  • Kartal Pençesi Buzda Balık Tutma Arctic Tip - up .
  • Frabill Pro Termal Yuvarlak - Yukarı Kiti.
  • Santigrat Ağır Hizmet SBTU-50 Ucu Yukarı .

Benzer şekilde, buzda balık tutmanın püf noktaları nelerdir diye sorulabilir.

Bir yukarı , buzda balık avı sırasında, bir burgu ile buzda açılan bir delikten belirli bir derinlikte canlı veya donmuş yemi askıya almak ve bir balığın çarptığını tespit etmek için, bu dişli parçasına temas etmeden, bir balığın çarptığını tespit etmek için kullanılan bir cihazdır. .

İkincisi, bir bahşişte ne kadar çizgi olmalı? Benim için bir tercih benim ucu SMART-UPS her makaranın üzerine Dacron hattının 50-75 hakkında yarda yerleştirmek olacaktır. Bunun 150-225 fitlik bir misina olduğu göz önüne alındığında, belki göl alabalığı için avlanma ve 60-80 fit su derinliği dışında çoğu avlanma koşulu için yeterli olacaktır.

Daha sonra, en iyi bahşiş nedir diye de sorulabilir.

En İyi Buzda Balık Tutma İpuçlarının Karşılaştırılması

İpucu: ReelScore: Fiyat aralığı:
HT Polar Therm Extreme 4.7/5.0 $$
HT Husky DLX 4.7/5.0 $$
Kırılgan Sertağaç 4.6/5.0 $$
Frabill Kutup Ateşi 4.6/5.0 $$

Bir turna ucunu nasıl kurarsınız?

Genellikle 6-15 feet derinliğinde alanlara odaklanmak ve buzun altında üç ila dört ayak meselesinden Minnow ayarlayın. 15-20 yarda sondaj delikleri ile birbirinden başlayın ve balık etkinlik diktatları olarak ayarlayarak, senin SMART-UPS yerleştirin.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Buz balıkçılığı ne kadar tehlikeli?

Buz balıkçılığı tamamen eğlenceli değil ve uydu TV'ler. Doğru yapmazsanız tehlikeli olabilir. Buz çok inceyse, siz veya aracınız düşebilir. Diğer riskler arasında yanlış kullanılan ısıtıcılardan kaynaklanan karbon monoksit zehirlenmesi ve soğuğa ve rüzgara maruz kalmaktan kaynaklanan donma yer alır.

Buz balıkçılığını nasıl yapıyorsunuz?

Mükemmel balık avlama noktasını bulduğunuzda, açık suyu görene kadar buzda tamamen büyük bir delik açarsınız. Ardından, deliğinizi genişletmek için buz keskiyi çıkarın. Şimdi, kızağınızı açın ve balıkları yakalamak için özel yemlerinizi , jig çubuklarını veya uçlarını bulun.

İpucunu kim icat etti?

Geri 1930'ların sonunda, Beaver Dam bölgesinde üç buz balıkçılar - Fred Crinion Albert "Tuck" Kachelski ve George Beers - Bir bodrum katında iniş ve bira için para satmak - kendi ucu montaj başladı.

Bir ucu yukarıya nasıl kanca takarsınız?

Ynt: Bahşişlerde kancayı ayarlama
Makara dönüyorsa, uzaklaşıyorlar. Sadece sıkılaştırmak ve kısa bilek çırpıda [6 inç kullanın. Balığın ağzında kanca yoksa ve vuruşunuz yemi düşürmesine neden oluyorsa; yem hala yakında olacak ve balık muhtemelen tekrar toplanacak.

Bahşişlerle turna balıklarını nasıl buzlarsınız?

Sadece ot üstleri üstünde birden yemler askıya alma veya yabani ot derin kenarına yanında etmek yerine balıkçılık çubuklar daha ups - Pike balıkçıları genellikle birkaç ipucu kullanın. İpucu - up temelde Deliklerinizde üstünde yalan, olta pek bir trapline belirleme gibi aşağıda çizgileri yem olduğunu tahta veya plastik levhaları vardır.

Beaver Barajı bahşişlerini kim yapar?

Yılda up - Arktik Balıkçı 27.000 ucu hakkında üretmektedir. Orijinal Beaver Dam Tip - Up , www.beaverdamtipup.com'da 36 dolara satılıyor. Eylem ürünün yukarı yanı sıra fotoğraf - Bu talimatlar ve faydaları ucunun sahiptir.

Bir ipucu kaç metredir?

İki bahşiş için 120 yardalık bir makara yeterli olacaktır, bu nedenle her biri yaklaşık 60 yarda hesaplayın.

Buz balıkçılığı için ne kadar misinaya ihtiyacınız var?

Unutmayın, bu buzda balık avı (döküm değil), bu yüzden daha az oltaya ihtiyaç var. Eğer su 20 feet balık Örneğin, hattın 60-80 ayakları genellikle iyidir. Ekstra hat , büyük bir mızrak veya bas, sürüklemeyi çekmesi durumunda veya bir yolculuktan sonra yıpranmış uçları kesmek için kullanışlıdır.

Turna balıkçılığı için ölü bir yem teçhizatını nasıl kurarsınız?

Bu teçhizatı uzakta veya sığ suda kullanın. Kaba bir kılavuz olarak, ana hattın suya sığ bir açıyla girdiği herhangi bir yüzmede kullanın. Her zaman yem önünde dışarı savrulmakta sağlamak için, döküm sertçe çizgiyi tüy. Ardından, teçhizat suya çarptığında halatı tamamen yakalayın .