Gerçek bakiye ile mevcut bakiye arasındaki fark nedir?

Sordu: Nailya Gavinhos | Son Güncelleme: 3 Nisan 2020
Kategori: işletme ve finans borç faktoringi ve fatura indirimi
4.1/5 (284 Görüntüleme . 19 Oy)
Gerçek bakiye, o hesaptaki toplam bakiyedir . Kullanılabilir bakiye, NEFT RTGS gibi herhangi bir işlem için kullanılabilen tutardır. Vb farkı IMPS Transferi ATM para çekme hesabınızdan veya hesabınızdan tahsil edilecek olan bekleyen masrafların mevcut bir tutma olabilir.

Ayrıca, hesap bakiyem ve kullanılabilir bakiyem neden farklı diye sorulmuştur.

Hesap bakiyeniz , hesabınızdaki toplam tutardır . Kullanılabilir bakiye , çekebileceğiniz, aktarabileceğiniz ve kullanabileceğiniz fonları temsil eder. İşlemler veya tasarruf hesapları için , düzenlenmiş bir kredili mevduat hesabı nedeniyle kullanılabilir bakiye hesap bakiyesinden fazla olabilir.

Ayrıca, mevcut bakiyem neden mevcut bakiyemden daha yüksek? Hesabınız için mevcut denge çünkü hesaba karşı sunulmuş olan işlemleri bekleyen mevcut dengenin farklı olabilir, ancak henüz işleme konmamış. Kullanılabilir bakiye , çek hesabınıza bağlı bir kredi limitiniz varsa mevcut krediyi de içerir.

Bununla ilgili olarak gerçek bakiyemi kullanabilir miyim?

Bankamatik kartı işlemleri, kullanılabilir denge yansıyacak, ancak tüm işlemler 'düzenlenen' ya da hesabınızda 'Beklemede' olarak listelenir unutmayın. Bill Öde kullanırsanız onlar ödenene kadar Örneğin, bu işlemler hesap bakiyenize yansıtılmaz.

Mevcut bakiyenin kullanılabilir bakiyeye dönüşmesi ne kadar sürer?

Mevcut Bakiyeniz , Hesabınıza yapılan son ödemeler dahil Kaydedilen İşlemleri gösterir. Mevcut Bakiyeniz, 3 ila 5 iş günü sürebilen Bekleyen İşlemleriniz Hesabınıza gönderildiğinde güncellenecektir.

13 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bekleyen işlemler zaten mevcut bakiyeden düşülür mü?

Bekleyen işlemler yalnızca mevcut paranızı etkiler. İşlem beklemedeyken işlem tutarı mevcut bakiyenizden düşülür . Hesap bakiyeniz bekleyen bir işlemden etkilenmez; yalnızca ödeme tamamen işlendikten sonra değişir.

Mevcut bakiye ve kullanılabilir bakiye dendiğinde ne anlama geliyor?

Cari Bakiye, Bankadaki Nakit bakiyenizin ödenmemiş bakiyesidir . Bu, tüm para yatırma ve çekme, banka masrafları ve diğer bankacılık işlemlerinden sonra denge dikkate alınmıştır olduğunu. Kullanılabilir Bakiye ise, mevcut bakiyenin çekilmeye uygun kısmını ifade eder.

Bekleyen mevduatlar mevcut bakiyeye dahil mi?

Kullanılabilir bakiyeniz şunları içerir: Hemen kullanılabilen tüm para yatırma işlemleri ve hesabınıza gönderilen para çekme işlemleri. Yetki verdiğimiz banka kartı işlemleri ve bildiğimiz çekler/yetkili ödemeler dahil bekleyen para çekme işlemleri, mevcut bakiyenizi azaltır.

Hesap bakiyesine kredili mevduat dahil mi?

Özetle, mevcut bakiyeniz yalnızca hesabınızda gerçekte ne kadar paranız olduğunu gösterecek ve kabul ettiğiniz herhangi bir kredili mevduat hesabını içermeyecektir .

Mevcut bakiyeden para çekebilir miyim?

||| Yalnızca "mevcut dengeyi." Çekebilirsiniz Cari denge Ancak tüm bu para henüz doğrulanmadı olmayabilir hesabınızda var paradır. Ancak mevcut bakiyeniz hala 100$. Bankanıza ve hesabınıza bağlı olarak, tutarın tamamını veya bir kısmını hemen çekemezsiniz .

Mevcut bakiyem neden ekside?

Hesapta eksi bakiye varsa - sahip olduğunuzdan daha fazla para harcadınız. 1) banka, işlem için ödeme yapılmasına izin verecek ve ardından sizden kredili mevduat hesabı veya yetersiz fon ücreti talep edecektir. Bu nedenle, bankaya işlem tutarı artı eksi bakiye ile sonuçlanan ücret borcunuz olacaktır.

Mevcut bakiyemden daha fazlasını harcayabilir miyim?

Henüz Mevcut Değil
Bazen hesap dengesi daha düşük bir kullanılabilir bakiyesi görürsünüz. (Eğer olağanüstü kontroller varsa daha az ya) Böyle durumlarda, yalnızca mevcut dengeyi geçirebilirsiniz ve paranın geri kalanı bankanız tarafından tutuluyor. Hesabınıza yatırılan paralar henüz temizlenmedi.

Hesabınızda para olmayan bir banka kartı kullanabilir misiniz?

Orada işlem kapsayacak şekilde hesabınızda yeterli para değil ve hesabınız fazla para çekmeye izin vermez zaman bankamatik kartı kullanmaya çalışırsanız, işlem reddedilir. Herhangi bir ücret alınmamaktadır. Hesabınız fazla para çekmeye izin veriyorsa, çek gibi bir ücret alınabilir.