CJ 4 ve CK 4 yağı arasındaki fark nedir?

Sordu: Rqia Ardions | Son Güncelleme: 7 Haziran 2020
Kategori: iş ve finans benzin fiyatları
4.6/5 (448 Görüntüleme . 38 Oy)
Whitacre, "Ağır hizmet yağının iki kategorisindeki birincil fark, geriye dönük uyumluluktur" diyor. “API CK - 4 yağları , CJ - 4 kullanan eski motorların yanı sıra şu anda geliştirilmekte olan yeni motorlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm yüksek hızlı, dört zamanlı dizel motorları destekleyecektir.

Ayrıca bilmek, CJ 4 yağı nedir?

API Hizmet Kategorisi CJ - 4 , önceki model yıllarının yanı sıra 2007 model yılı otoyol egzoz emisyon standartlarını karşılamak üzere tasarlanmış yüksek hızlı dört zamanlı dizel motorlarda kullanım için yağları açıklar. CJ - 15 ppm'den yüksek kükürt yakıtlı 4 yağ , servis aralığı için motor üreticisine danışın.

Ayrıca bilin, cj4 ve ck4 yağı arasındaki fark nedir? Yeni CK-4 yağları , geliştirilmiş kesme kararlılığı, oksidasyon direnci ve havalandırma kontrolü dahil olmak üzere CJ-4'e göre bir dizi iyileştirme sağlayacaktır. API FA-4 yağları , CJ-4 yağlarına göre benzer iyileştirmeler sağlayacaktır, ancak FA-4 yağlarının yalnızca daha yeni otoyol dizel motorlarında kullanılmak üzere tasarlandığını unutmamak önemlidir.

Bunun yanında API CK 4 ne anlama geliyor?

API açıklaması, FA4'ün "seçilmiş" dizel motorlar için tasarlanmış XW-30 yağlarına atıfta bulunduğunu belirtir. Karayolu üzerindeki sera gazı emisyonlarını yöneten 2017 standartlarına uygun olanlar. Yağlar, dizel yakıtında 15 ppm'e kadar kükürt içeriği ile karayolunda kullanıma uygun olmalıdır.

CK 4 yağı sentetik midir?

Evet, CK - 4 motor yağları , CJ- 4 motor yağlarının yerini alacak. İki özellik vardır; CK - 4 ve FA- 4 . Şu anda kullandığınız aynı viskozite derecelerini ve yağ türlerini (geleneksel, tam sentetik , sentetik karışım) satın alabileceksiniz ve bunlar, mevcut TÜM araçlarla tamamen “geriye dönük uyumlu” olacaklar.

20 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En iyi dizel yağı nedir?

2020'nin En İyi 5 Dizel Motor Yağı
  1. Castrol EDGE Genişletilmiş Performans 5W-30. Castrol, kalite ve yüksek performansla eşanlamlı bir isimdir.
  2. Valvoline 5W-40 Tam Sentetik Dizel Motor Yağı.
  3. Royal Purple API lisanslı Motor Yağı SAE 15W-40.
  4. Shell Rotella T4 Üçlü Koruma 15W-40.
  5. Mobil 1 120760 Sentetik Motor Yağı 0W-40.

5w 40 yağ ne için kullanılır?

5w40 , dizel ve benzinli motorlar için en uygun ham bazlı motor yağıdır . Bu motor yağı genellikle garanti kapsamında olan araçlarda kullanılır . Bu yağ kategorisinin bazı önemli özellikleri şunlardır: Kurşunsuz ve kurşunlu benzin kullanan araçlar için uygundur.

Petrolde W ne anlama geliyor?

Motor yağındaki " w " kış anlamına gelir . Yağ sınıflandırmasındaki ilk sayı, soğuk hava viskozitesini ifade eder. Alt Bu sayıdır, daha az viskoz sizin yağ düşük sıcaklıklarda olacaktır. Örneğin, bir motor yağı 5W- bir 15W- motor yağı daha düşük sıcaklıklarda daha iyi akacaktır.

API yağ derecesi nedir?

Binek otomobil ve ticari otomotiv motor yağlarının hizmet derecesi, Amerikan Petrol Enstitüsü ( API ) tarafından sınıflandırılmıştır. Program, bir yağın belirli Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) kalite ve performans standartlarını karşıladığını onaylar. Aracınızın motoru için gereken viskozite derecesini belirtir.

5w30 ne anlama geliyor?

Örneğin bir 5W-30'da , W'den önceki sayı, yağın düşük sıcaklıklardaki viskozitesini tanımlar. Rakam ne kadar düşükse, yağ o kadar ince ve yağın soğuk sıcaklık/soğuk çalıştırma performansı o kadar iyi olur. W'den sonraki sayı, motorun normal çalışma sıcaklığında yağın ne kadar kalın olduğunu açıklar.

Yağda CD ne anlama geliyor?

TOM: "C" dereceleri dizel motorlar içindir, yani "CC" iyi olur ve " CD " daha iyi olur.

Petrol için en yüksek API hizmet derecesi nedir?

Bunlar, yağın API'nin hizmet standartlarını karşıladığını belirtir ve sizi daha düşük kaliteli yağlardan uzak tutmaya yardımcı olur. API'nin motor yağı için mevcut en yüksek derecesi SM'dir. Bu yağ , şu anda kullanımda olan tüm benzinli motorlar için tasarlanmıştır ve 2004'ten beri standarttır.

API CD'si nedir?

API . Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birincil petrol ve doğal gaz ticaret birliği. Bu hizmet için tasarlanan yağlar, korozyon, piston tortuları ve kurum işleme gereksinimlerine sahiptir. API , dizel motor yağlarının API CD'sine göre lisanslanmasına son vermiştir ve bu, eski bir spesifikasyon olarak kabul edilmektedir.

CK 4 geriye dönük uyumlu mu?

CK - 4 , hem yol üstü hem de ağır ekipman için tasarlanmıştır ve aynı zamanda geriye dönük olarak da uyumludur .”

API ne için kullanılır?

Bir uygulama programı arayüzü ( API ), yazılım uygulamaları oluşturmak için bir dizi rutin, protokol ve araçtır. Temel olarak bir API , yazılım bileşenlerinin nasıl etkileşime girmesi gerektiğini belirtir. Ayrıca API'ler , grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenlerini programlarken kullanılır .

En son API derecelendirmesi nedir?

SN Dereceli Motor Yağları
2011 model yılı otomobiller ve hafif kamyonlarda başlayan benzinli motorlar için en son hizmet kategorisi derecelendirmesi "SN"dir. API SN derecesi , Uluslararası Yağlayıcı Standardizasyon ve Onay Komitesi'nin (ILSAC) yeni GF-5 yağ derecesine eşdeğerdir.

fa4 nedir?

FA-4 , geçen yılın sonlarında ağır hizmet motor yağı ambalajlarında görünmeye başlayan iki yeni API donutundan biridir; diğeri CK-4'tür. Hem CK-4 hem de FA-4 yağları, motorların aşınma ve yıpranmaya karşı korunmasını sağlamak için havalandırma direncini artırmak ve kesme stabilitesini artırmak üzere formüle edilmiştir.

API SF yerine API SN kullanabilir miyim?

API SN'den SJ'ye en yeni arabalar için, API SH'den SA'ya eski arabalar içindir. Bu durumda API SL'ye ihtiyacınız vardır, bu nedenle daha düşük bir API SJ iyi olamaz. Her iki yağlar böylece SM ve SN hükümsüz kılar SL kullanılabilir.

En son dizel motor yağı sınıflandırması nedir?

Dizel Motorlar
Kategori Durum
CK-4 Akım
CJ-4 Akım
CI-4 Akım
CH-4 Akım

Motor yağında SG ne anlama geliyor?

Harf kombinasyonları, American Petroleum Institute veya API'den alınan performans derecelendirmeleridir. Minibüsünüz üretildiğinde, birinci sınıf motor yağı SG olarak derecelendirildi, bu yüzden Ford bunu istedi.

Valvoline Premium Blue sentetik bir karışım mıdır?

Valvoline Premium Mavi Yağ. ValvolinePremium Blue ™, yalnızca Cummins tarafından onaylanan ve önerilen “Yalnız Bir” ™ 'dir. Premium Blue markası, dizel, gaz ve doğal gaz motor uygulamaları için geliştirilmiş eksiksiz bir geleneksel, sentetik karışım ve sentetik motor yağları yelpazesi sunar.