Geri giderken hangi tarafa geri dönmelisiniz?

Sordu: Horacio Ciubotaru | Son Güncelleme: 4 Nisan 2020
Kategori: otomotiv oto güvenlik teknolojileri
4.4/5 (750 Görüntüleme . 36 Oy)
1. Neden sürücü tarafına geri dönmelisiniz ? Geri sürücü tarafına daha iyi görebilmek için. Sağ tarafa doğru geri dönmek çok tehlikeli çünkü siz de göremiyorsunuz.

Ayrıca bilmek, geri giderken uygun baş ve vücut pozisyonu nedir?

Cevap başınızı ve vücudunuzu sağa çevirmektir. Yedekleme, baş desteğinin ötesini görmek için başınızı çevirmenizi gerektirir. Geri giderken tek başınıza aynalara yaslanmayın. Geri giderken aracı yönlendirmek için aynaları kullanırken derinlik algısını kaybeder.

Ayrıca vites düşürmeniz gereken 2 özel durum nedir? Eğer sert frenleri kullanmadan kontrol edebilirsiniz bir hıza yavaş aşağı ve kayma. Aksi takdirde frenler aşırı ısınabilir ve frenleme gücünü kaybedebilir.

Aynı şekilde, yedekleme yaparken genellikle en iyisidir?

Geri geri giderken , bir park yerinden çıkarken genellikle en iyisi : Gaz pedalına hafifçe basmadan önce her iki omzunuzun üzerinden dönüp bakın. Bir kavşakta sola dönüyor: ne zaman iki katı sarı çizgileri tek zamandır.

Arabanızı geri sürerken geriye doğru hareketinizin kontrolünü nasıl sağlıyorsunuz?

Sol üst kısmına yakın direksiyonu kavrayan ve bir sürücü araç gitmek istediği yöne çevirir. Daima yavaş gidin, her yöne dikkatlice bakın. Ters araba yönlendirmek için, gitmek için arabanın arka istediğiniz yöne tekerleği çevirin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Geri giderken geriye bakmalı mısınız?

Eğer düz sırt veya sağa ters ise, sağa vücudunuzu ve başını çevirip sağ omuzun (Diyagram 2-42) bir geri bakış. Daima karşı omzu da kontrol edin. Eğer ters olarak açıyorsanız, çek aracınızın ön uç bir şey isabet etmez.

Yedeklerken sinyal veriyor musunuz?

Eğer düz gidiyoruz, sinyal yok. Doğru, sinyal sağa yedekleme yapıyorsanız. Eğer sola arka çıkmaya devam ediyorlarsa sinyal bıraktı. Onlar yedeklemek gidiyoruz herkesi sinyallerini veriyor.”

Uykuluyken araba kullanmaya çalıştığınızda size ne olur?

Uykuluyken araba kullanmaya çalıştığınızda size ne olur ? Eğer sigortasız sürüş yakalanırlarsa ne olur? ilk mahkumiyetinizde 200 dolara kadar para cezasına çarptırıldınız. Buna ek olarak, araç esere el koymasının (el) ve lisans askıya olabilir.

Geri geri giderken omzunuzun üzerinden bakabilir misiniz?

Yedeklemek veya park alanı dışında geri gerektiğinde, bu kuralları izleyin: açın ve göz sağ omuzun üzerinde araç geri giderken. Aynalarını kullanan tek bağlıdır etmeyin. Bir araçta binmeden önce bir sürücü her zaman arabanın arkasını kontrol edilmelidir.

Bir aracı düz bir çizgide geri almak için hangi prosedürleri izlersiniz?

Bir aracı düz bir çizgide geri almak için hangi prosedürleri izlersiniz ? 3. Sol elinizi direksiyon simidinin üzerine ve sağ elinizi koltuğun üzerine yerleştirin.
  • Direksiyonu keskin bir şekilde sağa çevirin; yavaşça ilerleyin.
  • Ön sağ tekerlek kaldırıma dokunduğunda aracı durdurun. Park frenini ayarlayın.
  • Aracı parka koyun.

Bir arabayı yedeklerken nereye bakarsınız?

Direksiyona geçmeden önce aracınızın etrafını kontrol edin . Mümkünse arka camdan bakın . Yavaşça geri gidin , fren pedalını kapatın. Çevrenin farkında ol.

İleride bir yol çalışması işareti gördüğünüzde ne yapmalısınız?

İleride yol çalışması işareti
Bir yol çalışmaları site olması değişti yol koşulları ve yavaş aşağı için hazırlanan yaklaşıyor. Tabelada bir hız sınırı varsa, bir sonraki hız sınırı işareti kadar uymak zorundadır.

Geri giderken genellikle tek elle yönlendirmek en iyisi midir?

Direksiyondan erişilmesini gerektiren araç kontrollerini (silecekler, flaşörler, ışıklar, vb.) geri sürerken veya çalıştırırken tek elle direksiyon kullanın. Bir elin direksiyon simidi üzerine yerleştirilmesi, araç dengesi, direksiyonun ters çevrilmesi ve olası yaralanmalar için kritik öneme sahiptir.

Bir aracı desteklerken verim gereksinimleri nelerdir?

Aracı yedeklerken gereksinimler nelerdir? Eğer ters olduğunuzda tüm trafiği ve yayaları ve bisiklet verim gerekir. Trafik ve yayalar güvenli olana kadar dönün. Hedef alanı hedefleyin, merkezi vizyon oldu, yoldaki konumunuzu ve seyahat yolunun durumunu görmek için saçak kullanın.

Bir araba yolunu nasıl tersine çevirirsiniz?

Bir araba yolundan ileri doğru çıkarken , sürücünün basit bir başını çevirerek daha doğal bir pozisyonda sadece sola, sağa ve sola bakması yeterlidir. Ne zaman bir araba yoluna girmemiz gerekiyorsa, giriş yolunu geçip sağa doğru çekmeli ve ardından trafik açıkken araba yoluna geri dönmeliyiz .

Sürüşte kör nokta nedir?

Bir otomobil sürerken , kör noktalar yolun ilerisine bakılırken veya dikiz veya yan aynalardan görülemeyen alanlardır (bir yolcu otomobilinde yan aynaların uygun şekilde ayarlanması beklenir – yukarıya bakın).

Ne zaman vites değiştireceğinizi bilmenin 2 yolu nedir?

Ne zaman vites değiştirileceğini bilmenin iki yolu vardır: Motor Devri (rpm) kullanın. Aracınızın sürücü kılavuzunu inceleyin ve çalışma devri aralığını öğrenin . Takometrenizi izleyin ve motorunuz aralığın en üstüne ulaştığında vitesi yükseltin.

Neden sürücü tarafına geri dönmelisiniz?

Neden sürücü tarafına geri dönmelisiniz ? Geri sürücü tarafına daha iyi görebilmek için. Sağ tarafa doğru geri dönmek çok tehlikeli çünkü siz de göremiyorsunuz. Eğer geri ve sürücü tarafa doğru açarsanız, yan pencereden dışarı bakarak aracınızın arka izleyebilirsiniz.

Vitesleri doğru bir şekilde değiştirmek neden önemlidir?

Vitesleri Düzgün Bir Şekilde Değiştirin . Doğru viteste olmak önemlidir . Bu ipucu daha çok manuel şanzımanlı araç sürücülerine yöneliktir. Aracı yavaşlatmada etkili olmasına ve virajları daha kolay bir şekilde döndürmesine rağmen, motor freni motorunuzda aşırı aşınmaya neden olabilir.

Sizin ve yardımcınızın üzerinde anlaşmaya varmanız gereken en önemli el işareti nedir?

Tartışılacak ve üzerinde anlaşmaya varılacak en önemli el işareti "dur" için kullanılan işarettir . Yardımcının aracın arkasında, sürücünün onları net bir şekilde görebileceği bir yerde durması önemlidir.Bu , çarpışmalara yardımcı olur ve "kör noktalarda" sürücüye yardımcı olur.

Tekerlek yatağı contaları nelere karşı kontrol edilmelidir?

Tekerlek yatağı contaları , herhangi bir yağ sızıntısı olasılığına karşı kontrol edilmelidir . Bu, aracın güvenli bir şekilde sürülmesini etkileyecek bir veya bir dizi soruna işaret edebilir. Tekerlek yatak sızdırmazlığı üzerinde sızıntı belirtisi yok, hatta bir damla olmalıdır.

Kaç saniye takip mesafesine izin vermelisiniz?

İki saniye kuralı, bir sürücünün herhangi bir hızda güvenli bir takip mesafesini koruyabileceği bir genel kuraldır. Kural bir sürücü ideal kendi araç doğrudan önünde olan herhangi bir aracın arkasında en az iki saniye kalmak gerektiğidir.