Florida'da ne zaman domates ekebilirsin?

Sordu: Antton Witzki | Son Güncelleme: 17 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (72 Görüntüleme . 44 Oy)
Onlar yaz ısı setleri önce en domates üretecek böylece Kuzey Florida'da, bitkiler, son don sonra Şubat ayında başlatılır. In Central Florida, domates genellikle toplama için Eylül erken yaz domates ve yine erken Şubat ayında dikilebilir sonbahar ve kış aylarında domates .

Dahası, Florida'da en iyi hangi tür domates yetişir?

Önerilen yadigarı çeşitleri arasında ' Cherokee Purple ', ' Green Zebra ' ve 'Mortgage Lifter' bulunur. Yılın daha sıcak aylarında domates yetiştirmek için 'Isı Dalgası II' gibi ısıya dayanıklı bir çeşit seçin. Çoğu kiraz domates , 'Sweet 100' çeşidi de dahil olmak üzere, meyveleri sıcağında hazırlayacaktır.

Ayrıca yaz aylarında Florida'da domates yetiştirebilir misiniz? Florida'da bazı domates çeşitleri yazın büyüyecek , ancak sonbahar ve ilkbaharın başlarında daha kolay büyüyecekler . Bu ısıya dayanıklı domatesler küçük, kuruş büyüklüğünde meyveler üretir.

Bununla ilgili olarak, Güney Florida'da ne zaman domates ekebilirsin?

Güney Florida domates Bahar ekim zamanı Kasım ile Şubat olduğunu. Sonbahar domates mahsulü için domatesleri Ağustos - Eylül aylarında çıkarın. Tercihen bir kapalı gün nemli toprağa genç domates bitkilerine.

Domates dikmek için en iyi ay hangisidir?

Bölgenizdeki son don tarihinden altı ila sekiz hafta önce domatesleri iç mekanlarda tohum başlangıç ​​tepsilerinde veya geri dönüştürülebilir kaplarda başlatın. ABD Tarım Bakanlığı'nın bitki sertlik bölgeleri 8 ve 9'da, tohumlara Ocak ayının ortasından itibaren başlayın; USDA bölgeleri 3 veya 4'te tohumlara başlamak için Mart ortasından sonuna kadar ve Nisan başına kadar bekleyin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kahve telvesi domates bitkileri için iyi midir?

Kahve telvesini odun külü, kıyılmış yapraklar ve kireçle karıştırmak, domateslerin kolayca erişebileceği, nitrojen oranı yüksek zengin bir kompost oluşturur. Ham, işlemden geçirilmemiş formda, öğütülmüş kahve tanecikleri bitkiler gelişmek için toprak çok asidik çünkü kompost haline gerekçesiyle kullanarak, aynı zamanda asitlik azaltılması için bir yoldur.

Florida'da tüm yıl boyunca domates yetiştirebilir misin?

Central Florida'da domatesler genellikle yaz başında domatesler için Şubat başında ve sonbahar ve kış aylarında domates toplamak için Eylül ayında ekilebilir. Güney Florida'da domatesler Ağustos'tan Mart'a kadar yetiştirilebilir .

Epsom tuzunu domateslerin üzerine ne sıklıkla koyarsınız?

İdeal çözüm oranı, bitki boyunun her bir ayağı için 1 yemek kaşığı Epsom tuzudur . Domates bitkiniz iki fit boyundaysa, onu ayda en az iki kez iki yemek kaşığı Epsom tuzu ile besliyor olacaksınız ! 15'inde ve 30'unda bir kez daha mükemmel olurdu . Diğer bitkiler için genel kural altı haftada birdir.

Domates bitkisine mucizevi büyüme yapabilir misin?

Mucize - Gro Suda Çözünür Domates Bitki Yemi, beslenmemiş bitkilere kıyasla daha büyük, daha bol domates ve sebze yetiştirmek için anında beslenir. Miracle ile bitki besini kullanın - Gro Bahçe Besleyici veya herhangi bidonu ve her 1-2 haftada bir yem. Belirtildiği şekilde kullanıldığında tüm bitkiler için güvenlidir.

Domates bitkileri için ne kadar sıcak?

Sürekli olarak 90 ° F'nin üzerindeki gündüz sıcaklıkları veya sürekli olarak 75 ° F'nin üzerindeki gece sıcaklıkları, domates bitkileri için her türlü stresi yaratır. Domateslerin tozlaşması için çok sıcak. Bu daha az meyve demektir. Ancak daha da endişe verici olan, ısının bitkilere verdiği zarardır.

Domates için en iyi gübre nedir?

Toprağın doğru dengeli ya da azot yüksek ise, hafif bir azot içinde daha düşük ve böyle bir 5-10-5 veya 5-10-10 karışık gübre olarak fosfor, daha yüksek olan bir gübre kullanmak gerekir. Az miktarda azot eksikliğiniz varsa, 8-8-8 veya 10-10-10 gibi dengeli bir gübre kullanın.

Domates bitkilerinin aşırı sulanmasının belirtileri nelerdir?

Domates bitkileri kullanabileceklerinden daha fazla su aldığında, bitkide ve çevresindeki toprakta belirtiler belirgindir. Domates bitkilerinde erken aşırı sulanma belirtileri arasında meyve çatlaması ve alt yapraklarda kabarcıklar veya yumrular bulunur. Aşırı sulama devam ederse, yapraklardaki şişlikler veya kabarcıklar mantarlaşır.

Domates yetiştirmek ne kadar sürer?

Domates onları toprağa dikim sonra meyve 40 ila 50 gün üretimine başlayacak bekliyoruz böylece, ilk olarak ortaya andan itibaren sizin domates bitkileri olgunluğa ulaşması 20 ila 30 gün sürer.

Florida'da yıl boyunca hangi sebzeler yetişir?

Sıcak ve nemli Florida koşulları, sebzeleri dikmek ve yetiştirmek için mükemmeldir ve bunların çoğu yıl boyuncadır . Florida'da Yetiştirilecek En Kolay 15 Sebzenin Listesi
 • DOMATES.
 • PANCAR.
 • TURP.
 • LAHANA.
 • KOHLRABİ.
 • BROKOLİ.
 • KARNIBAHAR.
 • HAVUÇLAR.

Florida'nın büyüyen bölgesi nedir?

Florida , Amerika Birleşik Devletleri'nde hem tropikal hem de subtropikal bitkileri koruyabilen tek alanlardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Florida anakarası 8 ila 10 USDA bölgelerine bölünmüştür ve Florida Keys 11. bölgede bulunur. Miami, minimum sıcaklıkların 30 ila 40 derece Fahrenheit arasında olduğu 10b bölgesinin altına düşer.

Domateslerin tam güneşe ihtiyacı var mı?

Domatesler tam güneşte ve pH'ı 6.0 ile 6.8 arasında olan verimli, iyi drene edilmiş, hafif asidik toprakta gelişirler. Sağlıklı büyüme için domates bitkileri günde en az 8 saat doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyar. Ancak, güneş ışığı saatlerinin ardışık olması gerekmez .

Florida yazında hangi sebzeler iyi yetişir?

Florida'da Yaz Sebzeleri
 • Lima fasulyesi. Önerilen çeşitler: Fordhook 242, Henderson, Jackson Wonder, Dixie (Benekli) Butterpea, Early Thorogreen.
 • Patlıcan. Önerilen çeşitler: Black Beauty, Dusky, Long, Ichiban, Cloud Nine.
 • Bamya. Önerilen çeşitler: Clemson Spineless, Emerald, Annie Oakley II, Cajun Delight.
 • Biberler.
 • Tatlı patatesler.
 • Karpuz.

Florida'da domateslerin ne kadar güneşe ihtiyacı var?

Domateslerin bol güneş ışığına ihtiyacı vardır , bu nedenle onları bahçenizin günde en az 4 ila 6 saat tam güneş ışığı alacağı güneşli bir yere koyun. Ve domatesler toprak pH'ının 6.0-6.5 arasında olmasını tercih ettiğinden, ekimden önce bir toprak testi yapmak harika bir fikirdir. Yerel UF/IFAS Uzatma ofisiniz bir toprak test kiti konusunda size yardımcı olabilir.

Roma domates bitkilerini budamalı mısınız?

Sadece o buna don tarafından öldürene kadar büyümek ve üretim meyve devam yani belirsiz bir çeşitlilik işleminizse domates bitkisini budama konusunda endişe gerekir. Domates bitkiniz belirli bir çeşitse, yani daha kısa, önceden belirlenmiş bir yaşam döngüsüne sahipse, budamaya gerek yoktur.

Florida'da yıl boyunca biber yetiştirebilir misin?

Sen baharda son don sonra dikim için geç kışın tohum iç mekanları adresinin biber başlayabilirsiniz. Biberler, Ağustos ve Eylül aylarında erken bir sonbahar ekimi için yaz ortasında tekrar başlatılabilir. Senin bitkiler meyveler üreten tutmak hatırlar düzenli sulama, biber bitkileri nemli fakat ıslak toprakları tercih eder.

Florida'da karpuz nasıl büyür?

 1. Karpuzların sıcak havaya ihtiyacı vardır.
 2. Güneşe çok maruz kalan bir alana dikin.
 3. İyi toprak sağlamak için bir yeke kullanın.
 4. İyi drenaj sağlayın.
 5. pH dengesine yardımcı olmak için toprağa kompost ekleyin.
 6. Tohumların kök salması için yeterli toprak bırakın.
 7. Toprağı nemli tutun.
 8. Yabani otları önlemeye yardımcı olmak için malç uygulayın.

Campari domatesleri neden bu kadar iyi?

Campari domatesleri , piyasadaki en tatlı ve en lezzetli domateslerden bazıları olarak kabul edilir. Üstün dokuları ve kendilerine özel tatlarını veren farklı asit ve şeker dengesi ile tanınırlar.