Teksas'ta beden eğitimi sınavına ne zaman girebilirsiniz?

Sordu: Jiajing Axelrad | Son Güncelleme: 23 Haziran 2020
Kategori: kariyer mesleki eğitim
5/5 (216 Görüntüleme . 12 Oy)
PE (Mühendislik Sınavı İlkeleri ve Uygulaması)
Seçtikleri mühendislik disiplininde en az dört yıllık üniversite sonrası iş deneyimi kazanmış mühendisler için tasarlanmıştır. Eğer Eğitim (EIT) bir Teksas Mühendisi iseniz, PE sınavına kaydedebilir.

Bununla ilgili olarak, PE sınavıma ne zaman girebilirim?

Geleneksel olarak, lisans adaylarının FE sınavını geçtikten ve dört yıllık onaylı deneyim kazandıktan sonra PE sınavına girmelerine izin verilir. Ancak 2005 yılından itibaren eyaletler, adayların dört yıllık deneyim kazanmadan önce beden eğitimi sınavına girmelerine izin vermeyi düşünmeye başladılar.

Ek olarak, PE'yi 4 yıllık deneyimden önce alabilir miyim? 2013 yılında, onun Model Yasasından şartını kaldırdık Mühendislik ve Etüt İnceleme Ulusal Konseyi (NCEES) adayların sınava girmeden önce tecrübe dört yıl kazanç bildirdi. Beden eğitimi sınavına girmek için deneyim gereksinimini uygunluktan ayırmaya bazen ayrıştırma denir.

Buna göre, Teksas'ta PE sınavına kaç kez girebilirsiniz?

Mevcut Teksas kuralları, onaylanmış bir kişinin dört yıllık bir süre içinde (alınan ilk sınavdan başlayarak) üç defaya kadar beden eğitimi sınavına girmesine izin verir.

PE'nizi Teksas'ta nasıl alırsınız?

Teksas'ta profesyonel bir mühendis lisansına başvurmanın ön koşulları nelerdir?

  1. Mühendislik veya ilgili bilimlerde (BS, MS veya Ph.D.) onaylı bir müfredattan mezun olmuş olmalısınız.
  2. Derece akreditasyonuna bağlı olarak, bir PE tarafından referans verilen en az 4 veya 8 yıllık güvenilir mühendislik deneyimine sahip olmalıdır; ve.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

PE sınavı zor mu?

Beden eğitimi sınavının muhtemelen en zor yönlerinden biri, 8 saat boyunca odaklanmaya çalışmaktır. Sınav yorucu olabilir! Bu deneyime hazırlanmak çok zor olabilir. Ancak sınava giderken yanınıza aperatifler ve diğer gerekli malzemeleri (belki enerji içecekleri) alarak önceden plan yapabilirsiniz.

PE sınavı açık kitap mı?

PE sınavı , gerçek dünyadaki uygulamaları yansıtmak için profesyonel mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Belirli konulara odaklanır ve sorular biraz daha derinlemesinedir. FE sınavından farklı olarak, PE sınavı açık kitaptır , ancak bunun sizi PE sınavının kolay olduğunu düşünmenize izin vermeyin!

PE sınavının maliyeti nedir?

Beden Eğitimi Sınavı 265 ABD Doları tutarındadır ve sınava kaydolduğunuzda NCEES'e ödenir.

PE lisansı buna değer mi?

Bir PE Lisansı Buna Değer mi ? Ayrıca, PE statüsü kazanma gereklilikleri katı olduğundan ve şirketler genellikle istihdam için PE lisansına ihtiyaç duymadığından, tüm mühendisler lisanslı olmaz veya buna ihtiyaç duymaz.

PE'yi kaç kez alabilirsin?

MyNCEES hesabınız aracılığıyla PE sınavına kaydolun. PE sınavına her bir test dönemi için bir kez ve 12 aylık bir dönem boyunca en fazla üç kez girebilirsiniz.

EIT sınavı ne kadar zor?

İnşaat Mühendisliği EIT sınavını geçmek ne kadar zor ? GPA'nın sınavla veya iyi bir mühendis olmakla ilgisi yoktur. Anahtar, bir dakika veya daha kısa sürede cevaplayabileceğiniz soruların %50'sini hızlı bir şekilde tanımlayabilmektir. Bu %50'yi tamamlayın, sonra geri kalanında rahatlayabilirsiniz.

PE sınavından sonra ne yapabilirim?

Sınavınızı geçtikten ve PE lisansınızı aldıktan sonra yararlanabileceğiniz çeşitli avantajlar vardır.
  1. Lisansınızı almak için sonucunuzu ilgili eyalet kuruluna gönderin.
  2. İsminizi sergileyin.
  3. Duvar sertifikanızı alın.
  4. PE olarak kayıt olduktan sonra damga / Mühür edinin.

Teksas'ta PE gerekli mi?

Devlet ayrıca liselerin öğrencilerine beden eğitimi vermesini şart koşuyor. Texas , ilkokulda (bölgeye bağlı olarak K-5 veya K-6 sınıfları) haftada en az 135 dakika orta veya şiddetli yapılandırılmış fiziksel aktiviteyi zorunlu kılar, ancak günlük teneffüs gerektirmez .

Profesyonel bir mühendislik lisansının süresi doluyor mu?

PE lisansınızın süresi , tek sayılı her yılın 31 Aralık tarihinde sona erer . Lisansınızın sona ermesinden sonra 90 güne kadar. 90 gün sonra, doğrudan ofise yenilemeniz gerekir.

PE sınavına deneyimsiz girebilir miyim?

Evet, kayıt olmak istediğiniz eyalet kurulunu aramanız gerekir. Çoğu eyalet, PE sınavını geçtikten sonra bir PE lisansı almak için 4 yıllık kalifikasyon deneyimine sahip olmanızı gerektirir. Ancak, bazı ülkeler bu deneyimden eleme yıllarca toplantı olmadan PE sınavlarına girmeye izin verecektir.

PE sınavını geçmek için kaç soruya ihtiyacınız var?

Beden Eğitimi Sınavlarının çoğu - Yapısal Derinlik sınavları hariç - 8 saatlik bir süre içinde alınan 80 çoktan seçmeli sorudur. Sınavı geçmek ve PE Lisansınızı almak için soruların % 70'ini doğru cevaplamanız gerekmektedir. Bu sadece 56 doğru cevap - bu yüzden ihtimalleri lehinize değerlendirin!

EIT'yi PE'den önce almanız gerekiyor mu?

PE sınavına girmek için bir EI/ EIT gerekli değildir; FE'yi geçmek bir gerekliliktir. Tipik olarak bir PE'nin yönetimi altında belirli bir miktarda mühendislik deneyimi biriktirin. Çoğu eyalette gereklilik dört yıldır, ancak diğerlerinde gereklilik daha düşüktür.

FE ve PE sınavları arasındaki fark nedir?

FE /EIT ve PE sınavları arasındaki fark nedir? Mühendislik lisanslama süreci iki sınavdan oluşur : Temel Mühendislik ( FE ) sınavı ve Mühendislik İlkeleri ve Uygulaması ( PE ) sınavı . Çoğu eyalet, PE sınavına girmeden önce birkaç yıllık tam zamanlı iş deneyimi gerektirir.

Teksas mütekabiliyetine nasıl başvurabilirim?

Mütekabiliyet Başvurusu Nasıl Yapılır?
  1. Mesleki Lisans Elektronik Başvurusunu (OLEA) tamamlayın
  2. Karşılıklılık bölümünün altındaki tüm bilgileri girin.
  3. 111 $ başvuru ücreti gönderin.
  4. Mevcut lisansınızın bir kopyasını ve geçerli tüm eğitim veya kurs tamamlama sertifikalarının kopyalarını yükleyin.

FE lisansı ne kadar sürer?

Genel bir kural olarak, (1) onaylanmış dört yıllık mühendislik derecesine, (2) dört yıllık yeterlik mühendislik deneyimine sahip ve (3) sekiz saatlik Mühendislik Temelleri ( FE ) Sınavını başarıyla tamamlayan profesyonel bir mühendis ve (4) sekiz saatlik Mühendislik İlkeleri ve Uygulaması (PE)

PE lisansınızı ne sıklıkla yenilemeniz gerekiyor?

Yenileme Dönemi - Lisanslar atanan Yenileme tarihinden (değil mesele tarih) itibaren iki (2) yıl süreyle geçerlidir.