Arabamı kapattığımda bir tık sesi duyuyorum?

Sordu: Nabel Thevenon | Son Güncelleme: 10 Mart 2020
Kategori: otomotiv motosikletleri
4/5 (717 Görüntüleme. 21 Oy)
Arabayı kapanma sonrasında duyduğunuz gürültü geçiyor kapalı ve taahhüt soğutma egzoz sistemi olduğunu söyledi.

Benzer şekilde, arabamı kapattığımda klik sesinin ne olduğunu sorabilirsiniz.

Motorda açtığınızda aynı olur, ama tıklayarak çünkü motorda yanma neden olduğu gürültü duymak zordur. Araba motoru çalışma sırasında ısındıkça metal parçalar hafifçe genişler. Motor kapatıldıktan sonra bu parça ve sözleşme soğumasını.

İkincisi, arabam kapalıyken neden ses çıkarıyor? Bu, araba daha fazla soğudukça ve sıcaklık farkı artmaya başladığında biriken metal içinde gerilime neden olur. Sonunda, bir parça bu stresi serbest bırakmak için hızlı bir şekilde hareket edebilir ve bu da egzozda duyulabilir bir 'tık' sesi oluşturur. Bunu kapatmak kez egzoz, arabanın sıcak parçasıdır.

Bu konuda aracım döndüğümde neden klik sesi çıkarıyor?

Önden çekişli bir arabayı döndürürken bir tıklama sesi genellikle hasarlı veya aşınmış CV eklemlerinden kaynaklanır. CV mafsalı, süspansiyon yukarı ve aşağı hareket ederken ve tekerlekler her iki yönde dönerken aks milinin her iki ucunda harekete izin veren şeydir.

Arabam neden sürekli tıklıyor?

2 Car Pros'a göre, bir araba motoru tıkırtı sesi çıkardığında, kendini düzgün şekilde yağlamak için yeterli temiz yağa sahip olmayabilir. Kirli veya düşük yağ, motorun supap kaldırıcısının arızalanmasına ve motorda klik seslerine neden olabilir.

9 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bitmiş pil tık sesi çıkarır mı?

Araba bir tık sesi çıkarıyor ama çalışmıyor.
Bu ses genellikle pilin bittiği anlamına gelir. Değilse, gevşek bağlantı için marş motoruna giden ve giden kabloları kontrol edin.

Kötü bir bilyeli mafsal neye benziyor?

Metalik clunking gürültü: Kötü bir top eklem en göze çarpan ve sık görülen belirtilerden biri bir clunking veya gürültü olduğunda süspansiyon hareket yukarı ve aşağı vurma olduğunu. Gürültülü bir kapı menteşesi, sallanan bir sandalye veya gıcırtılı bir yaylı şilte gibi gelebilir. Titreşim: Gevşek veya aşınmış bir bilyeli mafsal aşırı titreşime neden olabilir.

Kötü bir rot kolu neye benziyor?

Bağlantı Çubukları . Senin Araç park halindeyken, ileri sizin direksiyon sırtını ve dönüş ve bir clunking gürültü duymak bile, rot kolu uçları gevşek veya aşınmış olabilir. Kötü bağlantı çubuklarının diğer iki işareti, ön uçtaki titreşimleri ve gürültüyü içerir . Ayrıca direksiyonunuz merkeze dönmüyorsa rot kollarınızı kontrol ettirmelisiniz.

Kötü bir alternatör tık sesi çıkarır mı?

Otomobilin motorunu çalıştırmak için çok fazla enerji gerekir ve eğer bir akü, arızalı bir alternatör nedeniyle gücünü gerektiği gibi yenilemiyorsa, boşalır ve etkisiz hale gelir. Arabayı çalıştırmaya çalışırken bir tık sesi duyacaksınız ve motor zor dönecek.

Arızalı bir marş motoru nasıl bir ses çıkarır?

Vızıltı, gıcırdama ve tiz sesler, kötü bir marşın olağan sesleridir . Kötü bir marş motorunun belirtileri genellikle bir akü veya alternatör problemi ile karıştırılabileceğinden, marş problemini ekarte etmeden önce akünüzün mükemmel durumda olduğundan emin olun.