Çimlerime ne zaman liyakat uygulamalıyım?

Sordu: Lur Palacios | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.1/5 (203 Görüntüleme. 31 Oy)
Adresinden veya çim yüzeyinin yakınında iken, kurtçukları öldürmek daha kolaydır. Erken veya en olgunlaşmamış aşamalarında olan kurtçuklar , eski grup aşamalarından daha fazla pestisit uygulamanıza karşı daha savunmasızdır. Temmuz ve Ağustos başında çimler yapılan Merit Sistemik Granül uygulamaları iyi kontrole sahip olacak.

Buna göre Merit insektisit ne kadar süre dayanır?

1 ila 2 yıl

Benzer şekilde, liyakat grubu kontrolünü ne zaman kullanmalıyım? Merit 0.5 G insektisit , yumurtlamadan önce veya hemen sonra uygulandığında en etkilidir. Çoğu durumda, ergin çıkışı yaz başında, genellikle önemli yağış veya sulamadan sonra meydana gelir, bunu çiftleşme ve yumurtlama izler. Bu genellikle dört ila altı hafta sürer.

Bu nedenle, kurtçukları tedavi etmek için en iyi zaman nedir?

Kurtçuklar toprağın derinliklerine iner ve kış boyunca dinlenir. Bazıları yüzeyin 12 inç altına kadar hareket eder. Mart ayına gelindiğinde , kurtçukların saldırısına uğrayan çimenler en iyi ilkbahar veya sonbaharda tedavi edilir . Hızlı sonuçlar için Bayer Advanced 24 Hour Grub Killer Plus'ı uygulayın.

Ekim ayında kurtçukları tedavi edebilir miyim?

2) İYİLEŞTİRİCİ insektisitler Bu iki insektisit, sonbaharda ve mayıs başından önce ilkbaharda çok sayıda kurtçuk bulunursa tek seçenektir. Araştırmamız Ekim ayı sonlarında uygulandığında Eylül veya 20-55 oranında uygulanan zaman larvalar 20-80 oranında öldürecek gösterir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İmidakloprid ne kadar tehlikeli?

İmidakloprid orta derecede toksiktir ve nörotoksik, üreme ve mutajenik etkilerle bağlantılıdır. Arılar ve diğer faydalı böcekler için oldukça toksik olduğu bulunmuştur. Ayrıca yaylalardaki av kuşları için zehirlidir, genellikle toprakta kalıcıdır ve yeraltı sularına sızabilir.

Başarı grubu kontrolünü nasıl kullanırım?

Beyaz kurtçuk kontrolü için işleme tabi tutulacak yarım dönümlük çim çimen başına bir torba Merit Granül'e ihtiyacınız olacak. Granül haşere ilacı püskürttükten sonra alanı iyice sulayın. Bitkinin insektisiti alabilmesi için insektisiti bitkilerinizin köklerine doğru itmek için derin bir sulamaya ihtiyacınız olacak.

liyakat pestisit nedir?

Merit ®, çimdeki Black Turfgrass Ataenius, European Chafer ve Japanese Beetle kurtlarını kontrol etmek için çok düşük oranlarda kullanılan, oldukça etkili, sistemik bir insektisittir .

Bayer grup kontrolünü nasıl uygularsınız?

Bayer Grub Control Nasıl Kullanılır
 1. Granül kabının üzerindeki etiketi iyice okuyun.
 2. Yayıcı Ayarları tablosuna bakın.
 3. Ürün etiketleri 3 lbs uygulanmasını önerir.
 4. Yayıcınızı doğru ayara getirin ve hazneyi granüllerle doldurun.
 5. Önce çimlerin kenarlarını işleyin ve ardından ortaları paralel geçişlerle doldurun.

Dylox insektisit nedir?

Kimyasal Eylem ve Kullanımları: Dylox , çimlerde köstebek cırcır böcekleri, sod webworms, cutworms, kurtçuklar ve diğer listelenen böcekleri kontrol etmek için çimlerde kullanım için granül formda bir organofosfat insektisittir . Aktif bileşen, bir temas zehiri görevi gören triklorfondur.

Merit insektisit Kanada'da mevcut mu?

Kanada'da kullanım için onaylanan Merit , böcekleri öldürmek için kullanılan tartışmalı bir neonikotinoid pestisittir. Bir SFU biyoloğu, çimlerini reşo böcekleri tarafından tahrip edilmiş olan Vancouver ev sahiplerine yaygın olarak tanıtılan bir kimyasal böcek ilacı "arılar için oldukça zehirlidir" ve kullanılmamalıdır, diye uyarıyor.

Dylox'u nasıl kullanıyorsunuz?

Yüzeyde beslenen böceklerin yanı sıra yeraltı böceklerini de öldürür ve ayrıca bazı kuşları ve balıkları da öldürebilir. Dylox 6.2'yi, 1.000 fit kare başına 2 pound oranında bir çim serpme makinesi kullanarak uygularsınız . En iyi sonuçlar, böcek ilacı etiketinde listelenen marka adına göre serpme makinenizdeki ayarı düzeltirseniz ortaya çıkar.

GrubEx'i yılın hangi zamanında kapatıyorsunuz?

Yaz aylarında yumurtalarını ve Yaz ortasında, kapağı kurtçukları ve çim köklerine kendilerini beslemeye başlarlar. Bu nedenle Grubex'i uygulamak için en iyi zaman ilkbahar ve yaz başı arasıdır . Ayrıca genellikle mayıs sonu ile temmuz sonu arasındadır.

GrubEx ve gübreyi aynı anda koyabilir miyim?

GrubEx'i Gübre ile Kullanmak
Scotts web sitesine göre, GrubEx ile aynı anda yalnızca önceden ortaya çıkan herbisitler veya diğer pestisitler gibi başka içerik içermeyen düz gübre uygulanabilir.

Kurtları öldürmek için en iyi ürün nedir?

TOP-8 Grub Solucan Katilleri
 1. Scotts GrubEx, 5.000 fit kare (Grub Killer & Önleyici) Net Ağırlık. 14.35 lb.
 2. Bayer Advanced 700740S 24 Saat Grub Killer Plus, Granüller ve Bayer Grub Kontrolü, Sprey.
 3. Sevin Kullanıma Hazır %5 Toz 3 Paket her biri 1 lb.
 4. Sevin Konsantre Haşere Kontrolü, 1 Galon.

Grub kontrolüne gerçekten ihtiyacım var mı?

Kısa cevap, çimleriniz zarar görmedikçe, her yıl solucan solucanları için çimlerinizi tedavi etmek zorunda kalmamanızdır . Çoğu insan özellikle su kısıtlamalar vardı, bu alanda, kendi çimenler sulamaya vermedi. Gibi yetişkin grub solucanlar (Haziran Haşereler) gür çimler nemli toprak yumurtlamaya.

Topraktaki kurtçuklardan nasıl kurtulursunuz?

Cevap 1: Toprak dostu faydalı nematodlar, kurtçukları ve toprakta yaşayan diğer böcekleri arar ve öldürür. Suya batırdığınız bir süngerin (çıplak gözle görülemeyen) üzerinde gelirler, bir püskürtücüye koyun ve kiri veya çimi püskürtün. Zamanla çoğalacaklar ve kurtçukları öldürmeye devam edecekler.

Çimimdeki kurtçukları ne yiyor?

Kuşlar, kokarcalar, armadillolar, rakunlar veya köstebekler çimlerinizi yırtıyor; Kurtları yiyorlar ve onları ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Bu hayvanlar aynı zamanda Solucanları da kazar ve yerler , bu nedenle herhangi bir tedaviye başlamadan önce Kurtların mevcut olduğundan emin olun. Çimleriniz süngerimsi hale geldi.

Kireç kurtçukları öldürür mü?

Kireç, onları boğmadığınız sürece kurtçukları öldürmez .

Bahçedeki kurtçuklardan nasıl kurtulursunuz?

adımlar
 1. Grub belirtileri arayın.
 2. Grubları kontrol edin.
 3. Tedavi etmeniz gerekip gerekmediğine karar verin.
 4. Her türlü kurtçuktan kurtulmak için faydalı nematodlar kullanın.
 5. Japon böceği kurtçukları için sporları kullanın.
 6. Çimlerinizi sonbaharda tohumlayın ve gübreleyin.
 7. Çimlerinizin uzamasına izin verin.
 8. Fazla su vermeyin.

Çimlerinize kurtçuklar için ne sıklıkla bakım yapmalısınız?

Kurtçuklar çimenler için son derece yıkıcıdır. Onlar çim ölü yamalar sonuçlanan yaz aylarında çim kökleri ile beslenirler. Grub katiller pestisit ve üreticinin talimatlarına bağlı olarak yılda üç defaya kadar uygulanabilir.