Muz bitkimi ne zaman içeri getirmeliyim?

Sordu: Suyong Macha | Son Güncelleme: 21 Şubat 2020
Kategori: televizyon komedi tv
4.4/5 (193 Görüntüleme. 13 Oy)
Muz Ağaçlarınızı kaplarda saklayın. Onlar bir kap içinde ekilen ediyorsanız, kolayca kış için onları içeri getirebilir. Sıcaklıklar yaklaşık 50 derece düşer ve güneşli bir pencere tarafından koyun önce onları getirin. Eğer ağaç içeride getirmeden önce ilk dona kadar beklerseniz, yapraklarının tümünü kaldırın.

Ayrıca, muz ağacımı ne zaman getirmeliyim?

İlkbaharda, bölgenizdeki son don tarihinden sonra, tekrar bahçede muz ağacı dikebilir. Muz ağaçlarınız kaplarda büyüyorsa ve yönetilebilir bir boyuttaysa , onları iç mekanlara taşıyabilir ve onlara ev bitkisi olarak davranabilirsiniz.

Ayrıca, muz bitkileri ne kadar soğuğa dayanabilir? Muz ağaçları ( soğuğa dayanıklı olanlar bile), maksimum büyüme için ılık nemli sıcaklıkları tercih eder. Gündüz en yüksek sıcaklıklar 80°F ila 95°F (27°C ila 35°C) olduğunda en hızlı şekilde büyürler . Büyüme , 57°F'nin (14°C) altında büyük ölçüde yavaşlayacaktır. Bitkilerin tepeleri, ilk don belirtisinde yere geri dönecektir.

Bununla ilgili olarak, kapalı bir muz bitkisine nasıl bakıyorsunuz?

Dış mekan muz bitkileri gibi , iç mekan muz bitkisi de bol güneş ışığının yanı sıra zengin, humus benzeri ve iyi drene olan toprağa ihtiyaç duyar. Aslında, iç mekan muz ağaçları, çoğu çeşit için yaklaşık 12 saat kadar parlak ışık gerektirir. Ancak, muz bitkisini kavurmayı önlemek için aşırı ısınmadan korumanız gerekir.

Muz ağaçlarından ölü yapraklar kesmeli misiniz?

Muz ağaçlarının çok fazla budamaya ihtiyacı olmamasına rağmen, eski, ölü yaprakları kesmek büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olur. Muz salkımına sürtünen yaprakların çıkarılması meyve üretimine yardımcı olur. Muz ağaçları oldukça uzun boylu durmak gibi, en üst yaprakları kesmek için çabalarını tırmanmaya hazır olun.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir muz ağacı ne kadar yaşar?

yaklaşık altı yıl

Muz ağaçları için en iyi gübre nedir?

Bir muz bitkisinin hızlı büyüme oranı, onu ağır bir besleyici yapar. Genç bitkilerin ayda ¼ ila ½ pound gübreye ihtiyacı olabilir. 8-10-8 (NPK) dengeli bir gübre önerilir.

Bir muz ağacını rüzgardan nasıl korursunuz?

Bir tepe, duvara yakın onları bitki ya da çoğu rüzgar bazı rüzgar koruma sağlamak üzere geldiği tarafında bina. Bu, fırtınada yeterli koruma sağlamayabilir. Ayrıca bir satır bitki ya da bir rüzgâr siperi için güçlü çit ile muz bitki çevreleyebilir.

Muz bitkim geri gelecek mi?

Yeni büyümeyi teşvik etmek için ilkbaharda iyi bir sulama yapın. Onun sapı ile overwinters, ama en azından bir yeni sezon için hayatta olacağı bir bitki büyüklüğünde alamayabilirsiniz. Hardy muz ağacı türleri normalde cezası geri gelecek ama üzerinde kaldı varsa ölü büyümenin budama gerekebilir.

Bir muz bitkisini ne sıklıkla sulamalısınız?

Muzlar , büyük tropikal yaprakları sürdürmek ve tatlı lezzetli meyveler üretmek için düzenli sulamaya ihtiyaç duyarlar. Sen sıcak aylarda yavaş ve derinden her 2 veya 3 gün sulamak düşünmesin. Toprağın üst 1 / 2-1 inç kuru olduğunda suya bir testtir.

Muzdan muz ağacı yetiştirebilir misin?

Cavendish muz yavruların veya vantuzlar, ana kopmuş ve dikilebilir minyatür muz bitkilere bir şekilde, ayrı bir bitki haline gelecek şekilde bu kök parçaları tarafından yayılır. Vahşi doğada muzlar tohum yoluyla çoğaltılır. Sen de, tohum yetiştirilen muz büyüyebilir.

Muz ağacı palmiye ağacı mıdır?

Bilimsel adı Musa olan Muz Ağacı , “ muz ” adı verilen meyvesi nedeniyle dünyanın en popüler ağaçlarından biridir. Sadece muz yetiştirmek için değil, aynı zamanda bir manzara veya iç mekana tropikal bir his vermek için de kullanılır. Ayrıca teknik olarak bir palmiye ağacı olarak kabul edilmez.

Muz bitkimin yaprakları neden kahverengiye dönüyor?

Muz bitkisini tam sağlığına döndürmenin ilk adımı, neyin yanlış olduğunu belirlemektir. Hem çok fazla hem de çok az su bitkiyi strese sokabilir, bu da su dolu köklerin nemi ve besinleri dolaştıramaması veya köklerin dolaşımı için yetersiz su nedeniyle yaprakların kahverengileşmesine neden olabilir.

Bir muz bitkisini nasıl canlı tutarsınız?

İster içeride ister dışarıda olsun, saksıdaki muzların her gün altı ila sekiz saat doğrudan güneş ışığı ile tam güneşe ihtiyacı vardır. Onlar da iyi sulu onların büyük yaprakları tutmak için bol bol su gerekir. Özellikle sıcak yaz sıcaklıklarında ve bitki nemin düşük olabileceği iç mekanlarda ise, kabınızdaki toprağı sık sık kontrol edin.

Evde hangi meyveyi yetiştirebilirsin?

Tropiklerin dışında yaşıyor olsanız bile, kaplarda meyve yetiştirmenin keyfini çıkarın. Limon , portakal, greyfurt, çarkıfelek meyvesi ve incir gibi meyveler yetiştirmek için tropik bölgelerde yaşamak zorunda değilsiniz.

Bir muz ağacının ne tür bir toprağa ihtiyacı vardır?

Toprak: Muz çoğu toprakta yetişir, ancak gelişmek için zengin, iyi drene edilmiş bir toprağa ekilmelidir. Mümkün olan en iyi yer, terk edilmiş bir kompost yığınının üstü olacaktır. pH'ı 5.5 ile 6.5 arasında olan asitli bir toprağı tercih ederler. Muz tuzlu topraklara tolerans göstermez.

Muz yapraklarım neden sararıyor?

Böyle ısı, aşırı ya da sulama veya böcek saldırı altında muz olan çoğu kültürel sorunlar, nadiren Yapraklar sararmaya. Muz yaprakları en yaygın nedeni soğuk hava dışında, hastalıktır, sararmaya ve ölmek.

Muz bitkileri neden damlar?

Yapraklar damlıyor çünkü zaten tutabilecekleri kadar neme sahipler ve yapraklarından ilave su çekemiyorlar.

İyi bir iç mekan ağacı nedir?

Daha Mutlu Bir Ev İçin En İyi 10 İç Mekan Ağacı
  • Fiddle Leaf İncir (Ficus lyrata) Mike Garten.
  • Kauçuk Fabrikası (Ficus elastica?) Oscar WongGetty Images.
  • Calamondin Portakal Ağacı (Citrus mitis)
  • Yeşim Bitkisi (Crassula argentea)
  • Salon Palmiyesi (Chamaedorea elegans)
  • Aptal Baston (Dieffenbachia?)
  • Ağlayan İncir (Ficus benjamina)
  • Yucca (Yucca filleri)

Muz ağacı ev için iyi mi?

Evet muz ağacı faydalıdır ama kuzey yönüne az seçenekle Doğu veya Kuzey Doğu'ya dikilmeli ve her gün özveriyle sulanmalıdır. Muz ağacının asla evinizin veya çiftlik evinizin güney tarafında bulundurulmamasına dikkat edin.

Muz ağaçları evde nerede büyür?

Vastu Shastra'ya göre muz ağacı kuzeydoğu yönünde olmalıdır. Bu tesis , finansman ve ani faydalar sağlar. Evin doğu-kuzey yönünde bu bitkiyi dikmek uğurluymuş.

Muz örtüsüne ne denir?

Ayrıca muz kabuğu veya İngiliz İngilizce muz cilt denilen bir muz kabuğu, muz meyve dış kaplamadır.