Bir köprüyü ne zaman tutmalısın?

Sordu: Ugaitz Yager | Son Güncelleme: 23 Mart 2020
Kategori: spor pokeri ve profesyonel kumar
4.7/5 (180 Görüntüleme . 40 Oy)
Başarılı tutma - up oyununda size rakibinin ellerinde arasındaki hattını kesmek için izin verir. Tipik tutma - up oyununda rakipleriniz açmıştır takım üçüncü turda bir as alarak içerir. Tutma arkasındaki fikir - tek oyunda bu takım içindeki boş bir rakibe denemektir.

Aynen öyle, briçte 11 kuralı nedir?

11 kuralı . 11 Kuralı, dördüncü en iyi olası satışların matematiksel bir sonucudur. Üçüncü el oyuncunun, deklarenin elinde açılıştan daha yüksek olan kaç kart tuttuğunu saymasını sağlar. Ayrıca kukladaki kart ledinden daha yüksek olan kartların sayısını da çıkarın.

Ayrıca, Bridge'de 9 kuralı nedir? 9 Kuralı, bir kişinin penaltı mı yoksa teklif için mi geçeceğine karar vermesine yardımcı olabilir. Kuralı kullanmak için, sözleşmenin seviyesini, koz sayısını ve on dahil olmak üzere düzenlenen koz onurlarının sayısını ekleyin. Bu toplam dokuz veya daha fazlaysa, ceza için iki katı teslim edin.

Daha sonra, Bridge'de 7 kuralı nedir diye de sorulabilir.

Yedi kuralı Kural, bir 3SA sözleşmesinde oynandığını varsayar ve aşağıdaki gibidir: Dekleran ve kuklanın defans takımında tuttuğu toplam kart sayısını yediden çıkarın ve bu kadar çok kez renkten liderliğini çekin.

Briç öğrenmek ne kadar sürer?

Öyleyse, asıl soruyu cevaplamak için - briç öğrenmek ne kadar sürer ? Birkaç aydan bir ömüre kadar her şey. Deneyimli usta oyuncular hala taktik öğreniyorlar . Sosyal briç oyuncuları, arkadaşlarıyla veya yerel kulüplerinde oyun öğrenmeye ve eğlenmeye devam edecek.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bridge'i öğrenmek zor mu?

Briç oynamaya ve eğlenmeye başlamak için yalnızca ilkel bilgiler gerekir, ancak önceden uyarılmalıdır: Bu, öğrenmesi kolay bir oyun değildir ve ustalaşması daha da zordur (çoğu imkansız olduğu söylenir). Ama tam da bu yüzden briç bu kadar popüler ve ona "bir ömür boyu oyun" deniyor.

2nt yanıtı köprüde ne anlama geliyor?

1. BARON 2NT YANIT . Geleneksel olarak Acol 2NT yanıtı , ortağın bir renkten birinin açılış teklifine göre 11-12 puanlık dengeli bir el göstermek için kullanılmıştır.

2nt fazla görüşme ne anlama geliyor?

Olağandışı 2NT araya girme , rakipler açık artırmayı açtıktan sonra kullanılır. Bir 2NT araya girme yapaydır ve en düşük iki teklifsiz rengi gösterir (en az 5-5 şekli). Güvenlik açığı gibi bariz faktörlerin dikkate alınması gerekmesine rağmen, minimum puan yoktur.

Briçte 4 kulüp ne anlama geliyor?

Oynamak. Gerber in Bridge, en sık kullanılan briç konvansiyonlarından biridir ve önemli bir slam teklif aracıdır. Gerber 4 ♣ kuralı , partnerden 1NT veya 2NT teklifinden sonra as istemek için kullanılır.

Bir köprüde neye öncülük edersin?

Açılış lideri , bir sözleşmeli briç anlaşmasının oyun aşamasında oynanan ilk karttır. Deklaranın solunda (LHO) oturan defans oyuncusu açılış liderliğini yapar. Kuklanın kartları hala gizliyken oynanan tek kart olduğu için, anlaşmanın sonucu için kritik olabilir.

RKCB köprüde ne anlama geliyor?

Roman Anahtar Kartı Blackwood (Key Card, RKC, RKCB, 0314, 1430), Blackwood kuralının bir varyasyonudur. Ortaklık bir kozu kabul ettiğinde ve slam ile ilgilendiğinde kullanılır. 4NT'lik bir teklif, ortağa kaç tane "anahtar kartı" tuttuğunu sorar. Bir anahtar kart, herhangi bir as veya koz takımı kralıdır.

Briçte 14 kuralı nedir?

ON DÖRT KURALI : İki seviyedeki yeni bir renkte yanıt verin, toplam puanlarınız renginizdeki kartların sayısı on dört veya daha fazla olduğunda ekleyin. Değilse - ancak altı + puanla - 1 NT yanıtlayın.

Bir açılış teklifinden sonra önleyebilir misiniz?

Sağ rakibiniz teklifi açtığında, agresif bir şekilde önleme zamanı, takımında kısalık veya uzunluk (dört veya daha fazla) ile. Takımlarında üç kart olması, daha muhafazakar olmak için bir uyarı olmalıdır.

1nt'yi singleton ile açabilir misin?

Küçük bir singleton ile 1NT veya 2NT'yi overcall edebilirsiniz . Ama 1NT'yi asla küçük bir singleton ile açamazsınız … hatta singleton jack veya 10 bile açamazsınız . Ve eğer 1NT'yi as, kral veya vezir dışında bir singleton ile açmayı seçerseniz, bu sizi ilgilendiren bir disiplin meselesi haline gelebilir. prosedürel bir cezaya veya belki de daha kötüsüne.

Partnerinizi briçte ikiye katlayabilir misiniz?

Çift kişilik paket . Kart oyunu sözleşme köprü olarak, bir tasfiye çift yansız takım elbise onun en iyi teklif vermek ortağı için bir istek olarak Rakibin hedefine "Çift" düşük seviyeli geleneksel çağrıdır.

Köprüde zayıf bir iki teklife nasıl tepki verirsiniz?

Zayıf bir iki teklife yanıt vermek . En az 2 kart desteğiniz yoksa 16+ HCP'niz yoksa geçmeniz gerekir. Genel yanıt verme sistemine RONF - Yükselt (is) Yalnızca Zorlama Dışı ( Teklif ) denir. Herhangi bir yeni renk teklif ederseniz, 5+ kart gösteriyorsunuz ve yanıtlayıcıdan 3 kart desteği ile artırmasını istiyorsunuz.

Briçte 22 kuralı nedir?

22 kuralı
Eldeki HCP sayısını ve en uzun iki takımdaki kart sayısını ve eldeki hızlı hilelerin sayısını toplayın. Ortaya çıkan sayı 22 veya daha yüksekse, o zaman bir açılış teklifi önerilir [hangi teklifin seçimi ortaklık sözleşmesine bağlıdır].

Stayman'i kullanmak için kaç puana ihtiyacınız var?

Tipik olarak Stayman , yanıtlayanın dört kart majöre sahip olduğu ve majör bir renk uyumu varsa oyun mümkün olabileceği durumlarda 11+ puanlık ellerde kullanılır. Stayman , eşin 4 kartlı bir majöre sahip olup olmadığını öğrenmenin yararlı olacağı sıfırdan 28 puana kadar herhangi bir elde de kullanılabilir .

Köprüde bir önleyici teklife nasıl yanıt verirsiniz?

Çoğu zaman ya geçersiniz ya da ortağın ön hakkını yükseltirsiniz, ancak yeni bir renk teklif etmek de mümkündür. Bu, 6+ kart veya 3 seviyesinde güçlü bir 5 kart gerektirir. Ayrıca, teklifiniz oyun değilse, ortağın tekrar teklif vermesi için hazırlıklı olmalısınız. Oyunun altındaki yeni bir takım yanıtı , paslanmamış bir el tarafından zorluyor.

Köprüde küçük bir çarpma için kaç puana ihtiyacınız var?

Bonus puan sayısı size teklif için almak ve bir slam yaparak size 'anda incinebiliriz olmadığına bağlı olduğunu: savunmasız değil küçük slam = 500 bonus puan. Hassas küçük çarpma = 750 bonus puan . Korunmasız grand slam = 1.000 bonus puan .

Briçte kaybetme hilelerini nasıl sayarsınız?

Köprüde Trick Count'u (LTC) kaybetmek
  1. Adım 1: Kaybedenlerinizi sayın. Herhangi bir takımda sadece ilk üç kart potansiyel kaybedenlerdir.
  2. 2. Adım: Partnerinizin kaybedenlerini değerlendirin. İş ortağının kaybedenlerini nasıl tahmin edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
  3. Adım 3: Kaybedenlerinizi birleştirin. Eşinizin kaybedenlerine kaybedenlerinizi ekleyin ve toplamı 24'ten çıkarın.