Çimlerinizi ne zaman havalandırmamalısınız?

Sordu: Iurii Sowa | Son Güncelleme: 18 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.3/5 (307 Görüntüleme . 11 Oy)
Bahar, çimleri havalandırmak için ideal bir zaman değildir , ancak koşullar bunu gerektirebilir. Toprak bu yüzden çim mevcut 't büyüyebilir sıkıştırılır ise, ilkbaharda havalandırmak için gerekli olabilir. Havalandırma delikleri ot tohumları çimlenme için için mükemmel bir ortam sağlar, çünkü Genellikle olsa da, bahar havalandırma önerilmez.

Bu nedenle, çimlerinizi havalandırmak için kötü bir zaman mı var?

Havalandırma için en uygun zaman toprak bujileri kaldırıldıktan sonra çim herhangi bir açık alanda iyileşmek ve dolgu olabilir büyüme mevsimi sırasında. İdeal olarak, serin sezon erken ilkbahar veya sonbaharda çim ve geç ilkbaharda sıcak mevsim çim olanlar ile çim havalandırır.

Ayrıca Bilirsiniz, bir çim ne sıklıkla havalandırılmalıdır? Sıklıkla ilgili olarak Friell, havalandırmanın çoğu çimenlikte yılda en az bir kez gerçekleştirilmesi gerektiğini , ancak sıkıştırılmış topraklı veya yüksek kil içeriğine sahip topraklı çimler için yılda iki kez en iyisinin yapılması gerektiğini söyledi.

Aynı şekilde, bir çimi havalandırmak gerekli midir?

Hayır, özellikle çimleriniz sağlıklı ve gelişiyorsa, çimlerinizi her yıl havalandırmanız gerekmez . Ağır ekipman veya çok sayıda yaya trafiğinden etkilenen sıkıştırılmış, zayıf veya killi ağır topraklarınız varsa havalandırma iyidir. Her zaman, toprak tıkaçlarını çıkaran bir makine içeren "temel havalandırma " yapın.

Havalandırmadan sonra çimenlerde yürüyebilir misiniz?

Havalandırarak sonra en az bir hafta boyunca çim biçmek vermeyin. Su için iyi bir fikir toprak hafifçe nemli olduğunda havalandırma en etkili olduğu için havalandırarak önce çim var. Yoğun trafik alanlarını (insanların sıklıkla yürüdüğü veya çocukların oynadığı) diğer alanlara göre daha iyi havalandırın.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çimlerimi nasıl daha kalın ve yeşil yapabilirim?

 1. Toprağınızı İyileştirin. Daha kalın bir çim için her adımdan en iyi şekilde yararlanmak için çim uzmanlarından bir ipucu alın ve toprağınızı test edin.
 2. Aşırı tohum. Aşırı tohumlama, ince çimleri kalınlaştırmak veya incelmelerini önlemek için mevcut çimlere çim tohumu ekmektir.
 3. Gübreleyin.
 4. Çimlerinizi Güçlendirin.
 5. Sulayın.
 6. Düzgün Biç.
 7. Yabani otları kontrol et.

Havalandırdıktan sonra fişleri almalı mıyım?

Bazı çimlerin her yıl havalandırılması gerekir, ancak çoğu havalandırmaya ihtiyaç duymadan iki ila üç yıl öncesine kadar gidebilir - ki bu, çimlerinizde kahverengi tıkaçların görünümünü sevmiyorsanız iyidir. Havalandırmanın bıraktığı tıkaçları tırmıklamanız gerekmez, ancak bunu yapmak besin maddelerinin toprağa daha hızlı geri dönmesini sağlar.

Çimlerimi ucuza nasıl havalandırabilirim?

Çim çim içinden ve toprağa tüp çapı 1/4 inç 1/2 için vardır boşlukları veya belleri çatalı vardır bir el aerifier, itin. Toprak ve çim aracını çekin ve toprak nem içeriğini kontrol eder. Aracına toprak çubukları, daha sonra toprak havalandırmak için çok ıslak.

Çimlerinizi havalandırdıktan sonra ne yapıyorsunuz?

Çimlerinizi Havalandırdıktan Sonra Yapmanız Gerekenler
 1. Havalandırma makinesinin bıraktığı deliklere ayrıştırmak ve geri filtrelemek için toprak tapalarını çim üzerinde bırakın.
 2. Besinleri çim köklerinize koymak için çimlerinizi havalandırdıktan hemen sonra gübre uygulayın.
 3. Çimlerinizi, özellikle çimlerin ince olduğu çim alanlarında yeniden tohumlayın.

Çim tohumu toprağın üstünde filizlenir mi?

Daha büyük tohum türlerinin aksine, çim filizleri kalın bir toprak tabakasından geçemez çünkü yeni büyüme küçük ve hassastır. Ancak tohum da toprak yüzeyinde tam olarak ortaya çıkamaz. Otlar , çimlenme için çevreleyen neme sahip ılık bir toprak nişine bağlıdır.

Çok fazla havalandırabilir misin?

Gevşek toprağın çok sık havalandırılması gerekmez. Özellikle kalın çim türleri de daha sık havalandırma gerektirebilir . Genel bir kural olarak, herhangi bir zamanda daha yılda bir kez daha havalandırmak gerekmez (eğer toprak zarar istemiyoruz çünkü "çok fazla iyi bir şey", burada da geçerlidir).

Havalandırmalı çim bir fark yaratır mı?

Neden Havalandırıcılar çimenler yardımcı olur
Sadece 1/4 1/2 inç sıkıştırılmış toprak tabakası kalınlığında çimlerinizin sağlık ve güzellik önemli bir fark yaratabilir. 1 Havalandırma , hava, su ve besinlerin çim köklerine ulaşabilmesi için sıkışmayı azaltmak için toprağa delikler açar.

Engebeli bir çimi nasıl düzeltirsiniz?

Bir kürek kullanarak çimlerin alçak alanlarına taze üst topraktan bir kepçe uygulayın. Yeni kiri 1/2 inçten daha kalın tutmayın, böylece mevcut çimler içinden büyüyebilir. Çok derinse, kir mevcut çimi öldürür. Kir çok derinleşirse kiri tırmıkla hafifçe yayın.

Çimlerimin havalandırmaya ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?

Çim Orada birkaç sahte işaretler sıkıştırılması. Toprak araya sıkıştırılmış zaman, çim yoluyla kayma için küçük bir oda veya su yoktur. Eğer şiddetli yağmur sonrasında çim havuzu görürseniz çim havalandırma umutsuz ihtiyacı var.

Havalandırıcı ayakkabılar gerçekten işe yarıyor mu?

Çimleri havalandırmak için lanse edilen çivili ayakkabılar satın alabilirken, onları kullanarak fazla havalandırma elde edemezsiniz. Çivili ayakkabılar çalışmaz çünkü çok küçük bir alanı etkilerler ve zaten sıkıştırılmış toprağı daha da sıkıştırırlar.

Havalandırdıktan hemen sonra biçebilir miyim?

Çok erken biçiyorsun .
İlk biçmeden önce iklime alışmaları ve kök salmaları gerekecek, bu nedenle havalandırma ve aşırı tohumlamadan sonraki ilk iki ila dört hafta boyunca çimleri biçmeyin . Üç ila üç buçuk inç hakkında çim ulaşır sonra, bir taze kesim için biçme olarak yakabilirsiniz.

Çimlerinizi Havalandırmazsanız ne olur?

Toprak bu yüzden çim mevcut 't büyüyebilir sıkıştırılır ise, ilkbaharda havalandırmak için gerekli olabilir. Havalandırma delikleri ot tohumları çimlenme için için mükemmel bir ortam sağlar, çünkü Genellikle olsa da, bahar havalandırma önerilmez.

Hangi havalandırıcı en iyisidir?

En İyi Seçimlerimiz
 • En İyi Genel Çim Havalandırıcı: Amazon'da Punchau Çim Ayakkabıları.
 • En İyi Büyük Çim Havalandırıcı: Amazon'da Agri-Fab 45-0299.
 • En İyi Karot Çim Havalandırıcı: Amazon'da Yard Butler ID-6C.
 • En İyi Spike Çim Havalandırıcı: Home Depot'ta Ames Steel Spike.
 • En İyi Ayakkabı Çim Havalandırıcı: Amazon'da GoPPa Çim Ayakkabıları.

Havalandırıcının amacı nedir?

Hava ile su akışını sulandırılması ile havalandırıcılar önemli ölçüde musluktan akan suyun hacmini azaltmak. Bunu, yüksek basınçlı akış hissini korurken yaparlar. Havalandırıcılar ayrıca lavabolardaki sıçramayı da azaltır.

Çimlerimi havalandırmak için bir dirgen kullanabilir miyim?

Toprak tıkaçlarını çıkaran özel çekirdek havalandırıcılar en iyi şekilde çalışsa da, bir dirgen basit bir havalandırma çözümü olarak bir tutam içinde çalışabilir. Havasını sadece çim aktif büyüyen ve sezonu için uykuda değilken.

Home Depot'tan çim havalandırıcı kiralamanın maliyeti nedir?

kiralama Home Depot'a göre, bir çekirdek havalandırıcı makinesi kiralamak size dört saat için yaklaşık 60 dolara veya tüm gün için 90 dolara mal olacak. Kiralama , hasar veya geç iade durumunda büyük olasılıkla bir depozito gerektirecektir, ancak makine zamanında ve iyi durumda iade edildiği sürece depozito iade edilir.

Spike veya fişli havalandırıcı daha mı iyi?

Sıkıştırılmış toprağın çimleriniz üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek için sivri ve tıkaçlı havalandırıcılar kullanılır. Tıkalı havalandırıcılar , ağır killi topraklı çimlerde sıkıştırmayı gidermede genellikle daha etkilidir, çünkü sivri havalandırıcılarda kullanılan katı dişler, zemine ittiklerinde killi toprağı daha da sıkıştırır.