Kaplamasız yalıtımı ne zaman kullanmalısınız?

Sordu: Haoyu Deufel | Son Güncelleme: 27 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.6/5 (375 Görüntüleme. 14 Oy)
Unfaced yalıtımı olmadan -the tip yaşam alanı üstünde ve altında olduğunda size tavan arasına veya katlar arasında yere yalıtım ekliyorsanız, kullanacağı kağıt-olduğunu. Unfaced ayrıca iç duvarlarına ses yalıtımı eklemek için en iyi seçimdir.

İnsanlar ayrıca şunu soruyor: Yüze yalıtım, Yüzsüz'den daha mı iyi?

Karşı karşıya vs. Kaplamasız Yalıtım . " Facing ", yaşam alanını aşırı nem veya nemden korumaya yardımcı olmak için buhar bariyeri olarak rulo veya keçe yalıtımına eklenen bir katmandır. Yalıtımın yüzeysiz olması kötü bir seçim olduğu anlamına gelmez; bu, alanınız için doğru ürün olduğundan emin olmak anlamına gelir.

Benzer şekilde, bodrumda yüzeyli mi yoksa yüzeysiz yalıtım mı kullanmalısınız? Genellikle, fiberglas, bodrumlarda tavsiye edilmez, çünkü SO hava geçirgendir, ancak duvarda XPS köpük levha ile eşleştirildiğinde hibrit bir çözüm olacaktır. Yüzsüz keçeler kullandığınızdan emin olun (kraft kağıt kaplama yok). Bir bodrum duvarı nasıl yalıtılır ve Tyvek veya katranlı kağıt sorusuna bakın.

Bu nedenle, yüzeyli ve yüzeysiz fiberglas yalıtım arasındaki fark nedir?

Yüzlü yalıtım genellikle fiberglas yapılmış battaniye yalıtım türüdür. Yüzeysiz yalıtımdan yalnızca, nemin bir boşluktan diğerine hareket etmesini engelleyen bir buhar bariyerine (buhar geciktirici olarak da adlandırılır) sahip olması bakımından farklıdır. Buhar bariyeri, genellikle kraft kağıt yapılmıştır.

Yüzey yalıtımının amacı nedir?

Yüzey yalıtımı , nemin bir boşluktan diğerine hareket etmesini önlemeye yardımcı olan bir buhar bariyerine veya bir buhar geciktiriciye ( kaplama ) sahiptir. Kaplama ayrıca yüzeyi korumaya, yalıtımı bir arada tutmaya ve malzemeyi yapı bileşenlerine tutturmaya yardımcı olur.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kaplamasız yalıtımın bir buhar bariyerine ihtiyacı var mı?

Kaplamasız , yalıtımın buhar geciktirici (kağıt veya plastik kaplama) olmadığı anlamına gelir. Kraft yüzlü yalıtım , küflenmeyi ve küflenmeyi önlemeye yardımcı olan bir kağıt buharı geciktirici içerir.

Buhar bariyeri yalıtımdan önce mi sonra mı gider?

Kanada gibi soğuk iklimlerde, yılın çoğu için buhar bariyeri yalıtımın içinde olmalıdır. Örneğin, güney ABD gibi sıcak iklimlerde, yalıtımın dışına, özellikle de yoğuşma ve küf oluşumunu önlemek için klimanın dahil olduğu yerlerde buhar bariyeri kurulmalıdır.

Folyo yüzlü yalıtımın amacı nedir?

Folyo kaplı vatka yalıtımı , tavan arasına folyo tarafı aşağı gelecek şekilde yerleştirildiğinde iç ısıyı yaşam alanı içinde tutmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda, örtüler aracılığıyla tavan arasına nem geçişini önlemeye yardımcı olur. Aynı nem ve radyan bariyer prensipleri duvar yalıtımında da işe yarar .

Hangi R değeri yalıtımına ihtiyacım var?

Değerini - yaşamak ve evinizin parçası (duvarlar, çok dar tavan vs.) izolasyon nereye bağlı olarak, farklı bir R gerekir. Dış duvarlar için tipik öneriler R- 13 ila R -23 arasındadır, R -30, R -38 ve R -49 ise tavanlar ve çatı arası alanlar için ortaktır.

Bir rulo r19 yalıtım maliyeti ne kadardır?

Yalıtım Ruloları ve Örtüleri
Günlük Düşük Fiyat $25.19
%11 Posta Yoluyla İndirim 3/7/20'ye Kadar İyi 2,77$

Yüzey yalıtımının üzerine plastik buhar bariyeri koyabilir misiniz?

Yalıtımın bir tarafını kaplayan özel kağıt, nemi ve havayı engellemek için yeterlidir. Bununla birlikte, bazı inşaatçılar, yüzeyli yalıtımla bile ayrı bir buhar bariyeri takmayı tercih eder. Bir şey zarar vermez. Sonuç, bittiğinde, plastik levha yerine köpük buhar bariyerine sahip süper yalıtımlı bir duvardır.

Bir buhar bariyerine ihtiyacım var mı?

Birçok soğuk Kuzey Amerika ikliminde, buhar bariyerleri bina inşaatının gerekli bir parçasıdır. Sıcak iklimlerde buhar bariyerlerinin genellikle gerekli olmadığını görebilirsiniz. Ve yanlış iklimde veya yapı malzemelerinin yanlış tarafında kurulursa, bir buhar bariyeri yarardan çok zarar verebilir.

Yüzeysiz yalıtım nerede kullanılabilir?

Unfaced yalıtımı olmadan -the tip yaşam alanı üstünde ve altında olduğunda size tavan arasına veya katlar arasında yere yalıtım ekliyorsanız, kullanacağı kağıt-olduğunu. Unfaced ayrıca iç duvarlarına ses yalıtımı eklemek için en iyi seçimdir.

İzolasyonu zımbalıyor musunuz?

Zımba çerçeveleme yüzüne flanşlar, sıkıca önlemek boşlukları ve yerinde yalıtım tutmaya yetecek zımba kullanarak “fishmouths.” Bir sonraki boşluğa yerleştirilen yüzlü yalıtımın flanşı, daha önce zımbalanmış flanşla örtüşecektir. Birden fazla vatka kullanıldığında, parçalar sıkıca kenetlenmelidir.

Bir rulo r13 yalıtım ne kadardır?

Yalıtım Ruloları ve Örtüleri
Günlük Düşük Fiyat 13.99$
%11 Posta Yoluyla İndirim 3/7/20'ye Kadar İyi 1,54 dolar

Yalıtım için ne tür elyaf kullanılır?

Bir Bostitch, Arrow veya benzeri manuel zımba tabancası ve 1/4", 5/16" veya 3/8" zımba teli kullanarak yalıtımı sıkıca yerinde tutmak ve boşluklardan ve balık ağızlarından kaçınmak için yeterli zımba kullanın.

r19 yalıtımı iyi mi?

Fiberglas, köpük levha, sprey köpük vb. gibi herhangi bir iyi yalıtım malzemesi, evinizdeki ısı transferini yavaşlatır. R19 R13 daha iyi yalıtım ve So R30 R19 daha iyidir. R değeri ne kadar büyük olursa, yalıtım değeri o kadar iyi olur.

Garajda yüzeyli veya yüzeysiz yalıtım kullanmalı mıyım?

Sen yüzlü yalıtımı veya unfaced yalıtımı kullanabilirsiniz. Ancak, kaplamasız bir yalıtım kullanıyorsanız , yalıtımı kurduktan sonra garaj duvarlarının üzerine plastik bir buhar bariyeri eklemeniz gerekecektir. Yüzey yalıtımı kullandıysanız, kağıt tarafı garajın içine bakmalıdır .

Köpük levha yalıtımı ne kadar kalın olmalıdır?

Köpük levha yalıtımının kullanımı kolaydır ve bir miktar yalıtım eklemenin harika bir DIY yoludur. Standart boyutlu 4×8 sayfalarda ve daha küçük boyutlarda, 1/4 inç ila 2 inç arasında birçok farklı kalınlıkta gelir. Kalın köpük tahta yalıtım Bazı türleri mevcuttur, ancak bunlar özel olarak sipariş gerekebilir.

Yalıtım kenar kirişi yardımcı olur mu?

Saat sadece bir çift olarak, sen mühür ve birçok evlerde ısı kaybının başlıca kaynaklarıdır senin jant kirişleri, izole edebilir. Bu proje , ısıtma maliyetlerinizi düşürmenize ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır . Jant kirişlerin Yalıtım ev enerjiyi daha verimli hale getirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Bodrumumda hangi R değeri yalıtımını kullanmalıyım?

Bodrum duvarları, R bir minimum değere izole edilecek -10 sürekli (örneğin, köpük, plastik yalıtım gibi) yalıtım veya R -13 Tablo N1102 bileşen gereksinimlerine bağlı olarak çerçeve oyuk izolasyon için gereklidir.

Bodrum için r10 yeterli mi?

Tüm duvarların zeminin altında olduğu varsayılarak, bir bodrum için R10 yeterlidir. 2 inç kalınlığında köpük genellikle R10 verir.