Vahşi kedileri nerede bulabilirim?

Sordu: Betzabe Boisson | Son Güncelleme: 4 Haziran 2020
Kategori: evcil kediler
4.8/5 (144 Görüntüleme . 28 Oy)
Yabani hayvanlar en çok koloniler olarak bilinen gruplarda açık havada yaşarken bulunur. Bir kolonideki kediler ortak bir besin kaynağını ve bölgeyi paylaşırlar ve sadece vahşileri değil aynı zamanda sokak kedilerini de içerebilirler - yakın zamanda kaybolmuş veya terk edilmiş ve hala evcil olan eski evcil kediler . Çoğu vahşi koloni, kısırlaştırılmamış sokak kedilerinden kaynaklanır.

Sonuç olarak, vahşi bir kedi evcil hayvan olabilir mi?

İnsanlara uygun sosyalleşme ile genç vahşi yavru kedilerin ev hayvanları olmaları mümkündür. Ancak yetişkin vahşi kediler evcil hayvana dönüştürülemez. Yetişkin bir vahşi kedi bulursanız, onu evcil hayvana dönüştürmeye çalışmayın. Onları da bir sığınağa götürmeyin; ötenazi olma riski yüksektir.

Daha sonra soru şu ki, çoğu vahşi kedi nasıl ölür? Vahşi kediler sokaklarda kısa, zor hayatlar yaşıyor. Asla “yaşlılıktan” ölmezler . Herpes viral konjonktivit, kedi AIDS, lösemi ve bulaşıcı peritonit gibi bulaşıcı hastalıklar, dışarıda bırakılan kedilerde yaygındır. Diğerleri solucanlar, pireler ve tedavi edilmeyen yaralanmalar nedeniyle kan kaybından veya anemiden ölür .

Bunu göz önünde bulundurarak, hayvan kontrolü başıboş kedileri alacak mı?

Oft şans olarak Hayvan Kontrol Bir kedi için geliyor, bunlardan% 5'ten az bir barınaktan aldı ve ötenazi veya bir kurtarma grubuna dışarı kabul edilmesi vardır. Vahşi kediler farklı bir konudur. Birçok Hayvan Kontrol ajansları onları almak OLACAK ama çoğunda bir trapper bakın.

Bahçemdeki vahşi kediler için ne yapabilirim?

Yiyecekleri Çıkarın: Yabani kediler , yiyeceğin bol olduğu herhangi bir alanda kalacaktır. Kendi evcil hayvanlarınızı dışarıda beslemekten kaçının ve istenmeyen kedilere kolay bir yemek vermemek için çöp artıklarını güvenli bir şekilde örtün. Bir kompost yığınına hiç et artıkları eklemeyin. Baştan çıkarıcı kokulardan kaçınmak için ızgaraları ve barbekü çukurlarını temiz tutun.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir sokak kedisi gitmediğinde ne yaparsınız?

Evden Gitmeyen Bir Sokak Kedisine Ne Yapılır – 5 Harika
 1. Kediyi Evinize Alın. İnsanların etrafında dolaşan herhangi bir hayvan için ilk kural şudur: Hayvanlar, yiyecek neredeyse oraya gider.
 2. Kediyi Sığınağa Götür. Başka bir seçenek de kediyi yerel bir barınağa götürmektir.
 3. Kediyi Görmezden Gelmeyin.
 4. Kediyi Dış Mekan Kedisi olarak benimseyin.
 5. Kedinin Sahibini Bulmaya Çalışın.

Sokak kedileri neden miyavlar?

Miyavlama, kedinin dikkatinizi çekmesinin bir yoludur. Görünüşe vahşi kediler kendi aralarında bu kadar yapmayın, insanlar doğru öğrenilmiş bir davranıştır. Bu kedi, aslında sizi yaklaşıyor eğer, muhtemelen insanlara toplumsallaşmış olan bir sokak olduğunu. Miyavlama, kedinin dikkatinizi çekmesinin bir yoludur.

Vahşi kediler neden geceleri ağlar?

Kedinizin size eşlik etmesini istemesi kadar basit olabilir ve onlara dikkat etmenizi sağlamak için miyavlar . Yine de, kedilerin gece aramasının başka birçok nedeni vardır. Güvensizlik, CDS (bilişsel işlev bozukluğu sendromu) nedeniyle olabilir veya fiziksel sıkıntı içinde olabilirler.

Yabani kedileri beslemeli miyim?

Birçoğu için, dışarıda yaşayan kedigilleri görmek zor. İlk içgüdü, onlara bir kutu kedi maması vermek olabilir, ki bu kesinlikle nazik bir jesttir, ancak gerçekte, vahşi kediler genellikle kendi ev kedilerimiz kadar güvenli ve sağlıklıdır. Bir kedi , birkaç gün beslendikten sonra hala ulaşılamıyorsa, muhtemelen vahşidir .

Vahşi kediler insanlara miyavlar mı?

Aslında, insanlara miyavlamak, yalnızca insanların etrafında yetiştirilen kedilerde bulunan bir davranıştır. Yabani kediler insanlara bir iletişim biçimi olarak miyavlamazlar (yine de bazıları başarılı bir şekilde evcilleştirilip evcilleştirilirse bu alışkanlığı geliştirebilir.)

Sokak kedisine dokunmaktan hastalık kapar mısınız?

“Ölebilirsin.”, ‘Onlar hastalıkları var’” 'Eğer onlardan dokunabilir””Başıboş kedi tehlikelidir” Başıboş kedi seni ısırmak veya sizi çizik ve bu nedenle bunları kaçınmalısınız edeceğimizi. Onlar hastalıklarını ve en kötü durumda yayılacak Çünkü onlar seni öldürebilir.

Bir sokak kedisini beslemeyi bırakırsam açlıktan ölür mü?

Bir sokak kedisi, onu beslemeyi bırakırsanız açlıktan ölmez .
Onlar seni tanımadan önce o sokak yiyecek bulma ve sen durdurmak sonra onlar yiyecek bulacaksınız. Bu yüzden lütfen endişelenme. Kediler de doğal avcılardır. Kez sert bile yumuşak, en evcil kedi kendi doğal avcılık içgüdüsü üzerinde çekecektir.

Yabani kediler mırıldanır mı?

Bütün kediler mırlar . Kendini güvende, rahat ve mutlu hissettirirsen vahşi bir kedi muhtemelen mırıldanır .

Evinize bir sokak kedisi geldiğinde ne anlama geliyor?

Evinize Bir Sokak Kedisinin Gelmesi Ne Anlama Geliyor ? Bazen başıboş kediler , yalnızca kedinin bildiği nedenlerle takılmak için belirli bir evi seçerler. Büyük olasılıkla bir kedi , trafiğin az olduğu, çıkmaz sokak gibi sessiz bir alan gibi konum ona güvenli geldiği için evinize odaklanmıştır.

Sokak kedisi beslemek yasa dışı mı?

Çoğu toplulukta başıboş hayvanları tuzağa düşürmek yasa dışı değildir. Bakıcılarının kontrolü dışında büyük ölçüde dolaşmasına izin verilen kediler , gerçekten de başıboş olarak kabul edilir. Tuzak tehdidi, açık hava kedilerinin başına gelebilecek tehlikelerden sadece biridir.

Terk edilmiş bir kediyi nereye götürebilirim?

Terkedilmiş, Sokak Kedileri ve Yavru Kedilere Yardım Etmek
 • Kedinin veya yavru kedinin yiyeceği, suyu ve barınağı olduğundan emin olun.
 • Rehberlik için yerel hayvan barınağınızı veya insancıl kurumu arayın.
 • Kediyi yerel “bulunan” listelerinizde listeleyin.
 • Terk edilmiş evcil hayvanları yerel kolluk kuvvetlerinize bildirin.
 • Terk edilmiş kediye bir ev bulmaya çalışın.

Animal Control sokak kedileriyle ne yapar?

İşleri, hayvan yasaları ihlal edildiğinde ve davalar yargılanırken onları mahkeme salonuna da götürebilir. Ayrıca terk edilmiş ve gözetimsiz hayvanları kontrol etmeye, evcil hayvanlara yönelik kötü muameleyi veya istismarı araştırmaya, bir hayvanın tehlikeli olup olmadığını belirlemeye veya tehlikeli bir hayvanı uzaklaştırmaya yardımcı olurlar.

Evinizin etrafındaki sokak kedilerinden nasıl kurtulursunuz?

İşte vahşi kedilerden kurtulmaya çalışmanız için bazı öneriler.
 1. Yabani kedileri beslemeyin.
 2. Mahallenizde çok sayıda vahşi kedi olduğunu fark ederseniz, lütfen hayvan kontrolünü veya yerel insancıl derneğinizi arayın.
 3. Kedileri uzaklaştırmak için çakal veya tilki gibi yırtıcı idrar kullanın.

Taşınırken sokak kedisini almalı mıyım?

Taşıdığınızda sana kullanılır ve beslenecek çünkü, sizinle kediyi alıp veteriner bakımı almak daha iyidir. Onu geride bırakırsan, daha da kötüsü, yine yoldan çıkmak zorunda kalır. Vahşi kediler özgür olsun. İnsanlardan uzak dururlar ama size güveniyorlarsa onlara yemek konusunda yardım edin.

Vahşi kedilerden kalıcı olarak nasıl kurtulursunuz?

Mülkünüzdeki olası yiyecek kaynaklarını ortadan kaldırarak evinizi daha az davetkar hale getirebilirsiniz . Çöpleri çıkarın ve çöp bidonlarını güvenli hale getirin - insan artıkları vahşi kediler için en önemli besin kaynakları arasındadır. Artan yiyecekleri, içecekleri veya evcil hayvan yiyeceklerini temizleyin. Mülkünüzde kedileri veya diğer vahşi hayvanları beslemekten kaçının.

Animal Control kedileri öldürür mü?

Hayvan kontrol kilolarında ve barınaklarda “ötenazi” ABD'deki tüm kedilerin belgelenmiş bir numaralı ölüm nedenidir Bugüne kadar yapılan en kapsamlı çalışma, bu tesislere giren tüm kedilerin %72'sinin öldürüldüğünü gösteriyor . Sadece %23'ü evlat edinildi ve sadece %2'si sahipleriyle yeniden bir araya geldi.

Vahşi kediler bütün gün ne yapar?

Buna ek olarak, vahşi kedilerin günlük aktivite kalıpları (gündüz uyumaları ve geceleri aktif olmaları, muhtemelen avlarının, küçük memelilerin davranışlarını yansıtır ve insanlardan daha iyi kaçınmalarını sağlar) ev kedilerinden çok farklıydı.