Bir kasiyer çeki veya havale emrini nereden alıyorsunuz?

Sorulan: Emre Sudesh | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020
Kategori: kişisel finans tüketici bankacılığı
5/5 (150 Görüntüleme . 38 Oy)
Ayrıca müşteri hizmetleri kontuarından bir para emri alabilirsiniz. Kasiyer çekleri ise genellikle yalnızca üyesi olduğunuz bir finans kuruluşundan alınabilir. Birçok yerden havale satın alabilirsiniz, ancak kasiyer çekleri genellikle üyesi olduğunuz bir finans kurumundan gelir.

Buna göre, kasiyer çeki nereden alınır?

Kasiyer çeki almak için üç yer vardır: bir banka şubesini ziyaret etmek , bir kredi birliğine gitmek veya çevrimiçi. Üç seçeneğin tümü için, önce ihraççının bir kasiyer çeki sağlama gereksinimlerini kontrol etmeniz gerekir. Bazı bankalar ve kredi birlikleri, kasiyer çeklerini orada hesabı olan kişilerle sınırlandırır.

Benzer şekilde, postaneden bir kasiyer çeki alabilir misin? Postane itibaren kasa çeki alma Onlar yaklaşık 10 $ ücret karşılığında postane sunulmaktadır. Bu ödeme şekli, 1000 doların üzerindeki işlemler için önerilir. Ayrıca, kasiyer çeki , hırsızlık ve dolandırıcılık riskini azaltan belirli bir kişiye verildiği için daha güvenli bir ödeme şeklidir.

Benzer şekilde, havale ile kasiyer çeki arasındaki fark nedir diye sorulabilir.

Kasiyer çekleri ile havale emirleri arasındaki en büyük fark , maliyetleri ve nereden satın alındıklarıdır. Havale siparişleri yalnızca birkaç dolara mal olur ve genellikle 1.000 ABD Dolarına kadar olan tutarlar için alınabilir. Bir nakit çek bir havale benzer, ancak bir banka tarafından verilir ve bir banka hesabı gerektirir.

Walmart'ta bir kasiyer çeki alabilir miyim?

Walmart , kasiyer çekleri satmaz. Ancak Walmart , havale satıyor. Bir nakit çek garanti veya banka tarafından desteklenen ve banka adına temsil eden bir kasiyer tarafından imzalanmış bir kontroldür.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Banka hesabı olmayan bir kasiyer çekini nereden alabilirim?

Bir banka hesabınız yoksa: Herhangi bir bankaya veya kredi birliğine girip bir kasiyer çeki isteyebilirsiniz. Ancak bazı kurumlar yalnızca müşteriler için çek düzenler, bu nedenle birkaç farklı konum denemeniz (veya bir hesap açmanız ) gerekebilir. Alacaklı izin veriyorsa, bunun yerine bir havale de deneyebilirsiniz.

Bir kasiyer çeki için maksimum miktar nedir?

Bir kasiyer çekinin karşılayabileceği tutarda genellikle bir sınır yoktur, ancak birçok işletme 1.000 dolardan fazla para emri vermez.

Bir kasiyerin çeki geri dönebilir mi?

Ayrıca vezne çeki gibi bilinen kasa çeki, ödeme yapmak için banka özkaynaklarının üzerine çizmek kontroller bulunmaktadır. Bankadaki para kadar iyidirler, çünkü onlar bankanın bankadaki parasıdır. Meşru bir nakit çek sıçrama olmaz. Kasiyer çeki almak için parayı bankaya getirmeniz gerekir.

Kasiyer çeki kabul etmeli miyim?

Kasiyer /onaylı çekleri veya havaleleri kabul etmeyin - bankalar nakit sahtekarlık yapın, sonra sizi sorumlu tutun. İşlemler yalnızca kullanıcılar arasındadır, hiçbir üçüncü taraf "garanti" sağlamaz.

Bir kasiyer çekini nasıl iptal edebilirim?

Sadece çeki veren bankaya geri götürün, çeki iptal etmek ve geri ödeme almak istediğinizi açıklayın. Banka, size çeki belirli bir şekilde ciro etmeniz talimatını vermeli ve ardından size yedek kasiyer çeki , nakit veya depozito şeklinde bir geri ödeme sağlamalıdır.

Kasiyer çeki ne kadar?

Amerika'nın en büyük bankalarından en küçüğüne kadar çoğu finans kurumunda bir kasiyer çeki satın alabilirsiniz. İlk 50 büyük bankada bir kasiyer çekinin ortalama maliyeti 6 dolardır; en düşük 0 $; ve en yüksek 12 dolar. Bir banka çeki ve ne kadar o sizin bankada mal olacak olsun öğrenin.

Kasiyer çeki nasıl çalışır?

Bir nakit çek (veya banka çeki) bir banka tarafından garanti bir çek, banka özkaynaklarının çizilmiş ve bir kasiyer tarafından imzalanmış olduğunu. Müşteri, bankadan bir kasiyer çeki talep eder ve banka, tutarı müşterinin hesabından derhal borçlandırır ve kasiyer çekini karşılama sorumluluğunu üstlenir.

Kasiyer çeki nakde çevrilmezse ne olur?

Paranız transfer edildi. Alıcı çeki tahsil hiçbir zaman, para ler hesabınızda otururdu parayı nakde alamadım normal check yazmıştı sadece sanki bankanın olmaya devam ediyor.

Kasiyer çeki için hangi bilgilere ihtiyacınız var?

Adım 1: Parametreleri Belirleyin ve Kimlik Getirin – Bir kasiyer çeki talep ettiğinizde , veznedar aşağıdakileri isteyecektir: Devlet Tarafından Verilmiş Kimlik (örneğin, ehliyet veya pasaport) Alacaklının Adı (yerinde girilmelidir) Çek Tutarı (gerekli nakit veya hesap bakiyesi ile karşılanmalıdır)

Bir kasiyer çekini yatırıldıktan sonra iptal edebilir misiniz?

Genellikle, bir çekin yatırıldıktan sonra mahsup edilmesi birkaç iş günü sürer. Çek temizlenir değilse, bunu ödemeyi durdurabilir. Çoğu durumda, bankalar bir kasiyer çekini ibraz edildiğinde kabul etmelidir ve bir ödeme durdurma mevcut değildir.

Kasiyer çeki ne için kullanılır?

Tüketiciler genellikle nakit gerektiren ancak kişisel çekleri kabul etmeyen bir tüccar veya satıcıya ödeme yapmak için kasiyer çeklerini kullanır. Vezne çekleri , emlak ve aracılık işlemleri gibi hızlı sonuçlanması gereken nakit işlemlerde de kullanılmaktadır .

Havale nedir ve nasıl çalışır?

Ödeme emri , ödeme yapmak için kullanılan çeke benzer bir kağıt belgedir. Havale siparişleri ön ödemelidir, bu nedenle yalnızca bir alıcı ödeme emrini nakit veya başka bir garantili fon ile ödedikten sonra verilir.

Bir kasiyer çeki nakit kadar iyi mi?

Bir çekin ödenmemiş olarak bankaya iade edilmesi, bir çekin yatırıldığı andan itibaren 10 günü bulabilir. Bir banka tarafından verilen gerçek kasiyer çekleri nakit kadar iyidir , ancak sahte olanlar gerçek gibi görünür.

Ne kadar nakit mevduat şüpheli?

Banka Gizliliği Yasası uyarınca, bankalar ve diğer finans kuruluşları 10.000 ABD Dolarından fazla nakit mevduatı bildirmek zorundadır. Ancak birçok suçlu bu gerekliliğin farkında olduğundan, bankaların 10.000 doların altındaki mevduat modelleri de dahil olmak üzere şüpheli işlemleri bildirmeleri gerekiyor.

Kasiyer çeki neye benziyor?

Bir kasiyer çeki , kişisel bir çeke çok benzer , ancak alıcının yerine bir banka memurunun veya kasiyerin imzasını taşır. Bir bankadan kasiyer çeki satın aldığınızda, alıcıyı ve tutarı belirlersiniz ve banka o parayı hemen hesabınızdan alır.

Kasiyer çeki almak ne kadar sürer?

Hem kasiyer çekleri hem de havaleler fonları alıcılara oldukça hızlı bir şekilde sunsa da, sunulan miktarlar oldukça farklı olma eğilimindedir. Havale siparişleri için toplam tutarın sadece 200$' ının bir gün içinde kullanılabilir olması garanti edilirken, kasiyer çekleri 24 saat içinde 5.000$'ı kullanılabilir hale getirir.

Bir kasiyer çekini nasıl doğrulayabilirim?

Bankayı arayın.
Eğer bizzat ziyaret edemiyorsanız çeke listelendiği gibi, bağımsız bankanın telefon numarasını teyit etmektedir. Bankayı arayın ve çekin doğrulamasını isteyin. Çek numarasını, size çeki veren kişinin adını ve tutarı doğrulayın .