Engelleri nereye koyarsınız?

Sordu: Amrani Tejedo | Son Güncelleme: 18 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe iç dekorasyonu
4.4/5 (2.019 Görüntüleme. 11 Oy)
İşaretlediğiniz taraftaki perde tutucusunun yerini zeminin altından ölçün ve karşı tarafta tekrarlayın ve bir işaret yapın. Perde tutucuların çoğu zeminden 40 ila 48 inç yüksekliğe kurulur, ancak bunları nereye kuracağınız kişisel bir seçimdir.

Peki perde tutucular nereye yerleştirilmelidir?

Perdenin üst veya alt dönerken üçte birinin yerleştirildiğinde Genellikle perde tiebacks iyi bakmak. Tieback'ler , bir pencere işleminin hem işlevsel hem de dekoratif unsurlarıdır. Bu kumaş bantlar veya metal kancalar, perdeleri veya perdeleri pencereden geri tutar.

İkincisi, perde bağları ne kadar uzakta olmalı? Kafe perdelerinin (genellikle mutfaklarda kullanılır) standart uzunlukları 24 veya 36 inçtir. Kravatınızın yüksekliğini ayarlayın. Her bir bağı perdenin altından üçte bir yukarı asın. Senin perde 84 inç uzunluğunda ise Örneğin, alttan 28 inç hakkında tieback yerleştirir.

Aynı şekilde perde perdelerini nasıl asarsınız diye sorulur.

  1. Perde çubukları ile zemin arasındaki mesafenin yaklaşık 2/3'ünü ölçün.
  2. Bu işlemi pencerenin diğer tarafında tekrarlayın.
  3. Perdeleri perde çubuklarından asın.
  4. Farklı görünümler elde etmek için engelleri yukarı veya aşağı ayarlayın.
  5. Pencerenin her iki tarafındaki saplamaları bulun.
  6. Perdelik tutucuları duvara yapıştırın.

Perde tutucuya ne denir?

Genellikle perdelik kancalar veya perde kancaları olarak adlandırılan donanım biçimleri genellikle U-şekilli metal parçalardır, bazen oldukça dekoratiftir, ancak boynuz gibi diğer malzemeler de kullanılabilir.

15 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Gromet perdeleri geri bağlayabilir misin?

Onları asılı sonra, yakın perdeleri geri açık çekerek önce uzunluğunu ve genişliğini kontrol etmek. Çoğu durumda, size 'll ihtiyaç grometi perdeler ile bir kravat arka kullanmak. Bunu pencere çerçevesinin her iki yanına aynı yükseklikte taktığınızdan emin olmak için ölçün.

Perdelere püskül nasıl bağlanır?

Perdeyi gevşek bir şekilde toplayın ve bağcığın ilmek ucunu bir yöne, püskülü diğer tarafa sarın. Sadece püskülü üstündeki dinlemek amacı düzenlenmesi, püskül üzerinde tieback döngü kaç. Perdeyi ve püskülü ayarlayın ve diğer perde için de aynısını yapın.

Perde bağlarını kumaşa nasıl bağlarsınız?

Bu tipi takmak için perdeleri tamamen kapalı olarak çekin. Bir tarafını alın ve ortada toplayın, ardından pencerenin kenarına doğru çekin. Döngü iki kez en azından perdelik orta bölümünün etrafında tieback.

Perde engelleri nasıl çalışır?

Tiebacks zarif dökümlü satırlara perdeleri açık güvenliğini sağlamak için kullanılan dekoratif kumaş şeritleri ya kabloları bulunmaktadır. Ne olursa olsun kullanmak tieback tipi, perdelik aksesuarları odaya uzun odadaki tüm kravat arkaları aynı seviyede olduğu kadar temiz, parlatılmış bir görünüm vermek.

Sırf eşarp perdeleri nasıl asarsınız?

Döngü ekstra dekoratif dokunuş için çubuğun orta etrafında atkı. Ortadaki perde çubuğunun altından ve arkasından kumaşı geçirin, ardından ortada dalgalı bir örtü oluşturmak için üste geri dönün. Perde çubuk her iki kenarındaki eşarp Kanca ve taraflar eşit aşağı sarkıtın.

84 inç perdeleri ne kadar yükseğe asarsınız?

84 inç ve 95 veya 96 inç: çevrimiçi mağazalardan veya bunları satın aldığınızda, iki standart uzunlukları vardır. Perdenin uzunluğu, çubuğun yüksekliğini belirler. Eğer 84 alırsanız - inçlik -uzun perdeleri perdeler halkalar olmadan çubuk sarkan eğer, çubuk yerden kabaca 84 inç monte edilmelidir.