InDesign'da saklama seçenekleri nerede?

Sordu: Ingrida Chikov | Son Güncelleme: 21 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
4/5 (685 Görüntüleme . 26 Oy)
(Paragraf Stili Seçenekleri, Kontrol paneli menüsünden veya basın Command + Option + K / Ctrl + Alt + K aracılığıyla) Keep Seçenekleri iletişim kutusunda, dört ana seçenek vardır: Next ile devam edin, Önceki ile tutun satırları bir arada tutun ve Paragrafı Başlat.

Bunu göz önünde bulundurarak, InDesign'da metni nasıl bir arada tutabilirsiniz?

Bir arada tutmak istediğiniz sözcüklerin arasına bölünemez bir boşluk (Yazım > Beyaz Boşluk Ekle > [bölünemez boşluk]) ekleyin. Aşağıdaki paragrafta birçok çizgiler mevcut paragrafla birlikte tutulacağını belirtmek için Paragraf paneli menüsünden Saklama Seçenekleri'ni seçin.

Daha sonra soru şu: InDesign'da tirelemeyi nasıl durdurursunuz? Araçlar panelinde Metin Aracı'nı tıklayın ve InDesign'ın tirelenmesini istemediğiniz paragrafları seçmek için fare imlecinizi kullanın. Tireleme onay kutusu varsayılan olarak işaretlidir. Seçili paragraflar için tirelemeyi devre dışı bırakmak için Kontrol panelindeki Tireleme onay kutusunun işaretini kaldırın.

Bunu göz önünde bulundurarak, InDesign'da Paragraf paneli nerede?

Paragraf panelini görüntülemek için Pencere > Paragraf'ı seçin; veya bir yazım aracı seçiliyken Araçlar panelindeki panel düğmesini tıklayın.

InDesign'da zorunlu satır sonu nedir?

Yumuşak dönüş olarak da adlandırılan zorunlu satır sonu , bir paragrafın görünümünü yeniden şekillendirmenize veya bir adın satır sınırı boyunca tirelenmesini hızlı bir şekilde korumanıza olanak tanır. "Shift-Enter" tuşlarına basarak yumuşak bir dönüş ve Type menüsünün Insert Break Character alt menüsünden isteğe bağlı bir satır sonu girin.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

InDesign'da bölünmüş sözcüklerden nasıl kurtulursunuz?

Adobe InDesign: Tirelemeyi Kapatma
 1. İmlecinizi bir başlık paragrafına yerleştirin.
 2. Paragraf Stilleri panelini açmak için Yazım > Paragraf Stilleri'ni seçin.
 3. Paragraf Stilleri panelinde başlık stiline sağ tıklayın (Mac: Kontrol tıklaması) (benim örneğimde Heading1) ve “Edit Heading1”i seçin.
 4. Soldaki listeden Tireleme kategorisini seçmek için tıklayın:

InDesign'da paragraf stillerini nasıl geçersiz kılarsınız?

Paragraf stili uygula
 1. Bir paragrafa tıklayın veya stili uygulamak istediğiniz paragrafların tümünü veya bir kısmını seçin.
 2. Aşağıdakilerden birini yapın: Paragraf Stilleri panelinde paragraf stili adını tıklayın.
 3. Metinde istenmeyen biçimlendirme kalırsa, Paragraf Stilleri panelinden Geçersiz Kılmaları Temizle'yi seçin.

InDesign'da karakter aralığı nedir?

Harf aralığını ayarlayarak okunabilirliği artırın. İzleme, seçilen bir metin bloğunu gevşetme veya daraltma anlamına gelirken, karakter aralığı belirli karakter çiftleri arasına boşluk ekleme veya çıkarma işlemidir. InDesign'da , metninizi kolayca izlemek ve karakter aralığını belirlemek için Karakter panelini kullanabilirsiniz.

InDesign'da yönlendirmeyi nasıl düzeltirsiniz?

Lideri değiştir
 1. Değiştirmek istediğiniz metni seçin.
 2. Aşağıdakilerden herhangi birini yapın: Karakter panelinde veya Kontrol panelinde, Satır Aralığı menüsünden istediğiniz satır aralığını seçin. Mevcut önde gelen değeri seçin ve yeni bir değer yazın. Paragraf stili oluştururken, Temel Karakter Biçimleri panelini kullanarak satır aralığını değiştirin.

InDesign'da enter tuşuna bastığımda metnim kayboluyor mu?

Ynt: Enter'a bastıktan sonra metin kutusundaki metin kayboluyor
Her ikisi de Tür Menüsü ürün alanı altında iki kısayolu düzenlemeniz gerekir: Kesme Karakteri Ekle: Paragraf Dönüşü (ve Num Enter tuşu) ve Kesme Karakteri Ekle: Sütun Sonu (başka bir şeyle değiştirin).

InDesign'da ara nerede yok?

" Mola Yok "
"Ctrl-T"ye basmak Karakter panelini açar; panelin sağ üst köşesindeki açılır menüden " Kesinti Yok " seçeneğini seçmelisiniz. Bu ayarı değiştirmediğiniz sürece, onu uyguladığınız metin, kırılmasına izin verseniz daha iyi görünse bile bir arada kalır.

InDesign'da büyük boşluklar olmadan metni nasıl yaslarsınız?

InDesign'da şu şekilde yapılır: İmlecinizi değiştirmek istediğiniz metnin içindeyken , Paragraf veya Kontrol panelinin panel menüsünden Yaslama'yı seçin. Veya Command+Shift+Option+J (Mac) veya Ctrl+Shift+Alt+J (Windows) tuşlarına basın.

InDesign'da tireleme nedir?

Adobe InDesign'daki otomatik tireleme özelliği, belgelerinizin daha profesyonel görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır, ancak bazen tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Bir sayfanın sonundaki tireli bir kelime, bir cümlenin anlamını ilk bakışta kafa karıştırıcı veya anlaşılmasını zorlaştırabilir.

InDesign'da Karakter panelini nasıl açarım?

Karakter paneline erişmek için Command-T (Mac) veya Control-T (Windows) tuşlarına basın. Ayrıca Pencere > Tip ve Tablolar > Karakter'i de seçebilirsiniz. Panel geldikten sonra sağ üst köşedeki açılır menüye tıklayın ve Seçenekleri Göster'i seçin. Bu, paneldeki her öğeye erişmenizi sağlayacaktır.

InDesign'daki panel menüsü nedir?

InDesign'daki en önemli ve kullanışlı panellerden biri Sayfalar panelidir . Bu, varsayılan olarak açılır veya bunu Pencere menüsünde (Pencere > Sayfalar) bulabilirsiniz. Panelin aslında üç panelden oluşan bir grup olduğunu göreceksiniz: Sayfalar, Katmanlar ve Bağlantılar.

Paragraf stili nasıl yazılır?

Metin ve paragraf biçimlendirmesini ayarladıktan sonra, yeni stili oluşturmak için şu adımları izleyin:
 1. Biçimlendirdiğiniz metni seçin.
 2. Ana Sayfa sekmesini tıklayın.
 3. Stiller grubunda, Hızlı Stiller Galerisi'nin tamamını görüntüleyin.
 4. Bir Stil Oluştur komutunu seçin.
 5. Ad kutusuna stiliniz için kısa ve açıklayıcı bir ad yazın.

Paragraf paneli nedir?

Paragraf ve Paragraf Stilleri paneli
Paragraf paneli , paragraf metni hizalamasını ve yaslamasını kontrol etmenizi sağlar. Girinti denetimleri, tüm paragrafı sola ve sağa girintilendirmenize veya yalnızca metnin ilk satırını girintilemenize ve birden çok metin satırı yerleştirmenize olanak tanır.

Paragraftan sonra boşlukları nasıl kaldırırsınız?

Paragraf aralığını biçimlendirmek için:
 1. Biçimlendirmek istediğiniz paragrafı veya paragrafları seçin.
 2. Giriş sekmesinde Satır ve Paragraf Aralığı komutunu tıklayın. Açılır menüden Paragraftan Önce Boşluk Ekle veya Paragraftan Sonra Boşluğu Kaldır'ı tıklayın.
 3. Paragraf aralığı belgede değişecektir.

InDesign'da sayfa numaralarını nasıl koyarım?

Ekleme noktasını sayfa numarasının görünmesini istediğiniz yere konumlandırın ve ardından Yazım > Özel Karakter Ekle > İşaretçiler > Geçerli Sayfa Numarası'nı seçin . Kalıp sayfayı , sayfa numaralandırmasının görünmesini istediğiniz belge sayfalarına uygulayın. Kalıp sayfaları uygulamak için bkz. Kalıp sayfaları uygulama .

InDesign'da gizli karakterler ne anlama geliyor?

Gizli karakterler nelerdir? InDesign gözünüze ve belgenizin basılı versiyonunda görünmez özel metin karakterleri kullanır. Bu karakterlere kontrol karakterleri denir. Bunlar örneğin, vb belirli bir şekilde çizgiler, kırılma paragrafları, uzay kelimeleri sarmak için kullanılır

Sert ve yumuşak dönüş arasındaki fark nedir?

Satırı bitirmenin diğer yolu Shift+Enter tuşlarına basmaktır; bu, bazen satır sonu veya yeni satır karakteri olarak adlandırılan ve belgeye girilen yumuşak bir dönüşle sonuçlanır. Sert dönüşler bir paragrafın sonunu belirtmek için kullanılırken, yumuşak dönüşler sadece bir satırın sonunu belirtir.

InDesign'da paragraf sembollerini nasıl gizlerim?

InDesign'ı başlatın ve projenizi açın. Üst menüde "Yaz" ı tıklayın ve " Gizli Karakterleri Göster"i seçin. Görünmez karakterlerin tümü şimdi ekranda görünmelidir. Değilse, kapatmanız gereken Önizleme modundasınız. Önizleme modundan çıkmak için "Görünüm", "Ekran modu" ve "Normal" öğelerini tıklayın.