LG üstten yüklemeli çamaşır makinesinde tiftik filtresi nerede?

Sordu: Jaira Fabo | Son Güncelleme: 4 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.5/5 (20.710 Görüntüleme. 16 Oy)
VİDEO

Bununla ilgili olarak, üstten yüklemeli bir çamaşır makinesindeki filtre nerede?

Üstten Yüklemeli Yıkayıcı - Lint / Pompa Filtreleri

 • Karıştırıcının altında, yıkama sepetinin alt kısmında hilal şeklinde 2 adet Fine Mesh plastik tiftik filtresi vardır.
 • Boşaltma ve sıkma sırasında su, tiftiği filtrelerin altından ve boşaltma kanalından aşağı doğru zorlar.
 • Bu filtreler asla temizlik veya değiştirme gerektirmemelidir.

Yukarıda, bir üstten yüklemeli yıkayıcının filtresi var mı? Üstten yüklemeli yıkayıcılar ve standart üstten yüklemeli yıkayıcılar, su pompası filtresine makinenin arkasından erişmek için genellikle dış muhafazanın çıkarılmasını gerektirir. Yavaşça boşalmasına neden olan ve giysilerinizde tiftik bırakan çok sayıda tiftik, bozuk para, düğme ve hatta bir çorap bile bulabilirsiniz.

Bununla ilgili olarak, çamaşır makinesindeki tiftik kapanı nerede?

Çamaşır Tahliyesi Tiftik Tuzağı Nasıl Bulunur?

 1. Yıkayıcı tamburunun üst kenarı boyunca: Parmaklarınızı lavabonun üst kısmında kaydırın ve tiftiği çıkarmak için dışarı çekebileceğiniz bir elek ile karşılaşabilirsiniz.
 2. Orta karıştırıcının içinde: Üstten yüklemeli bir yıkayıcınız varsa, orta karıştırıcıyı inceleyin.

Üstten yüklemeli çamaşır makinesi filtresini nasıl temizlersiniz?

Bölüm 2 Filtrenizi Temizleme

 1. Filtredeki tüyleri temizlemek için kağıt havlu kullanın.
 2. Ekranı filtreden çıkarın ve 10 dakika boyunca sıcak suda bekletin.
 3. Fazla tiftik için makinenin içini inceleyin.
 4. Filtreyi ve dış kapağı değiştirin.
 5. Sızıntıları test etmek için boş yıkayıcınızı çalıştırın.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Üstten yüklemeli çamaşır makinemdeki çamuru nasıl temizlerim?

Sirkeli Üst Yükleyici Temizleme Adımları:
Şimdi, yaklaşık 3 bardak filtrelenmiş beyaz elma sirkesi ekleyin. ¾ fincan kabartma tozu ekleyin ve karışımı karıştırın. Ünitenin üst iç kısmını sert bir fırça ve diş fırçasıyla fırçalarken sıcak su, sirke ve kabartma tozu solüsyonunu bekletin.

Çamaşır makinesinde tiftik filtresi ne işe yarar?

Lint , çamaşır makinesinde yıkanırken kumaşın yüzeyinden ayrılan küçük liflerdir. Bu filtreler , yanlışlıkla giysilerde kalan tiftik , ıslak kağıt parçalarını yakalamak için tasarlanmıştır. Çamaşırlardaki tiftikler diğer çamaşırlara yapışarak çamaşırların üzerinde toz benzeri bir yüzey oluşturur.

LG yıkayıcımı nasıl boşaltmaya zorlarım?

Yalnızca boşaltma döngüsünü nasıl gerçekleştiririm? Suyu yıkayıcıdan boşaltmak gerekirse, makineyi çalıştırın ve sıkma yok seçilene kadar sıkma hızı tuşuna basın, ardından başlat'a basın. Doğru yapılırsa, saatte 1 dakikalık tahmini süre görüntülenecek, ünite suyu boşaltacak ve döngü sona erecektir.

Çamaşır makinemdeki tiftik filtresini nasıl temizlerim?

Filtre ekranındaki yapışkan tiftik tabakasını temizlemek için bir kağıt havlu veya fırça kullanın. Temizledikten sonra, tiftik filtresini tıkayacak deterjan ve yumuşatıcı kalıntılarını temizlemeye yardımcı olacağı için sıcak suyla durulayın. Makinenin içine de bakmayı unutmayın. Makinede gevşek tiftik bulursanız, soyun.

Çamaşır makinesinde filtre var mı?

Çoğu çamaşır makineleri bir filtre olacak - Eğer küçük bir ambar arkasında, çamaşır makinesinin ön kısmında bulabilirsiniz. O tiftik saç, bozuk para, doku ve daha her şeyi toplayacak olarak düzenli, bu filtreyi temizlemek esastır.

Çamaşır makinemde tiftik filtresi var mı?

Bazı modellerde çamaşır makineleri tambur bulunan çıkarılabilir ekran filtresi var. Makineniz Bu noktada, kaldır ve temiz kapalı tiftik de içine çalışacaktır bu tüysüz tuzak varsa basitçe, tamburun üst kısmındaki parmaklarınızla hissetmek bulmak için. Üstten yüklemeli çamaşır makinelerinde karıştırıcıda tiftik tutucu olabilir.

Çamaşır makinemde filtre olup olmadığını nasıl anlarım?

Makinenizde filtreyi yerini belirlemenin en kolay yolu, kullanım kılavuzu danışmanlık gereğidir. Çamaşır Makinesindeki Filtre Nerede?
 1. Ünitenin önünde küçük bir kapağın arkasında.
 2. Drenaj hortumunun sonunda.
 3. Merkez karıştırıcınızın kılıfının altında.
 4. Çamaşır makinenizin tamburunun üst kenarı boyunca.

Whirlpool üstten yüklemeli çamaşır makinesindeki filtre nerede?

1. Adım: Filtreyi bulun
Genellikle, çamaşır makinesinin sağ alt tarafında bulunur ve erişimi oldukça kolaylaştırır. Tabii ki, modeliniz farklı olabilir, bu yüzden onu bulmak için kullanım kılavuzuna bakmanız veya yıkayıcınıza hızlıca bakmanız gerekebilir.

Whirlpool yıkayıcımda filtre var mı?

Whirlpool Duet'teki filtre , ön tekme plakasının altında bulunur. Yıkayıcı filtre , yıkama işlemi sırasında giysilerden düşen tiftiği toplar. Tiftik filtresi, her 6 ayda bir kez, en az temizlenmelidir. Tiftikler değilse, bu çamaşır yıkama makinesi ve çubuk arasında geçiş geri olabilir.

Çamaşır makinesi tiftik tuzağına ihtiyacım var mı?

Yüksek verimli bir yıkayıcınız varsa, makinenizde tiftik tutucu yoktur . Bunun yerine, yıkamadaki tüyleri temizlemek için bir su pompası filtresine güvenir. Bu pompalar kendi kendini temizleyen olarak lanse edilir, ancak giysilerinizde hala tiftik görüyorsanız, filtrenin tıkanmış olması mümkündür.

Çamaşır makinesinde tüy bırakmayan bir tuzak var mı?

Çamaşır makineleri , üreticilere ve modellere göre değişiklik gösterir ve bazılarında tiftik tutucu yoktur . Lint , tahliye ve sıkma döngüsü sırasında suyla birlikte yıkayıcıdan dışarı pompalar ve tahliyeye gider.

Tüy tuzağım neden boş?

Lint sistemi tıkar ve havayı kurutucunuza geri iterek giysilerinizin sıcak ve nemli kalmasını sağlar. Zamanla kuruma sürenizin iki veya üç katına çıkmasına neden olacaktır. Tiftik tutucu boş – Her kullanımdan sonra, kurutucu tiftik tutucunuz boş olmalıdır, ancak daha az tiftik olduğunu fark ederseniz, genellikle bir sorun vardır.

Çamaşır makinesi kapağını nasıl temizlerim?

İşte kendi tuzağınızı nasıl temizleyeceğiniz:
 1. Çamaşır makinenizin fişini çekin.
 2. Yıkayıcının önünde veya arkasında küçük bir kapı olmalıdır.
 3. Damlamaları toplamak için küçük kapının yanına küçük bir kase yerleştirin.
 4. Düz uçlu bir tornavida veya bozuk para kullanarak kapıyı kaldırarak açın.
 5. Kapının içinde siyah bir tüp olacak.
 6. Hortumu kaseye boşaltın.

Çamaşır makinesi tiftik kapanı nasıl çalışır?

Aslında Çalışma Bunlar Ürünleri mı? Şaşırtıcı bir şekilde, tiftik yakalayıcılar işe yarıyor . Sen yıkama döngüsü başlamadan önce çamaşır makinesinin içine atmak ve makine işini yapsın başka hiçbir şey yapmak zorunda. Bittiğinde, evcil hayvan kılı veya tiftik gibi parçacıklar yakalayıcının içine sıkışır.