2014 Chevy Captiva'da bulunan eksantrik mili sensörü nerede?

Sordu: Shemika Costafreda | Son Güncelleme: 21 Ocak 2020
Kategori: otomotiv yol yardımı
4.2/5 (1.976 Görüntüleme . 36 Oy)
Sensörler başın her bir yanı üzerinde silindir başlığının ön tarafında yer almaktadır. Motor üzerinde emme kapağı ve yakıt pompası kapağının altındadırlar. Yardıma ihtiyacınız olursa, YourMechanic'ten biri gibi bir tamircinin size gelmesini ve sizin için gerektiği gibi teşhis ve onarım veya değiştirme yapmasını öneririm.

Bunun yanında eksantrik mili konum sensörüm nerede bulunur?

Eksantrik Mili Pozisyonu (CMP) Sensörü emme manifoldu yakın, vana kapağının arka motor bölmesinin sağ tarafında yer almaktadır. Eksantrik Pozisyon (CMP) Sensör triger kayışı kapağın altında, ön silindir kafasına monte edilir.

Daha sonra soru şu, eksantrik mili sensörümün bozuk olup olmadığını nasıl anlarım? Kötü veya arızalı bir eksantrik mili konum sensörünün belirtileri

 1. Araç eskisi gibi sürmüyor. Aracınız kabaca rölantide çalışıyorsa, sık sık stop ediyorsa, motor gücü düşüyorsa, sık sık tökezliyorsa, yakıt tüketimi azalmışsa veya yavaş hızlanıyorsa, bunların tümü eksantrik mili konum sensörünüzün arızalı olabileceğinin işaretleridir.
 2. Motor Işığının yandığını kontrol edin.
 3. Araç çalışmayacaktır.

Ayrıca krank mili konum sensörü nerede bulunur?

Krank mili konum sensörünün yer bir araçtan diğerine değişebilir. En sık motorun ön alt kısmında bulunur, böylece Açıkçası, yakın krank miline olmalıdır. Genellikle zamanlama kapağına monte edilmiş olarak bulunabilir. Bazen motorun arkasına veya yanına monte edilebilir.

Eksantrik mili sensörü ile krank mili sensörü arasındaki fark nedir?

Eksantrik mili sensörü , DIS sistemlerinde enjektör senkronizasyonunu ve bobin ateşleme sırasını oluşturmak için hangi silindirin ateşlediğini belirler. Krank mili sensörleri ateşleme zamanlamasını ayarlar, RPM sinyalini sağlar ve motor devrini belirler.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eksantrik mili konum sensörünü temizleyebilir misiniz?

Eksantrik Mili Konum Sensörünün Temizlenmesi
Adım 1: Başlamadan önce, aracın aküsünün eksi kablosu çıkarılmış olduğundan emin olun. Bundan sonra sensörü çıkarın ve temiz bir bezin üzerine koyun. Adım 4: Ardından, eksantrik mili konum sensörüne biraz aerosol solvent püskürtün ve ardından yeni bir bezle silerek kurulayın.

Kötü bir eksantrik mili konum sensörü ile kullanabilir miyim?

Sonuç olarak, kötü bir eksantrik mili sensörüyle sürmek güvenli midir?
Temel olarak, araba komik bir ses, durma veya hızlanma sorunları olmadan sorunsuz çalışıyorsa arabanızı sürmeye devam edebilirsiniz , ancak arabanız her zamanki gibi çalışmıyorsa, krank mili sensörünü değiştirmeyi düşünün, ancak bunu yapmadan önce uygun bir metin çalıştırın. .

Eksantrik mili sensörü ne kadar sürer?

Bir arabadaki eksantrik mili pozisyon sensörü sürece otomobil yaptığı gibi son inşa edilmiştir, ancak çoğu durumda bu tarihten önce değiştirilmesi gerekir. Diğer tüm sensörler veya arabadaki anahtarlar gibi, eksantrik mili konum sensörü de motorun ürettiği ısı nedeniyle çok fazla suistimal edilecektir.

Eksantrik mili konum sensörünün bozulmasına ne sebep olur?

Hatalı kablo demeti – Gevşek kablolama, yağ veya pislik, kablo demeti sorunlarına yol açabilecek yanlış voltaj, toprak veya dönüş devresi sorunlarına neden olabilir. Bu voltaj kesintisi veya kablolardaki aşınma ve yıpranma, krank mili sensörünün bozulmasına neden olabilir.

Bir araba krank mili konum sensörü olmadan çalışabilir mi?

Krank mili konum sensörü tüm motor yönetim sensörlerin en önemlisidir ve motor kesinlikle onsuz çalışmaz. Birçok sistem, bu sensör arızalanırsa tahmin etmeye çalışacak ve motorun onsuz çalışmasına izin verecek kadar akıllıdır. Sizin durumunuzda, manyetik bir krank mili konumlandırma sensörü kullanılır.

Krank mili konum sensörünü test edebilir misiniz?

Bir multimetre voltaj, akım ve direnç ölçebilir. Sen sensörünü kaldırın ve ardından direnci test edebilirsiniz. Multimetrenin bir ucunu sensörün her bir kablo ucuna bağlayın. Krank mili sensörünü bir multimetre ile test etmenin başka bir yolu, motor marşı ile çıkış voltajını kontrol etmektir.

Krank mili sensörünü değiştirmenin maliyeti nedir?

Krank mili konum sensörü değişiminin ortalama maliyeti 190 ile 251 dolar arasındadır. İşçilik maliyetlerinin 102 ile 130 dolar arasında, parçaların ise 88 ile 121 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Eksantrik mili sensörü ne kadar?

Bir eksantrik mili konum sensörünü değiştirmek için 120 ila 300 dolar arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Parçalar tek başına yaklaşık 50 ila 200 dolar arasında çalışacak. Profesyonel değiştirme için işçilik maliyetleri 70 ila 100 dolar arasında olacaktır. Lüks bir aracınız varsa veya yerel otomobil bayinize değiştirme işlemini yaptırıyorsanız, daha fazla ödemeyi bekleyin.

Krank mili sensörü arızalanırsa ne olur?

Krank mili konum sensöründe veya kablolarında herhangi bir sorun varsa, motor çalışırken krank mili sinyalinin kesilmesine neden olarak motorun durmasına neden olabilir. Bu genellikle bir kablolama sorununun işaretidir. Bununla birlikte, kötü bir krank mili konum sensörü de bu belirtiye neden olabilir.

Krank mili konum sensörünü nasıl kurarsınız?

Yapılan işi gösteren bir video ve bu makalenin altında var.
 1. Pilin bağlantısını kesin.
 2. Sensöre Erişimi Temizle.
 3. Sensör Konumunu inceleyin.
 4. Elektrik Konektörünü serbest bırakın.
 5. Sensör Montaj Cıvatasını çıkarın.
 6. Sensörü çıkarın.
 7. Yeni Krank Mili Sensörünü eşleştirin.
 8. Yeni Krank Konum Sensörünün Takılması.

Krank mili konum sensörünü temizleyebilir misiniz?

Yeni sensörü takmadan önce konum sensörü port deliğini temizlemek için temiz bir bez kullanın. Sen temizleme işlemine yardımcı olmak dükkan havlu üzerinde temizleyici sprey olabilir. Sensör bağlantı noktası deliğin içine dürüstçe yeni krank sensörünü yerleştirin ve yerine sıkıca bastırın.

Eksantrik mili sensörünün amacı nedir?

Eksantrik mili konum sensörü , aracın eksantrik mili hızı hakkında bilgi toplar ve bunu aracın motor kontrol modülüne (ECM) gönderir. ECM, bu verileri ateşleme zamanlamasının yanı sıra motorun ihtiyaç duyduğu yakıt enjeksiyonunun zamanlamasını belirlemek için kullanır.

2013 Chevy Equinox'ta bulunan eksantrik mili konum sensörü nerede?

Arabanın ön tarafından motora bakmak. Gaz kelebeği gövdesinin sağında ve size bakan tarafta yakıt pompası. Egzoz Konum sensörü motorun güvenlik duvarı tarafındadır.

Arabadaki kam sensörü nedir?

Eksantrik mili konum sensörü izler eksantrik pozisyonu ve raporlar aracın yerleşik bilgisayar sistemine veri. Bu bilgisayar sistemi, motoru çalışır durumda tutmak için sensörler ve diğer cihazlarla birlikte çalışır. Eksantrik mili konum sensöründen (CPS) gelen verilerle, yakıt enjektörleri ne zaman ateş edeceğini bilir.