Hangi Akrilik boya daha iyidir?

Sordu: Yevdokiya Dickhaus | Son Güncelleme: 21 Mart 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları boyama
4.7/5 (493 Görüntüleme . 24 Oy)
İncelenen En İyi Akrilik Boyalar
 • Genel Olarak En İyi Akrilik Boya Markası – Liquitex.
 • En İyi Akrilik Boya Seti – Winsor & Newton Galeria.
 • Yeni Başlayanlar İçin En İyi Akrilik Boya – Grumbacher.
 • Ucuz (Ama İyi) Akrilik Boya – Kale Sanat Malzemeleri.
 • Impasto İçin En İyi Ağır Gövde Akrilik – Liquitex Heavy Body.

Akrilik boya iyi midir?

Liquitex BASICS Akrilik Boya Tüpü gibi akrilik boyalar eğitim amaçlı kullanım için onaylanmıştır, bu da onların güvenli ve çocukların kullanımına uygun oldukları anlamına gelir. Bu tür akrilik boyalar yine de canlı pigmentler ve iyi bir tutarlılık sunabilir, ancak daha ucuzdur ve gündelik kullanıma daha uygundur.

Benzer şekilde, ahşap için en iyi akrilik boya hangisidir? 2018'in en iyi 4 akrilik boyası ve fırçası! [Ahşap için] & [Resimler için]

 • №1 – Liquitex BASICS Akrilik Boya. Profesyoneller Tüm renkler zengin ve kalındır;
 • №2 – Elma Fıçı Akrilik Boya Seti. Profesyoneller Bunlar çok amaçlı boyalardır, bu nedenle tüm yüzeylerde (ahşap, alçı, kalay, kumaş ve diğer) kullanabilirsiniz;
 • №3 – Akrilik Boya Seti. Profesyoneller Paket güzel görünüyor;

Bu şekilde akrilik boya çeşitleri nelerdir?

Çeşitler

 • Ağır gövde akrilikleri tipik olarak Sanatçı ve Öğrenci Sınıfı boyalarında bulunur.
 • Orta viskoziteli akrilikler - Akışkan akrilikler, Yumuşak gövdeli akrilikler veya Yüksek Akışlı akrilikler - daha düşük viskoziteye sahiptir ancak genellikle Ağır Gövde akrilikleriyle aynı pigmentasyona sahiptir.

Akrilik boya su geçirmez mi?

Akrilik boya gerçekten su geçirmez değildir. Polimer olduğu için büyük ölçüde suya dayanıklıdır. Ancak gözenekli olduğu için suyu azar azar emecektir. Suyu emdikten sonra tekrar kuruyana kadar daha yumuşak bir şekilde dolacak.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Akrilik boya yıkanır mı?

Yün, seyreltilmiş akrilik boyayı emebilir ve kolayca yıkanabilir . Çoğu akrilik boya yıkama çıkacaktır. İnatçı bir lekeyse giysileri önceden ıslatın.

Akrilik boyalar nelerden yapılmıştır?

Akrilik Boya Nedir? Su bazlı akrilik boya , suda ( akrilik polimer emülsiyonu) ve pigmentte asılı duran çok küçük plastik akrilik reçine parçacıklarından oluşur . Su buharlaştıkça reçine parçacıkları birleşerek güçlü ve dayanıklı bir boya oluşturur .

Akrilik boya ne kadar tehlikeli?

Akrilik boya genellikle toksik değildir ve kullanımı çok güvenlidir. Havadaki kimyasallar nedeniyle sadece airbrushing için kullanıldığında ve zımparalandığında zehirlidir . Akrilik , günlük boyama ve projeler için toksik değildir .

Akrilik boya ne kadar?

Ben beyaz boya bir LOT geçmesi yüzden, büyük özetlerini boya ve bu kimse benim resimlerinin tamamı için iyi çalışıyor düşünüyorum. Yeterince ağırdır ve iyi bir kapsama alanı sağlar. Pigment açısından zengin renkleri gerçekten çok seviyorum! Akrilik döküm için kullandım. En Seçilmiş Ürünler ve İncelemeler.
Liste fiyatı: 37.88 $
Kazanıyorsun: 1,81$ (%5)

Akrilik boya kalıcı mı?

Akrilikler su bazlıdır, çabuk kurur, toksik çözücülere bağımlı değildir ve çok çeşitli yüzeylere uygulanabilir. Akrilikler kuruduğunda ışığa dayanıklı ve kalıcıdır ve yüzey güçlü ve esnek hale gelir. Akrilik boyanın kıvamını şaşırtıcı çeşitlilikte jeller, macunlar ve ortamlarla değiştirebilirsiniz.

Akrilik boya yanıcı mıdır?

Akrilik boya su bazlı olduğundan yanıcı değildir.
Pigment için bağlayıcı ortam olarak doğal yağ kullanan yağlı boyadan farklı olarak, akrilik boya sentetik reçine içerir. Bu nedenle çabuk kurur ve suda çözünür. Bununla birlikte, sulu boyadan farklı olarak, akrilik boya kuruduktan sonra artık suda çözünür değildir.

Akrilik boyayı nasıl karıştırırsınız?

Akrilik boyayı karıştırmak için, ilk rengi tuvalin üst kısmındaki geniş vuruşlarla boyayarak başlayın. Daha sonra, renk karışımı böylece daha sonra birinci renkte kenarı boyunca uzun vuruş boya, bunu durulamadan ikinci renk içine fırça daldırma.

Akrilik boya için en iyi ortam hangisidir?

Kum jeli, boncuk jeli, sünger taşı ve cam, olasılıklardan sadece birkaçıdır. Boya ile karıştırılabilir ve tuval üzerine yayılabilirler. Doku ortamlarından modelleme jeli (veya model pastası) en yaygın kullanılanıdır. 3D dokular oluşturmak için harika olan ağır beyaz bir jeldir.

Akrilik boya ne kadar süre için iyidir?

Akrilik Boya Açıldıktan Sonra Ne Kadar Sürer ? Akrilik boya , doğru saklandığında yaklaşık 10+ yıllık bir raf ömrüne sahiptir. 10 yıl sonra açılmadıysa, muhtemelen hala kullanılabilir. Açılmış ve açılmamış boya kutuları, doğru şekilde depolandığında yıllarca dayanır.

Akrilik boyalar ne işe yarar?

Akrilik Boya El Sanatları, Kolaj ve Karışık Medya için İyidir
Akrilik , çok yönlülüğü, dayanıklılığı, yapışkan nitelikleri ve düşük toksisitesi nedeniyle el sanatları, kolaj ve karışık ortam çalışmaları için mükemmeldir.

Hangisi daha iyi yağlı veya akrilik boya?

Yağlı boyaların kuruma süreleri akrilik boyalara göre çok daha yavaştır. Yağlı boyalarda kuruma süreleri daha uzun olduğu için daha fazla esnekliğe sahip olursunuz . Yağlı boyaların tamamen kuruması bir yılı bulabilir. Akrilik boyalarda , boya uygulandıktan sonra hızla kuruduğundan, vuruşlarınızda belirleyici olmalısınız.

El işi boya ile akrilik boya arasındaki fark nedir?

Çoğu zanaat boyası akriliktir . Akrilik , boyadaki temel bağlayıcıdır, yağlı boyada ise kuruyan yağdır. Akrilik boya hemen hemen akrilik boyadır . Zanaat boyaları zaten daha karmaşık renklere karıştırılmıştır, İnsanların bir proje için duvar boyası satın alma şeklimiz için birkaç renk alması için tasarlanmıştır.

Yeni başlayanlar için en iyi akrilik boyalar nelerdir?

Yeni başlayanlar için akrilik boyama çok zor olabilir. En iyi akrilik boyalardan bazılarını sunan 10 sete göz atın.
 • Winsor & Newton Sanatçı Akrilik.
 • Liquitex BASICS Akrilik.
 • Blick Studio Akrilikler.
 • Altın Ağır Gövde Akrilik Boya Seti.
 • Altın Akışkan Akrilikler.
 • Utrecht Sanatçılarının Akrilikleri.
 • Sennelier Soyut Akrilikler.

Akrilik boya ile akrilik deri boya arasındaki fark nedir?

Deri boyaları , özellikle deri ve suni deri üzerinde çalışmak için oluşturulmuş akrilik esaslı boyalardır . Bir zanaat mağazasından alınan standart akrilik boyaları da kullanabilseniz de, deri boyalar biraz daha pahalıdır, ancak bu tür malzemelere zamanla ufalanma, soyulma veya çatlama olmadan yapışması için yapılmıştır.

Hangi akrilik boya Renkleriyle başlamalıyım?

Diğer Faydalı Renkler
Payne's grey: mavi ve siyahın karışımından oluşan, genellikle biraz kırmızı olan çok yönlü, şeffaf koyu mavi-gri. Sarı veya altın hardal: muhteşem, altın, sarımsı kahverengi. Titanyum buff veya ham titanyum: cilt tonları oluşturmak için yanmış koyu sarı ile karıştırmak için kullanışlı derin bir krem.

Akrilik boya için astara mı ihtiyacınız var?

Daha sonra ılık suda durulayın ve kurumasını bekleyin. Tuval – Astarlanmış tuvali silerek temizleyin; astarsız ise 2 kat gesso astar veya akrilik boya uygulayın . Şişe veya tüplerde akrilik boya çok kolay plastik sopa değil - gerçi sen özel bir plastik boya gerekir.

Akrilik boyayı ahşap üzerine nasıl yapıştırırsınız?

adımlar
 1. Ahşabı temizlemek için ıslak bir bez kullanın. Ahşabın üzerinde kir veya diğer parçacıklar bırakmak, boyayı, astarı ve dolgu macununu düzgün bir şekilde emmesini engelleyebilir.
 2. Ham ahşaba 2 kat sızdırmazlık maddesi uygulayın.
 3. Boyanın ahşaba yapışmasına yardımcı olmak için bir kat astar uygulayın.
 4. Ahşabın kurumasına ve sertleşmesine izin verin.