Hangisi daha iyi havalandırıcı veya spike havalandırıcı?

Sorulan: Asmahane Llordes | Son Güncelleme: 9 Nisan 2020
Kategori: iş ve finans çevreci çözümler
4.9/5 (271 Görüntüleme . 38 Oy)
Çekirdek havalandırıcılar gitmenin tek yoludur. Toprak sıkışmasını azaltırlar ve daha iyi kök gelişimini desteklerler. Spike havalandırıcılar daha ucuzdur ancak toprak sıkışmasını arttırırlar ve pek bir şey yapmazlar. Profesyoneli profesyonel yapan ekipman değil, operatördür.

İnsanlar ayrıca, hangisinin daha iyi fişli havalandırıcı mı yoksa sivri uçlu havalandırıcı mı olduğunu soruyor?

Sıkıştırılmış toprağın çimleriniz üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek için başak ve tapa perlatörleri kullanılır. Tıkalı havalandırıcılar , ağır killi topraklı çimlerde sıkıştırmayı gidermede genellikle daha etkilidir, çünkü sivri havalandırıcılarda kullanılan katı dişler, zemine ittiklerinde killi toprağı daha da sıkıştırır.

Hangi tip havalandırıcının en iyi olduğu da sorulabilir. İşte En İyi Seçimlerimiz:

Özellikleri
Genel olarak En İyi Yard Butler Çim Havalandırıcı Genel olarak En İyi Son Derece Uygun Fiyatlı Manuel Adım Havalandırma Küçük Alanlar İçin İyi Mevcut Fiyatı Kontrol Et
Agri-Fab 48-Inch Tow Plug HavalandırıcıEn İyi Makine 48" Geniş Havalandırma Yolu Fiş Tipi Havalandırıcı Büyük Çim Alanlar İçin İyi Mevcut Fiyatı Kontrol Et

Bunu göz önünde bulundurarak, spike havalandırıcı iyi mi?

Spike Aerator Spike havalandırma iyi bir yöntemdir, ancak size bir tapa havalandırma seçeneğinin derin deliklerini vermese de, çok daha eşit bir kapsama alanı sağlar. Ayrıca, sivri havalandırma , yerleştirilen çim tohumunun eğimli bir yüzeye yerleştirilmişse yıkanmayacağı anlamına gelir.

Spike havalandırıcı nasıl kullanılır?

Spike perlatör ile, katı bir çatal veya çatalla zeminde delikler açmak için aleti kullanmanız yeterlidir. Fiş havalandırıcılar , çimden bir çekirdek veya çim ve toprak tapasını çıkarır. En iyi sonuçları elde etmek için, gerçekten toprak tıkaçlarını gideren bir havalandırma aleti veya makine kullanın .

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Havalandırdıktan sonra fişleri almalı mıyım?

Bazı çimlerin her yıl havalandırılması gerekir, ancak çoğu havalandırmaya ihtiyaç duymadan iki ila üç yıl öncesine kadar gidebilir - ki bu, çimlerinizde kahverengi tıkaçların görünümünü sevmiyorsanız iyidir. Havalandırmanın bıraktığı tıkaçları tırmıklamanız gerekmez, ancak bunu yapmak besin maddelerinin toprağa daha hızlı geri dönmesini sağlar.

Çok fazla havalandırabilir misin?

Gevşek toprağın çok sık havalandırılması gerekmez. Özellikle kalın çim türleri de daha sık havalandırma gerektirebilir . Genel bir kural olarak, herhangi bir zamanda daha yılda bir kez daha havalandırmak gerekmez (eğer toprak zarar istemiyoruz çünkü "çok fazla iyi bir şey", burada da geçerlidir).

Havalandırdıktan hemen sonra biçebilir miyim?

Çok erken biçiyorsun .
İlk biçmeden önce iklime alışmaları ve kök salmaları gerekecek, bu nedenle havalandırma ve aşırı tohumlamadan sonraki ilk iki ila dört hafta boyunca çimleri biçmeyin . Üç ila üç buçuk inç hakkında çim ulaşır sonra, bir taze kesim için biçme olarak yakabilirsiniz.

Havalandırmadan önce mi yoksa sonra mı biçmeliyim?

Eğer havalandırmak önce çim biçin. Havalandırarak sonra en az bir hafta boyunca çim biçmek vermeyin. Tüm sprinkler ve açılır pencerelerinizin nerede olduğunu bildiğinizden emin olun, aksi takdirde onlara zarar verebilirsiniz. Çimi havalandırmadan önce sulamak iyi bir fikirdir çünkü havalandırma en çok toprak hafif nemliyken etkilidir.

Bahçenizi havalandırdıktan sonra ne yaparsınız?

Çimlerinizi Havalandırdıktan Sonra Yapmanız Gerekenler
  1. Havalandırma makinesinin bıraktığı deliklere ayrıştırmak ve geri filtrelemek için toprak tapalarını çim üzerinde bırakın.
  2. Besinleri çim köklerinize koymak için çimlerinizi havalandırdıktan hemen sonra gübre uygulayın.
  3. Çimlerinizi, özellikle çimlerin ince olduğu çim alanlarında yeniden tohumlayın.

Bir havalandırıcı ne kadar ağırdır?

Aslında, BlueBird havalandırıcı yaklaşık 300 pound ağırlığında – ve bu iki 36 lb olmadan. Ekstra çekiş için birlikte gelen çıkarılabilir ağırlıklar.

Çimlerimi bir dirgen ile havalandırabilir miyim?

Toprak tıkaçlarını çıkaran özel çekirdek havalandırıcılar en iyi şekilde çalışsa da, bir dirgen basit bir havalandırma çözümü olarak bir tutam içinde çalışabilir. Havasını sadece çim aktif büyüyen ve sezonu için uykuda değilken.

Çim havalandırma gerçekten işe yarıyor mu?

Neden Havalandırıcılar çimenler yardımcı olur
Sadece 1/4 1/2 inç sıkıştırılmış toprak tabakası kalınlığında çimlerinizin sağlık ve güzellik önemli bir fark yaratabilir. 1 Havalandırma , hava, su ve besinlerin çim köklerine ulaşabilmesi için sıkışmayı azaltmak için toprağa delikler açar.

Çimlerimi ne sıklıkla havalandırmalıyım?

Sağlıklı çimler için yılda bir kez ve sıkıştırılmış toprak ve saz birikimi olan çimler için yılda en az iki kez havalandırma yapılmalıdır .

Çimlerinizi ne sıklıkla çivilemelisiniz?

Çim havalandırıcı sandaletlerinizi, döner çim havalandırıcınızı, bahçe çatalınızı, elektrikli veya çekili havalandırıcılarınızı kullanarak çivileme (2" ila 6") Mart ile Kasım ayları arasında herhangi bir zamanda yapılabilir. Çok yararlı olduğu gibi istediğiniz kadar sık tekrarlayın. Bulaşan ya da donma ihtimali olan çok ıslak topraktan kaçının, aksi takdirde sıkışıp kalır.

Havalandırma çimi drenaja yardımcı olur mu?

Havalandırma : Piyasadaki en iyi bahçe drenaj çözümlerinden biri ana havalandırmadır . Havalandırma çimde delikler açar ve hava cepleri ekler. Bu , hava ve su sirkülasyonunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır . Sadece birkaç inçlik hardpan alt toprağı bahçe drenajını iyileştirebilir .

Çimlerinizi ne kadar havalandırmalısınız?

Ve bir bütün olarak daha sağlıklı bir yarda - Çim havalandırma ekstra hava ve su akışı sağlayan, avludan toprağın fişleri kaldırır. Bir avluyu havalandırmanın maliyeti 74 dolar ile 190 dolar arasında değişiyor ve ulusal ortalama 126 dolar. Daha küçük yardalar 45$'a kadar, büyük yardalar ise 350$'a mal olabilir.

Çimlerinizi havalandırmanın en iyi yolu nedir?

Havalandırmadan Önce
Peiffer iyi havalandırma makineleri çim toprak zemin ve çekme fişleri nüfuz içi boş metal dişleri olanlar olduğunu söylüyor. Sen dişler önce areating iki gün öncesine çim birini sulama yoluyla daha derin nüfuz yardımcı olabilir. Çim su yaklaşık bir inç uygulayın.

Çimlerimi manuel olarak nasıl havalandırırım?

Çapı 1/4 ila 1/2 inç olan tüp oyukları olan bir el havalandırıcısını veya çim çimeninizden ve toprağa bir kürek çatalı itin. Aleti topraktan ve çimden çekin ve toprağın nem içeriğini kontrol edin. Alete toprak yapışırsa, toprak havalanamayacak kadar ıslaktır.

Bir havalandırıcının maliyeti nedir?

Keyes, havalandırma işlerini 1.000 fit kare başına fiyatlandırdığını söylüyor. Tipik havalandırma işinin ortalama 5.000 fit kare olduğunu ve 110 dolara mal olduğunu söylüyor. Cellura, bir ücretli gişeden günde 40 ila 80 dolar arasında bir çim havalandırıcı kiralayabileceğinizi, ancak tüm günü bunu kendiniz yaparak geçirebileceğinizi söylüyor.

Ev yapımı bir havalandırıcı nasıl yapılır?

Çimler için Ev Yapımı Havalandırıcı Nasıl Yapılır
  1. 6 x 12 inçlik kontrplakın uzun kenarları boyunca her 2 inçte bir ölçün ve işaretleyin.
  2. Cetveli cetvel olarak kullanarak tahta üzerinde bir grafik oluşturmak için işaretleri birleştirin.
  3. Kontrplak bir çim veya toprak yüzeyine yerleştirin.
  4. Delinmiş deliklerin her birine bir çekiçle 4 inçlik bir çivi sürün.