Hangisi daha iyi araba cilası veya araba cilası?

Sordu: Ekhi Leclaire | Son Güncelleme: 22 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv bütçeli arabalar
4.6/5 (1.661 Görüntüleme . 12 Oy)
Araba cilası , bir arabanın boya kaplamasını koruyan ve geliştiren bir üründür. Cila , arabanızın boyasını parlatmak için temizleme ve cilalamadan sonra en iyi şekilde kullanılır. Bunun yerine cilası gibi boya ince bir tabakayı kaldırmaya yapar, araba balmumu üstüne üzerinde boya düzeltir. Basitçe söylemek gerekirse, cila giderir ve cila pürüzsüzleştirir!

Benzer şekilde, araba cilası ve cila aynı şey midir?

Bir mum çok gibi görünmeyebilir iken aynı zamanda kozmetik bitirmek için eklerken, bir cila ardından mum aracınızın değerini koruyabilirsiniz. İnsanlar genellikle cilalama ve cilalamanın aynı şey olduğunu varsayar. Ancak cilalama , aracın o parlak parlaklığa sahip olmasını sağlamak için ciladan sonra yapılan şeydir.

Yukarıdakilerin yanında, arabanızı parlatmak iyi mi? Araba cilası aslında arabanızdaki en üst koruma katmanlarını kaldırmanıza yardımcı olacak aşındırıcı bir malzemedir. Tabii ki, bu senin boya yok etmeyecek şekilde çok ince ve nazik bir şekilde çalışır. Yüzeyin pürüzsüz olduğundan ve iyi bir yansıma vereceğinden emin olmak için araba cilası kullanabilirsiniz.

Benzer şekilde, araba için en iyi cila hangisi diye sorabilirsiniz.

Boya işini korumanın ve yüzeye biraz parlaklık katmanın hızlı bir yolu için, ancak bu en iyi seçimdir.

 • Genel Olarak En İyisi: HD Hızlı Hepsi Bir Arada Cila ve Balmumu. Amazon.
 • En İyi Fiyat: Nu Finish Sıvı Araba Cilası. Amazon.
 • Mansiyon Ödülü: Meguiar's G19220 Ultimate Polish. Amazon.

Balmumu arabayı parlatır mı?

Balmumu arabaları parlatır. Ayrıca boyanın solmasını önlemek için koruyucu bir kaplama sağlar ve çizilmelere karşı koruma görevi görür.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Arabanı çok fazla cilalayabilir misin?

Efsane: Arabanızı çok fazla cilalayabilirsiniz . Bu nedenle, kullandığınız olacağını Herhangi bir araba balmumu ürün, balmumu Arabanıza yıldır her gün istediğiniz kadar OKB böylece ve nevrotik çok fazla araç ağda fikri böylece sürece, aşındırıcılar veya kimyasal temizleyiciler hiçbir şekilde içermemesi ediyorum sadece doğru değil.

Parlatma, şeffaf kaplamayı çıkarır mı?

Girdapları gidermek için cilalama , vernik kaplamanın çoğunu veya sadece x'i kaldırır. mils(?) Bu da UV korumasını ve boyanın derinliğini ve parlaklığını azaltır.

Arabayı cilalamak kötü mü?

Cevap, çok sık ve çok agresif bir şekilde cilalamadığınız sürece HAYIR. Boyanızı düzeltmek için her tampon kullandığınızda, boyayı koruyan şeffaf kaplamanın bir kısmını kesmiş olursunuz ve bunun yalnızca sınırlı bir miktarı vardır. Bu, cilalamanın araba boyası için kötü olduğu anlamına gelmez.

Araba yıkamada cila işe yarar mı?

En önemli farklardan biri, araba yıkama cilasının cam, krom ve kauçuk üzerinde ve ayrıca arabanın boyalı plastik ve metal yüzeylerinde çalışacak şekilde formüle edilmiş olmasıdır. Bununla birlikte, araba yıkama cilası, standart cilanın yaptığı gibi aynı seviyede koruma sağlamaz ve küçük çizikleri gidermeye veya kapatmaya yardımcı olmaz .

Arabamı kaç kez cilalayabilirim?

Bizim tavsiyemiz yılda iki kez tam ve eksiksiz detay yapmaktır. Bu, killeme, cilalama , mühürleme - işleri içerir. Bununla birlikte, her üç ayda bir, herhangi bir deriyi işlemenin yanı sıra, dolgu macunu ve cila da dahil olmak üzere bir tazeleme detayı yapmalısınız . Sen iyice ayda bir kez aracınızın içini temizlemek gerekiyor.

Parlatmadan bir arabayı cilalayabilir misiniz?

Evet cila yapmadan cila yapabilirsiniz . Birçok kişi, yıkamadan sonra doldurmak için sprey cila veya dolgu macunu kullanır. Gerçekten iyi olanlar var, OCW'yi sprey cila olarak seviyorum. Sadece yüzeyin iyi temizlendiğinden emin olun.

Arabamı cilasız nasıl parlatabilirim?

Şimdi sabunlu suyu boşaltın ve kovayı suyla durulayın, kabın dibinde kir veya kum olmadığından emin olun. Kovayı iki bardak suyla doldurun ve marketten alabileceğiniz 1/2 bardak saç kremi ile karıştırın. Arabanızın üzerini düzleştirmek için temiz bir mikrofiber bez kullanın.

Bir arabayı profesyonel olarak nasıl parlatıyorsunuz?

Eğer polisaj başladığınızda, kuru ped ile arabanızı buff istemiyoruz olarak emin, pad üzerinde bileşiğin miktarını izlemek olun. Ardından aleti çalıştırın ve aracın yüzeyine sıkıca bastırın. Arabaya dokunduktan sonra, aleti dairesel bir hareketle hareket ettirin ve tüm zaman boyunca hareket etmesini sağlayın.

Araba satıcıları arabaları parlatmak için ne kullanıyor?

Balmumu size parlaklık verecektir. Nihai boya parıltısı için (veya ne demek isterseniz) bir boya dolgu macunu kullanın , ardından üzerine bir kat balmumu sürün. Daha yüksek karnauba konsantrasyonuna sahip mumlar genellikle daha kalın kıvamlıdır ve daha iyi olarak kabul edilir.

Arabamı nasıl derinlemesine parlatabilirim?

Mükemmel Parlaklık – Açığa Çıktı
 1. Adım 1: Yıkayın ve Kurutun. Arabanızı yüksek konsantrasyonda araba yıkama solüsyonu ile iki kez yıkayın.
 2. Adım 2: Kil Çubuğu Detaylandırma. Kil çubuk detaylandırma, oksidasyona neden olan yüzey kirliliğini ortadan kaldırır.
 3. Adım 3: Boya Hasarını Onarın.
 4. Adım 4: Finish Clarity'i geri yükleyin.
 5. Adım 5: Mühürleyin ve Koruyun.
 6. Adım 6: Pop Yap!

Dawn bulaşık sabunu araba cilasını çıkarır mı?

Balmumu yağlı, kaygan bir maddedir, bu nedenle bir yağ çözücü ile çıkarılmalıdır. Bir yağ çözücü olarak Dawn kullanan insanların duydum. Dawn bulaşık deterjanı KULLANMAYIN. Bu bir yağ çözücüdür – ancak asla bir arabada kullanılmamalıdır.

Önce cila mı yoksa cila mı yapayım?

Balmumu kaplama uygulanmadan önce araba cilası kullanılır. Cila kir kaldırır cila gibi mumlar farklıdır, ancak herhangi bir koruma sağlamaz. Ağda öncesi kullanılır ve bir bez üzerinde oldukça fazla miktarda cila kullanmak istersiniz.

Arabamı nasıl parlatırım?

MÜKEMMEL PARLAK
 1. Adım 1: Yıkayın ve Kurutun. Arabanızı yüksek konsantrasyonda araba yıkama solüsyonu ile iki kez yıkayın.
 2. Adım 2: Kilin Detaylandırılması. Yıkayıp kuruladıktan sonra aracınızın boyasını elinizle inceleyin.
 3. Adım 3: Boya Hasarını Onarın.
 4. Adım 4: Finish Clarity'i geri yükleyin.
 5. Adım 5: Mühürleyin ve Koruyun.
 6. Adım 6: Pop Yap!

Arabamı nasıl yepyeni gösterebilirim?

Arabanızın Yepyeni Görünmesini Sağlamak İçin İpuçları
 1. Düzenli Olarak Yıkayın. Arabanızı düzgün bir şekilde yıkamak için düzenli bir rutine girin.
 2. Arabanızı Düzgün Kurutun. Arabanızı güneşte damlatarak kurutmak kesinlikle kolaydır, ancak boya işi için kesinlikle iyi değildir.
 3. Herhangi Bir Lekeyi Derhal Kaldırın.
 4. Oto Yıkamadan Uzak Durun.

Kil çubuğu arabayı parlatır mı?

Zamanla, bu parçacıklar boyanıza kalıcı olarak zarar verebilir. Bu parçacıklar ayrıca cila ve cilanın düzgün çalışmasını engeller, bu da o kadar net bir parlaklık elde edemeyeceğiniz anlamına gelir. Gelecekte boya işinizi korumak ve arabanızın en iyi şekilde görünmesini istiyorsanız, kil çubuk detaylandırma kesinlikle buna değer.

Kaç tane parlatma pedine ihtiyacım var?

Genel bir öneri olarak, bir sedanda boya mükemmelleştirme hizmeti veriyorsanız, her adımda iki ped bulundurun. Yani, iki bileşik ped , iki cila pedi ve iki bitirme pedi .