En iyi şimşir çalısı hangisidir?

Soruldu: Toribio Jenchen | Son Güncelleme: 10 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (211 Görüntüleme . 10 Oy)
Japon Şimşirleri
Parlak yeşil, oval yapraklar en popüler şimşir türlerinden birini (B. microphylla var. japonica) süslüyor, resmi çitler için başka bir harika seçenek. Çoğu Japon şimşir ağacı, 6 ila 9 arasındaki bölgelerde kısmi güneşte dayanıklıdır. Japon şimşir ağacı iyi bir büyüme oranına sahiptir.

Bu bağlamda, dikilecek en iyi şimşir nedir?

Yürüyüş yolunuz, çit hattınız veya dikim yataklarınız boyunca vurgu veya sınır görevi gören bir çit oluşturmak için küçük, kompakt, düşük büyüyen bir çalı istiyorsanız, cüce şimşir çeşitleri en iyi seçimdir. "Cüce İngiliz" şimşir ağacı ( Buxus sempervirens “Suffruticosa”) yaklaşık 1 ila 2 fit yüksekliğinde bir sınır çiti oluşturur.

Ayrıca, en dayanıklı şimşir nedir? insularis, tüm şimşir ağaçlarının en dayanıklısı olarak kabul edilir. Buxus semper. virens, ortak kutu, bölge 6'ya dayanıklıdır (Krussmann 1984) ve önceki türlerden daha büyük bir boyuta sahiptir. Büyük, koyu yeşil yapraklar tüm yıl boyunca her zaman yeşil kalır.

Bununla ilgili olarak, şimşir çalıları ne kadar uzar?

En Uzun Şimşirler ABD Tarım Bakanlığı'ndaki Hardy bitki sertlik bölgeleri 5 ila 8 - yine çeşidine bağlı olarak - olgun yaygın şimşir bitkileri, maksimum ortalama 20 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bununla birlikte, daha yaygın olarak, 10 ila 15 fit yüksekliğe kadar büyürler .

Şimşir çalısı nedir?

Şimşir bitkileri (Buxus), genellikle zarif ve resmi manzaralara dikilen yoğun, yaprak dökmeyen çalılardır . Şimşir bitkilerinin birçok çeşidi ve çeşidi mevcuttur. Şimşirler , çiçekleri önemsiz olduğu için yeşillik için yetiştirilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şimşir dikmek için en iyi zaman nedir?

Şimşir dikmek için ideal zaman sonbahar sonu, kış sonu veya ilkbaharın ilk yarısıdır . Sıcaklıklar onların en uçta olduğunda yılın zamanlarda dikim kaçının. Bu, şimşir ağacının kış sıcaklıkları düşmeden ve ilkbahar sıcaklıkları yükselmeden önce kurulması için zaman verir.

Şimşirleri ne kadar uzağa dikmelisiniz?

Şimşirleri sonbaharda ekin , böylece çalılar kış boyunca yeni kökler üretebilir. Şimşir çitlerin Dikim delikleri birbirinden iki üç ayak olmalı ve her delik kök topu kadar geniş iki kat derin gibi olacaktır ve olmalıdır.

Kaç şimşir ağacına ihtiyacım var?

Amaç küçük ve resmi bir çit yetiştirmekse, şimşirleri 6 ila 8 inç aralıklarla dikin . Daha uzun olgun yüksekliklere sahip daha büyük büyüyen çeşitleri kullanıyorsanız, Purdue Kooperatif Uzantısı tarafından önerildiği gibi bitkileri 18 ila 30 inç aralıklarla yerleştirin.

Şimşirler güneşi mi gölgeyi mi sever?

Nötr ila hafif alkali olan iyi drene edilmiş toprağı tercih ederler . Toprağı serin tutmaya yardımcı olmak için bir inç kadar doğranmış yaprakla malçlayın (ancak saplara karşı malç yığmayın). Bir kez kurulduktan sonra, şimşir çalıları kuraklığa çok dayanıklıdır. Çeşitlerin çoğu tam güneşte yarım gün gölgede büyür.

Şimşirler en iyi nerede büyür?

Şimşir ağaçlarının çoğu, sarkan yapraklardan parlayan benekli ışık veya sabah veya öğleden sonra birkaç saat doğrudan güneş ışığı gibi kısmi gölgede büyümeyi tercih eder. Bazı çeşitler ağır gölgeyi tolere eder.

Şimşirler hızlı büyür mü?

Şimşir doğal olarak yavaş büyüyen bir çalıdır ve genellikle yılda 12 inçten daha az ekler. Ancak şimşir , güçlü bir çalı olarak gelişmek ve beklenen oranda büyümek için uygun bakım gerektirir.

Şimşirler yıl boyunca yeşil kalır mı?

Şimşir sadece klasik alçak çitler yapmakla kalmaz - getirdikleri yapı ile manzara boyunca yön ve hareketi yönetir - bunu yıl boyunca yaparlar çünkü yıl boyunca yeşil kalırlar .

Şimşir yayılır mı?

Yaygın veya Amerikan şimşir (B. sempervirens), yoğun, yaprak dökmeyen yaprakları olan, geniş yayılan bir çalı veya küçük ağaçtır. Bitkiler 10 ila 15 feet yüksekliğe kadar büyür. microphylla), sadece 4 fit yüksekliğe ve 4 fit yayılıma ulaşan, düşük büyüyen, yaprak dökmeyen bir çalıdır.

En hızlı büyüyen çalı nedir?

Hızlı büyüyen çalılar güçlü yetiştiricilerdir ve erken çiçek vermelidir.
  • Ortanca.
  • Lavater.
  • Bambu.
  • Buddleja.
  • Photinia x fraseri 'Kırmızı Robin'
  • Euphorbia characias subsp. wulfennii.
  • Rosa 'Rambling Rektörü'
  • Cornus alba.

Şimşirler köpekler için zehirli midir?

Ağacın tamamı hem ağızdan hem de topikal olarak zehirlidir , bu yüzden köpeğinizin olacağı herhangi bir yerde onları bulundurmamak en iyisidir. Şimşir Ağacı, Buxaceae bitki ailesindendir ve köpekler için toksik olan alkaloidler içerir. Bütün bitki zehirli olmakla birlikte, yapraklar köpekler ve diğer küçük hayvanlar için özellikle zehirlidir.

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

Şimşir çalıları ne zaman budanmalıdır?

Şimşirler yılın herhangi bir zamanında budanabilir , ancak bitki sağlığı için sonbaharın sonlarında budama yapmaktan kaçınmak en iyisidir. Şimşir çalılarını budadıktan sonra ortaya çıkan yeni büyümenin dondan önce sertleşmek için zamanı olmayabilir.

Şimşirleri küçük tutabilir misin?

Minyatür şimşir ağaçları genellikle boylarından daha geniş büyür. Kesilmemiş sol bu boxwood 4 ila 6 fit büyür, ancak bu Buxus microphylla olarak boxwoods, 6 inç uzunluğundaki tutulabilir japonica. 6 inç yüksekliğindeki çit için daha dar aralığı ve 2 fit yüksekliğindeki çitler için daha geniş aralığı kullanın.

En hızlı büyüyen hedge nedir?

Açıklama. Leylandii, en hızlı büyüyen , yaprak dökmeyen, koruma amaçlı bitki olan ve hızla bir çit oluşturacak bir kozalaklı ağaçtır. Hızlı büyüdüğü için, genellikle yaprak dökmeyen bir bahçe çiti oluşturmanın en ucuz yolu ve dolayısıyla en popüler olanıdır.

Hangi Şimşir daha hızlı büyür?

Amerikan şimşir ağacı (Buxus sempervirens) İngiliz şimşir ağacından (Buxus sempervirens 'Suffruticosa') daha büyük olma eğilimindedir ve daha hızlı büyür . Budamadan, 15 veya daha fazla ayağa ulaşan geniş bir çalı veya küçük ağaç olacak ve daha kompakt şekli ile İngiliz kuzeninden daha düzensiz bir şekle sahip olacaktır.

Şimşir ağaçları ne kadar büyür?

Amerikan şimşiriyle başlayarak, belki de ABD'deki en yaygın şimşir : Bu uzun çalı, yaklaşık 15, hatta 20 fit boyunda ve 10 ila 15 fit genişliğinde büyür . Yaprakları oval, üstte orman yeşili ve altta sarımsı yeşil ve yaklaşık 1 inç uzunluğundadır.

Şimşir ağacımdaki yapraklar neden sararıyor?

Nematodlar. Parazit nematodlar, köklere saldırarak şimşir bitkilerinden besinleri çalarak bitkinin sararmasına veya kahverengiye dönmesine neden olur. İyi sulanan ve gübrelenen sağlıklı bitkilerin, nematodlardan kaynaklanan bazı zararları, kuraklık veya zayıf toprak drenajı nedeniyle stres altında olan bitkilerden daha fazla tolere etmesi daha olasıdır.