En iyi fırın hangisi?

Sorulan: Rayyan Kesselhut | Son Güncelleme: 10 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.9/5 (652 Görüntüleme . 28 Oy)
En iyi fırın markaları
 • Trane – Kalite için En İyisi .
 • Lennox – Verimlilik için En İyisi .
 • Goodman – En İyi Değer.
 • Rheem – En İyi Garanti.
 • Bryant – Güvenilirlik için En İyisi .

Buna göre en iyi fırın markası hangisidir?

İşte bugün piyasadaki en iyi fırın markalarından bazılarının hızlı bir özeti:

 • Amerikan Standart Fırınlar. American Standard fırın üniteleri, sektördeki en güvenilir markalardan biridir.
 • Amana Gaz Ocağı Üniteleri.
 • Bryant Fırınları.
 • Taşıyıcı Fırınlar.
 • Daikin Fırınları.
 • Goodman Gaz Fırınları.
 • Lennox Fırınları.
 • Reem Fırınları.

Yukarıdakilerin yanı sıra, en güvenilir gaz ocağı hangisidir? Derecelendirdiğimiz 24 gazlı fırın markasından Payne, tahmin edilen güvenilirlik için Mükemmel bir derece alarak en güvenilir olarak öne çıkıyor. American Standard , Bryant, Carrier, Rheem, Rudd ve Trane dahil olmak üzere diğer altı marka Çok İyi dereceleri kazanıyor.

Benzer şekilde, en iyi ve en verimli fırın hangisidir?

Rheem'in en verimli gaz ocağı olan Prestige Serisi R98V, yüzde 98,7'ye varan bir AFUE derecesine sahiptir ve bu da onu araştırmamız sırasında karşılaştığımız en verimli model haline getirir. R98V'nin değeri, modülasyonlu bir tasarımdan ve değişken hızlı bir üfleyiciden gelir.

Bir fırını değiştirmenin ortalama maliyeti nedir?

Standart verimli bir doğal gaz ocağının ulusal ortalama maliyeti , çoğu ev sahibi yaklaşık 3.100 dolar öderken 2.150 ila 5.900 dolar arasında değişmektedir. Fiyat, markaya, kurulumun karmaşıklığına ve yeni birimin verimliliğine göre değişebilir. Yakınınızdaki fırın değiştirme uzmanlarından ücretsiz tahminler alın.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangi verimli fırını satın almalıyım?

Standart verimli bir fırın , yıllık %80 yakıt kullanım verimliliği (AFUE) sağlar. Bu tip fırınlarda doğal gazın ürettiği enerjinin %20'si egzoz olarak dışarı atılır. Bu günlerde %95 AFUE, yeni gazla çalışan fırınlar arasında yaygın bir derecelendirmedir. Yani% 95 fırın% 80 fırın daha etkilidir.

2 aşamalı bir fırın gerçekten tasarruf sağlıyor mu?

İki kademeli fırınınız fazla yakıt yakmadığından enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. İki aşamalı fırınınız gaz tasarrufu sağlar çünkü dışarısı orta derecede soğukken ısı eşanjörüne o kadar fazla yakıt boşaltmaz.

Yüksek verimli bir fırın almalı mıyım?

Yüksek verimli fırınlar , ürettikleri ısıyı bacalarından çıkarmak yerine evinize daha iyi iletirler. Bu, onları çalıştırmak için daha az enerji kullanmanıza ve potansiyel olarak ısıtma faturanızı düşürmenize neden olur. Paradan tasarruf etme yeteneklerine karşılık, mekanik olarak daha karmaşık ve daha pahalıdırlar.

Fırın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Yeni ev fırınınızı satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey daha var:
 1. Sistem tipi. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri iki farklı şekilde döşenebilir.
 2. Yakıt kaynağı.
 3. İmar Sistemleri.
 4. İç Mekan Hava Kalitesi.
 5. Değişken Hızlı Üfleyiciler.
 6. Kurulum Kalitesi.
 7. Fırın Fiyatlandırma.
 8. Doğru Boyutlandırma Önemlidir.

Fırını ne zaman değiştirmeliyim?

Çoğu üreticiye ve ısıtma uzmanına ve ayrıca Bu Eski Ev'e göre, sistem uygun şekilde muhafaza edildiği sürece ortalama fırının her 15 ila 20 yılda bir değiştirilmesi gerekecektir.

Değişken hızlı bir fırın ekstra paraya değer mi?

En iyi haber… Değişken hızlı bir fırın motoru, standart bir fırın motorundan %80-85 daha verimlidir. Bu nedenle, %90'dan %96 verimli bir fırına yükseltecekseniz, değişken hızlı bir fırın motoruna sahip olduğundan emin olun ve yılda 400$'a varan enerji tasarrufunun keyfini çıkarın. Aksi takdirde yatırım yapmaya değmez .

2 kademeli fırın nedir?

İki aşamalı ısıtma, fırının iki düzeyde ısı çıkışına sahip olduğu anlamına gelir: soğuk kış günleri için yüksek ve ılıman günler için düşük. Düşük ayar, zamanın %80'inde ev ısıtma taleplerini karşılamak için yeterli olduğundan, iki aşamalı bir ünite daha uzun süre çalışır ve daha eşit ısı dağılımı sağlar.

20 yıllık bir fırın ne kadar verimli?

20 - yıl - eski fırınları ABD Enerji Bakanlığı'na göre% 78 veya daha az bir yıllık yakıt kullanım verimliliğini veya AFUE var. AFUE, HVAC endüstrisinde kullanılan temel enerji verimliliği derecelendirme sistemidir.

Yeni elektrikli fırınlar daha mı verimli?

Elektrikli fırın , ikisinden daha verimlidir . Yüzde 100'e varan bir yıllık yakıt kullanım verimliliği (AFUE) derecesine sahip olabilir. Daha verimli bir gaz sisteminin daha yüksek maliyeti, çoğu zaman sert kışların yaşandığı bölgelerde daha düşük yakıt maliyetleriyle dengelenecektir.

80 verimli fırının maliyeti nedir?

Doğal Gaz & Propan Fırını Maliyetleri
Orta seviye verimlilik (%80 AFUE) 900-1,800 dolar
Orta seviye verimlilik (%80 AFUE), AC üniteli 2500$-5,000$
Yüksek verimlilik (%94 AFUE) 2000-3000$
duvar 1.200-1.700$
Birim 1.000-4.800$

Yeni gaz fırınları daha mı verimli?

Ve Yeni Fırınlar Gerçekten Çok Daha Verimli
Fırın verimliliği ölçüsü fırın dönüştürür ısıtma gücü Doğal gazın yüzdesidir AFUE (yıllık yakıt kullanım randımanı) 'dir. Ancak yeni fırınlar %80'den %98,5'e kadar AFUE'ye sahip olabilir.

Hangisi daha iyi Trane veya Lennox?

Orta düzeyde ve temel klimalar için, daha sonra Carrier ve Trane Lennox daha iyi garanti var. Kısmen, Lennox , riskini azaltmak için garantiyi azaltır, böylece temel modellerde daha düşük fiyatlar sunabilir. Ancak, biraz daha düşük kalite, 5 yıllık parça garantisinin bazı gerekçelerini açıklar.

Kendiniz bir fırın kurabilir misiniz?

Gaz Temini:
İnsanlar gaz boru üzerinde çalışıyor korkulacak eğiliminde olsa da, şimdiye kadar ve oldukça kendiniz yapmak ödüllendirerek daha kolaydır (sadece mükemmel gaz sızıntısı almak ve ateşlemek eğer sonuçta size tüm ev havaya uçurmak için). Mevcut bir fırın, kapatma ile tamamlanmış bir gaz hattına sahip olacaktır .

Daha yüksek bir BTU fırını daha mı iyi?

Daha yüksek BTU derecesine sahip bir ısıtıcı, düşük BTU derecesine sahip olandan daha güçlüdür - yani daha yüksek bir ısı çıkışına sahiptir. Her saat odanızın sıcaklığını yükseltmek için daha fazlasını yapabilir, böylece bir odayı daha hızlı ısıtabilir veya daha büyük bir alanı ısıtabilirsiniz.

Fırınımı nasıl temizlerim?

Gaz Ocağı Nasıl Temizlenir
 1. Fırına giden gücü/gazı kapatın. Kesici kutusundaki fırına giden gücü kapatın.
 2. Fırın yüzeylerini temizleyin. Dış yüzeyleri nemli bir bezle silin.
 3. Üfleyiciyi çıkarın.
 4. Üfleyiciyi dikkatlice temizleyin.
 5. Pilot veya sıcak yüzey ateşleyicisini temizleyin.
 6. Alev sensörünü temizleyin.
 7. Tahrik kayışını inceleyin.
 8. Yağlayın (ancak çok fazla değil).