Aşağıdakilerden hangisi aynı zamanda hatayı düzeltebilen bir hata tespit tekniğidir?

Sordu: Nabia Backofen | Son Güncelleme: 19 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.5/5 (319 Görüntüleme. 22 Oy)
Ayrıca hatayı düzeltmek bir hata algılama tekniği aşağıdakilerden hangisidir? Hata Düzeltme Kodu (ECC) , hataları algılayabilir ve düzeltebilir . Parite hata tespit teknikleri hataları tespit edebilir ancak düzeltemez . Veriler yeniden gönderilmelidir.

Benzer şekilde, hangi tür yazılım kaynaklı sorunların bir yazılım hatasının bellek hatasına neden olduğunu gösterebileceği sorulur.

Bir yazılım hatasının bellek hatasına neden olduğunu gösterebilen yazılım kaynaklı sorunların türü sayfa hatası , özel durum hatası ve genel koruma hatasıdır . Kayıt hataları RAM hatalı kısımlarına yazılan sicil bölümler var olduğunu göstermektedir.

Aynı şekilde, tek ve çift taraflı bellek için de doğru olan nedir? Tek taraflı bellek , aynı kapasitede çift ​​taraflı bellek olarak bellek modüllerinin yarısını kullanır. Anakartta iki ek bellek modülü için yer var, iki PC-4000 modülü takmak istiyorsunuz.

Bu şekilde, ne tür RAM sistem performansını yavaşlatabilir?

Arabelleğe alınmış (veya kayıtlı) RAM , bellek denetleyicisine aktarılmadan önce bellek adreslerini veya verileri tutan bir arabelleğe sahiptir. Arabelleğe alınmış RAM , çok fazla RAM'e (1 GB'nin üzerinde) sahip sistemlerde kararlılığı artırır ancak sistem performansını yavaşlatabilir .

Gerçek zamanlı saati çalışır durumda tutmak için aşağıdaki bileşenlerden hangisi gereklidir?

CMOS pili , gerçek zamanlı saati çalışır durumda tutmak için CMOS'a güç sağlar. Önceden, bilgisayar kapatıldığında sistem ayarlarını kaydetmek için CMOS pili gerekiyordu .

19 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangi bellek derecelendirmesi en hızlı belleği tanımlar?

DDR3-1600 en hızlı bellek derecesine sahiptir . 800 MHz veri yolu frekansına ve 12800 MB/sn bant genişliğine sahiptir.

Sadece bir bit ile hataları tespit edebilen bir hata tespit tekniği nedir?

Eşlik hatası algılama, yalnızca bir bit ile hataları algılayabilir . EDO hata düzeltme bir türü değil, etkin bir önceki döngünün veri çıkışını tutarken yeni bir erişim döngüsü başlayabilir bellek türüdür.

Modern bir bilgisayarda CMOS'un rolü nedir?

CMOS , anakartın fiziksel bir parçasıdır: ayar yapılandırmalarını barındıran ve yerleşik pilden güç alan bir bellek yongasıdır. Pilin enerjisinin bitmesi durumunda CMOS sıfırlanır ve tüm özel ayarları kaybeder. Ayrıca, CMOS güç kaybettiğinde sistem saati sıfırlanır.

BIOS'u flaş etmeden önce ne yapmalısınız?

Mümkünse, BIOS u yazmadan önce bir UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) bağlayabilirsiniz gerekir. Eğer BIOS yanıp sönerken güç kaybediyor kalıcı sorunlara neden olabilir.

Aşağıdakilerden hangisi bir CPU soketinin amacını en iyi şekilde tanımlar?

Aşağıdakilerden hangisi bir CPU soketinin amacını EN İYİ tanımlar ? Bir CPU soketi , bilgisayar belleğinin (RAM) bilgisayara takılmasına izin verir. Bilgisayarın video kartı, ağ kartı gibi işlevlerini genişletmek için bir CPU soketi kullanılır. Bir CPU soketi , bir mikroişlemci ile ana kart arasındaki tek bir konektördür.

Bilgisayarın BIOS'u hakkında temel bilgileri görüntülemek için hangi Microsoft Windows işletim sistemi yardımcı programı kullanılabilir?

Windows , Microsoft Sistem Bilgileri (Msinfo32.exe) adlı bir araç içerir. Bu araç, bilgisayarınız hakkında bilgi toplar ve bilgisayar sorunlarını tanılamak için kullanabileceğiniz donanımınızın, sistem bileşenlerinin ve yazılım ortamınızın kapsamlı bir görünümünü görüntüler .

İşlemci önbelleği için doğru olan nedir?

İşlemci önbelleği için doğru olan nedir ? (İki seçin) - her şey eşit, L2 önbelleğine sahip bir işlemci L3 önbellek işlemci daha iyi icrada bulunacaktır. – L3 tüm çekirdekler arasında paylaşılır. – L3 önbelleği genellikle anakartta bulunur.

Hangi ACPI güç durumu, içeriği RAM'de tutar?

Askıya alma gücü durumu , sistem RAM'inin içeriği tutmasını sağlar . Diğer tüm bileşenler kapatılır. Bu güç durumu , bilgisayarı hazırda bekletme modundan daha hızlı geri yükleyebilir.

Aygıtı sisteminize bağlamadan önce sürücüyü genellikle hangi tür aygıt için kurarsınız?

USB aygıtları için , genellikle aygıtı bağlamadan önce sürücüyü yüklersiniz .

İşlemci takarken termal macun nereye gitmeli?

İşlemci takarken termal macun nereye gitmeli ? Isı emici ile CPU arasında termal macun veya termal ped bulunur. Termal macun , ısının ikisi arasında hareket edebilmesi için CPU ile ısı emici arasında iyi bir temas kurulmasına yardımcı olur.

Tamponlu ve tamponsuz RAM arasındaki fark nedir?

Tamponlanmış ve tamponsuz RAM arasındaki temel fark, tamponsuz RAM DRAM ve bellek denetleyicisi arasındaki bir kayıt içermeyen ise tamponlu RAM DRAM ve bellek denetleyicisi arasındaki bir kayıt içermesidir. RAM , Rastgele Erişim Belleği anlamına gelir. DRAM hızlıdır ancak SRAM kadar hızlı değildir.

Aşağıdakilerden hangisi UEFI'nin sağladığı faydalardan biridir?

UEFI, BIOS'un işlevselliğine göre aşağıdaki avantajları sağlar : Daha hızlı başlatma süreleri. 2,2 terabayttan büyük sürücüleri destekler. 64 bit üretici yazılımı aygıt sürücülerini destekler.

Aşağıdakilerden hangisi kalıcı bellektir?

olmayan - kalıcı bellek hafıza (ROM bakınız), flash bellek, manyetik bilgisayar depolama cihazları (örneğin, hard diskler, disketler ve manyetik bant), optik disklerin en türleri ve örneğin, kağıt bant gibi erken bilgisayar depolama yöntemleri salt okunur ve delinmiş içerir kartlar.

Bilgisayarda ne kadar bellek yüklü?

Masaüstünden veya Başlat menüsünden Bilgisayar'a sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin. Sistem Özellikleri penceresinde, sistem algılanan toplam miktar ile " Yüklü bellek ( RAM )" listeler. Örneğin aşağıdaki resimde bilgisayarda yüklü 4 GB bellek var .

UEFI bellenimini güncellemeden önce mümkünse ne yapmalısınız?

UEFI bellenimini güncellemeden önce mümkünse ne (2) yapmanız gerekir ? Mümkünse, UEFI firmware güncellemeden önce bir kesintisiz güç kaynağı (UPS) bağlayabilirsiniz gerekir. Güncelleme işlemi sırasında kaybetmeye katastrofik sorunlara neden olabilir.