Bulimia nervozadan kimler etkilenir?

Sordu: Roxana De Prado | Son Güncelleme: 21 Mart 2020
Kategori: sağlıklı yaşam kilo kaybı
4/5 (436 Görüntüleme . 15 Oy)
Bulimia , erkeklerden daha fazla kadını etkiler . Kadınların %2'sini 1 etkiler ve tüm ırk ve etnik kökenlerden kadınların başına gelir. Bulimia , yaşlı kadınlardan daha fazla kız çocuğu ve genç kadını etkiler . Ortalama olarak, kadınlar 18 veya 19 yaşında bulimia geliştirir.

Benzer şekilde, bulimia tiroidi etkileyebilir mi diye sorabilirsiniz.

Metabolizma üzerindeki etkiler Bu hormonal değişiklikler açlığa uygun bir tepkidir ve enerji tasarrufuna hizmet edecektir . Yeme bozuklukları da sık sık soğuk hissetmek ve kabızlık veya kuru cildin şikayet edecek tiroid hormonlarının (hipotiroidizm) ve insanların düşük seviyelerine sebep olabilir.

Ayrıca, bulimia erkeklerde mi yoksa kadınlarda mı daha yaygın? Bulimia nevroza kadınlarda daha sık teşhis edilir, ancak erkek ve dişi benzer numaralar aşırı yeme bozukluğu tanısı konmaktadır. Erkeklerde ayrıca, çocukken aşırı kilolu veya obez olmak gibi bazı spesifik risk faktörleri vardır.

İnsanlar ayrıca, bulimia vücudu nasıl etkiler diye soruyor.

Tekrarlanan kusma sarı dişler, ağız duyarlılık ve hızlı diş çürümesine yol, dişlerin minesini aşındırır. Kadınlar için bulimia bazen doğurganlık sorunlarına neden olur. Tekrarlanan tıkınırcasına yeme mideyi esnetir ve yiyebileceğiniz yiyecek miktarını artırır; ancak insan vücudunun bir sınırı vardır.

Bulimia doğurganlığı nasıl etkiler?

Beslenme ve Hormonlar Ama her şey yağla ilgili değil. Örneğin, bulimia nervoza veya OSFED'li kadınlar boylarına göre normal kiloda olabilir ve yine de adet düzensizlikleri olabilir veya adetleri olmayabilir. Vücudunuz ayrıca üreme için gerekli hormonları sentezlemede daha fazla zorluk çekebilir. Bu , doğurganlığın azalmasına neden olabilir .

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bulimia metabolizmayı yavaşlatır mı?

Bulimia'nın ciddi sağlık sonuçları olabilir.
Aşırı yeme ve temizleme yoluyla doğal metabolizmanızı bozduğunuzda, vücudunuz ciddi şekilde etkilenebilir. Bulimia ayrıca aşağıdakilere neden olabilir: anemi. düşük tansiyon ve düzensiz kalp atış hızı.

Bulimia adeti etkiler mi?

Bulimia, hamile kalma ve hamilelik sırasında sorunlara neden olabilir. Tekrarlanan temizleme ve tıkanıklık , adet döngünüzü düzensiz hale getirebilir ( döneminiz bazı aylar gelir, diğerleri değil) veya döneminiz birkaç ay boyunca durabilir.

Bulimia düşük östrojene neden olabilir mi?

Çalışma, bulimia'nın psikolojik unsurun yanı sıra hormonal ve genetik bileşenlere sahip olduğunu göstermektedir. Hormon dengesizliği, aşırı testosteron bolluğundan ve oral kontraseptiflerin aktif bir bileşeni olan kadın cinsiyet hormonu östrojenin yetersizliğinden kaynaklanır.

Egzersiz tiroid seviyelerini etkiler mi?

Bu çalışmaya göre düzenli fiziksel egzersiz yapan hipotiroid hastalarında tiroid fonksiyonları düzenli egzersiz grubunda TSH seviyeleri azaldıkça, T3 ve T4 yükseldikçe düzelmektedir. Egzersiz yapmak , daha fazla kalori yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olan metabolik aktiviteyi artırır.

Bulimia ağız kanserine neden olabilir mi?

Kronik geri benzer şekilde, bulimia displazi giden yemek borusu, kronik tahriş ve travmaya neden ve sonuç olarak, tümör oluşumunun olabilir. Özofajit ve Barrett's özofagusu, BN'nin bilinen komplikasyonlarıdır [10], ancak BN'li hastalarda ortaya çıkan sadece birkaç özofagus kanseri vakası bildirilmiştir.

Hipotiroidizmi tersine çevirebilir misin?

Kalıcı hipotiroidizm, tedavi edilmese de başarıyla tedavi edilebilir . Başlıca nedenleri şunlardır: Hashimoto tiroiditi. Bu hastalık çoğu hipotiroidizme neden olur.

Yetersiz beslenme hormon dengesizliğine neden olabilir mi?

Düşük karbonhidratlı diyetlerin yüksek insülin seviyelerini düşürmeye yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar da vardır. Hormon açısından çok fazla veya yetersiz yemek de istenmez: Fazla yemek insülin seviyelerinin yükselmesine neden olabilirken , yetersiz yemek veya kronik diyet kortizol ve seks hormonlarının seviyelerini olumsuz etkiler.

Kusma tiroidi etkiler mi?

Öğrenme noktaları. Kalıcı bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı hipotiroidizm neden olabilir. Hipotiroidizm bu semptomların nadir bir nedenidir. Tiroid fonksiyon testleri rutin araştırmalar sebebi açıklamıyoruz, özellikle refrakter gastrointestinal semptomları olan hastalarda yapılmalıdır.

Vücudunuz bulimiadan iyileşebilir mi?

Bulimia olan kişiler gıda arasında büyük bir yemek ve ardından kendi isteğiyle kusar veya laksatif veya diüretik kullanımı yoluyla gıda onların vücuttan atılmasına olacak. Kadınların Kabaca% 50'si tanı on yıl içinde bulimia kurtarmak, ancak bu kadınların tahminen% 30 bozukluğunun nüks yaşayacaksınız.

Bulimia ile şişman olabilir misiniz?

Kilolu değil.
Bulimialı erkek ve kadınlar genellikle normal kiloda veya hafif kiloludur . Çıkarma sırasında zayıf olmak, arındırıcı bir anoreksiya tipine işaret edebilir. Değişen aşırı yeme ve boşaltma nedeniyle ağırlıkta 10 pound veya daha fazla sık dalgalanmalar.

Bulimia en çok nerede görülür?

Amerika Birleşik Devletleri'nde , bulimia nervoza, nüfus gruplarında en yaygın ikinci yeme bozukluğudur. 13-18 yaş arası kadın ve erkeklerde genel bulimia varlığı sırasıyla %1,3 ve %0,5'tir.

Birinin bulimia olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İçerirler:
  • Yemekten hemen sonra veya yemek sırasında tuvalete gitme alışkanlığı.
  • Hasarlı dişler ve diş etleri.
  • Yanaklarda şişmiş tükürük bezleri (sincap yanakları)
  • Boğazda ve ağızda kalıcı yaralar.
  • Kendi kendine kusmanın neden olduğu eklemlerde veya ellerde yaralar, yaralar veya nasırlar.
  • Cızırtılı veya tiz ses kalitesi.

Bulimia nasıl bir duygu?

Bulimia belirtileri
Kendinizi kusturmak, müshil kullanmak veya aşırı kilo almaktan kaçınmak için aşırı miktarda egzersiz yapmak - buna kusma denir. kilo alma korkusu. kilonuz ve vücut şekliniz hakkında çok kritik olmak. ruh hali değişiklikleri – örneğin, çok gergin veya endişeli hissetmek .

Bulimia zihinsel bir bozukluk mudur?

Bulimia , çok çeşitli biyolojik, psikolojik ve sosyal faktörlerin neden olduğu ciddi bir ruh sağlığı sorunudur. Bir kişinin bulimia geliştirmesinin nedenleri, bulimi olan bireyler arasında çok farklı olabilir.

Bulimia ruh sağlığınızı nasıl etkiler?

Zihinsel ve duygusal sağlık
Bulimia zihinsel bir sağlık durumudur. Suçluluk, utanç, denetim eksikliğine ve çarpık beden imgesi duyguları bulimia tecrübesi ile birçok kişi tıkınırcasına-Arındırma işlemi yakıt görünüyor. Koşul gizli tutmanın yükü de bir kişinin ek stres ve anksiyete hissetmeye neden olabilir.

Bulimia midenize ne yapar?

Bulimia midenize ve bağırsaklarınıza kalıcı olarak zarar vererek kabızlık, ishal, mide ekşimesi ve irritabl bağırsak sendromu gibi diğer sorunlara neden olabilir. Ipecac kaynaklı miyopati veya kas zayıflığı.

Yemek yemeyen neye denir?

Anoreksiya (an-o-REK-see-uh) nervoza - genellikle basitçe anoreksi olarak adlandırılır - anormal derecede düşük vücut ağırlığı, yoğun kilo alma korkusu ve çarpık bir ağırlık veya şekil algısı ile karakterize, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir yeme bozukluğudur.