Ayrı bir barışta Phineas kimdir?

Sordu: Noris Sobetzki | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2020
Kategori: haberler ve siyaset savaş ve çatışmalar
4.6/5 (160 Görüntüleme . 26 Oy)
Karakter Analizi Phineas (Finny)
Adı iki farklı anlam taşıyan (doğuştan ve cesur) Gene Forrester'ın aksine, Finny'nin karakterinin herhangi bir niteliğe ihtiyacı yoktur: Finny sadece Finny'dir. Suda kulağa hoş gelen ismine sadık kalarak, Finny sudaki bir balık gibi hareket halinde yaşıyor - hareket ediyor, oynuyor, diğerlerini ona katılmaya zorluyor.

Ayrıca, ayrı bir barışta Finny'nin rolü nedir?

Finny - Gene'nin sınıf arkadaşı ve en iyi arkadaşı. Finny dürüst, yakışıklı, kendine güvenen, silahsız, son derece sevimli ve okuldaki en iyi atlettir; kısacası, neredeyse her yönden mükemmel görünüyor.

Ayrıca Bilirsiniz, Bay Prud Homme ayrı bir barış içinde kimdir? Prud ' homme , Devon'da yedek bir ev ustasıdır ve yaz döneminde Gene ve Finny'nin binasından sorumludur. Çünkü Sn . Prud ' homme diğer ustalar kadar katı ya da sert değil, Finny adamı cezbetmeyi kolay buluyor ve böylece kendisinin ve Gene'nin alışılagelmiş maskaralıkları yüzünden başını belaya sokmaktan kaçınıyor.

Ayrıca Phineas'ın ayrı bir huzur içinde nasıl öldüğü de sorulmuştur.

O günün ilerleyen saatlerinde, bacağını tekrar yerleştirme operasyonunda, Finny kırılan kemikten bir miktar ilik kan dolaşımına girip kalbini durdurduğunda ölür . Gene de haberi ağlamadan kabul eder çünkü kendisi de ölmüş gibi hisseder. Daha sonra, savaştan sonra Gene geriye bakar ve gerçek savaşını Devon'da verdiğini anlar.

Gene Finny'ye aşık mı?

bağlarının doğası. Finny , bir kişinin yalnızca bir "en iyi arkadaşı" olabileceğini ima eder ve Gene'nin adını verir. Finny'ye karşı homoseksüel aşk yaşıyor ama panikliyor ve Finny'ye olan duygularını ifade edemiyor . Gene ve Finny yine ağacın bir dalı üzerindedir, bir fallus, ama bu sefer Gene uzvu "sıçrıyor".

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Finny, Gene'i affediyor mu?

Finny , Gene'nin sorumluluğunu reddetmeyi bıraktığı için ilk kez Gene'yi affeder . Bilinçli bir şey dışında veya nefret üzerinden Finny zarar ve Finny o Gene inandığı söylemiyorum hakkında Gene'in tablolara kapatma yoktur.

Ayrı bir barışın ana fikri nedir?

Romanın ana temalarından biri, Gene'nin bir dürtü anında çok sevdiği bir arkadaşına korkunç bir şekilde haksızlık ettiğinin üstesinden gelme mücadelesidir.

Ayrı bir barışın 2. bölümünde neler oluyor?

Özet: 2. Bölüm
Yaz dönemi için yedek öğretmen olan Bay Prud'homme, ertesi sabah Gene ve Finny'yi akşam yemeğini kaçırdıkları için disipline etmek için gelir, ancak kısa süre sonra Finny'nin coşkulu konuşkanlığı tarafından kazanılır ve bir ceza vermeden ayrılır.

Finny neyi sembolize ediyor?

Finny harika bir karakter ve pek çok farklı şeyi sembolize edebilir. Sınırsız gençliğin ve enerjinin simgesi olabilir. Masumiyet ve saflığın simgesi olabilir. Kişileştirilmiş özgeciliğin neye benzediğinin simgesi bile olabilir.

Brinker ayrı bir barışta neyi simgeliyor?

Birçok yönden Brinker , yetişkinlikle birlikte gelen olumlu sorumluluk duygusunu temsil eder. Gene'i askere gitmeye ikna ettiğinde, Gene yükümlülükleri kabul etmeye ve çocukluğun kaygısız dünyasını geride bırakmaya doğru ilerler. Yine de Brinker , ergenliğin alaycılığını ve bitkinliğini de bünyesinde barındırıyor.

Gene neden Finny'yi kıskanıyor?

Gene'nin arkadaşı ve oda arkadaşı Finny'ye duyduğu kıskançlık, John Knowles'ın A Separate Peace'inde çoğu zaman kıskançlık olarak ortaya çıkıyor. Finny'nin herkesin tanıdığı ve sürekli kural ihlali yapmasına rağmen doğuştan iyi olduğu için çekici gelen adamlardan biri olduğu doğru.

Ayrı bir barışın ahlakı nedir?

Romanın kimlik, suçluluk/adalet ve masumiyet durumunu sürdürme sorunları temalarına olan ilgisinin ötesinde Knowles'ın romanı, Gene için bir ders ya da ahlak dersi olarak okunabilecek bir çözüm sunar. Gene kendini ayrı bir insan olarak kabul etmeyi öğrenir; kendi eylemlerinden ve kararlarından sorumludur.

Gene ayrı bir barışta neyi simgeliyor?

En önemlisi, romanın - ya da en azından anlatıcı Gene'nin - yetişkin insan yaşamının temel bir yönü olarak gördüğü çatışma ve düşmanlığı sembolize eder . Roman, barış zamanında bile tüm insanların eninde sonunda özel bir savaş ve özel bir düşman bulduğunu ve hayatlarını bu düşmana karşı kendilerini savunmak için harcadıklarını ileri sürer.

Gene neden Finny'nin cenazesinde ağlamaz?

Kendi cenazesinde, diyor, ağlama onu kendi olduğu hissediyor çünkü Gene Phineas cenazesinde ağlamıyor ve senin yok. Bunu kendi cenazesi olarak deneyimliyor çünkü Finny kendisinin bir parçası gibi hissediyordu: çok yakınlardı ve Gene , arkadaşının cömert ruhuyla bir daha asla karşılaşmayacağına inanıyor.

Gene, Finny'yi merdivenlerden aşağı itti mi?

Gene onu sakat kazaya neden olduğunu gerçekleşme üzerinde Perişan, Finny İlk Akademi Binası önündeki mermer merdivenlerden aşağı düşer. Sonuç, Finny'nin dengesini kaybetmesine ve nehir kıyısına düşmesine, bacağını kırmasına ve savaşa uygun olmamasına neden oldu.

Gene Finny'yi ağaçtan aşağı itti mi?

Aslında Finny ağaçtan düşmemişti ama Gene onu dışarı itmişti . Gene onu dışarı itmek için çok iyi nedenleri vardı “Finny sınavına çalışırken bana fro iyi bitirmek için, kendisine onu koymuştu. ” Sayfa 49. Gene , her zaman kaybedeceğini bildiği için Finny ile rekabet etmeye yeltenemezdi .

Ayrı bir barış gerçek bir hikaye midir?

Dünya Savaşı sırasında kurgusal Devon Okulu'nda geçen ''A Separate Peace '' sadakat, zulüm, ihanet ve orijinal günah temalarını araştırıyor. ''' Ayrı Bir Barış '' yaşadığım deneyimlere dayanıyor ama tam anlamıyla doğru değil'' dedi.

Ayrı bir barış neden yasaklandı?

Yasaklı Kitaplar
(S. 64) Gene, Finny'nin en çok umursadığı kişidir. Dilin ve içeriğin belirli yaşlara uygun olup olmadığı konusunda sorular olduğu için ayrı bir barış yasaklandı . Bazı mahalleler romanda eşcinselliğin resmedildiğini düşünüyor.

Merdivenlerden düştükten sonra Finny'ye ne olur?

Cüzamlı en bonservis sonra Finny o Brinker de küfrederek sonra yaprakları toplantı salonu bakım ve etmediğini bağırır. Daha sonra mermer merdivenlerden aşağı düşer ve ikinci kez bacağını kırar. Gene o gece onun penceresinden gizlice girdiğinde Finny Revirde yatıyor . O derhal bırakır Gene, bağırıyor.

Finny'nin düşüşü neyi sembolize ediyor?

Kış, çocukluğun ve masumiyetin sonunu ve savaşın tecavüzünü sembolize eder . Finny'nin İntihar Ağacından Düşüşü : Finny'nin düşüşü masumiyetten bir düşüş . Kötülüğün serbest bırakılmasını temsil eder. Pastoral yaz seansı, sertliğin ve soğuğun habercisi olarak sona eriyor.

Finny kemer olarak ne kullandı?

Patch-Withers "amblemi" ile. Finny , Devon kravatını da kemer olarak kullandığını görünce fakülteden ve eşlerinden takdir dolu bir kahkaha alır; bu, başka birinin cezalandırılacağı bir saygısızlık hareketidir.

Ayrı bir barışta temel sorun nedir?

John Knowles'ın A Separate Peace'inde , II. Dünya Savaşı arka planda meydana gelen bariz bir dış çatışmadır , ancak asıl çatışma , kahramanı Gene'nin kendisiyle savaştığı iç savaştır.