Black Eyed Susans yapraklarım neden siyaha dönüyor?

Sordu: Willa Acedo | Son Güncelleme: 17 Haziran 2020
Kategori: yiyecek ve içecek vejetaryen diyetleri
4.6/5 (1.010 Görüntüleme . 37 Oy)
Kara gözlü Susan olarak da bilinen Rudbeckia'daki siyah noktalar çok yaygındır ve her yıl nüfusun büyük bir yüzdesinde görülür. Pek çok nedeni vardır, ancak en yaygın olanı, yaygın bir domates hastalığı olan Septoria yaprak lekesi adı verilen mantar hastalığıdır. Rudbeckia'daki siyah noktalar çiçeklenmeyi engellemez.

O halde Kara Gözlü Susan mantarını nasıl tedavi edersiniz?

Külleme, Yaprak Lekesi ve Pas Kontrolü

  1. Bir kovaya 1 galon yumuşak su ekleyin.
  2. Seyreltilmiş neem yağını temiz bir el püskürtücüye veya pompa püskürtücüye aktarın.
  3. Hastalığın geri dönmesini önlemek için tedavileri 14 günlük bir programa indirin.

Ayrıca, sezon sonunda Black Eyed Susans'ı ne yapacaksınız? Bu bitkiyi çiçeklenmeyi bitirdikten, harcanan çiçek saplarını çıkardıktan sonra yarıya kadar veya daha fazla kesebilirsiniz ve geç sonbaharda ikinci bir çiçeklenme meydana gelebilir. Sonbaharda, bitki hastalıklıysa veya ölü gövdelerin çekici olmadığını düşünüyorsanız, bu çok yıllık bitkiyi toprak hattının 2 inç yukarısına kadar kesebilirsiniz.

Basitçe, Kara Gözlü Susan yaprakları neye benziyor?

Kara gözlü susanın yaprakları oldukça uzun olup, yaklaşık 5-17,5 cm ölçülerindedir. Bunlar ince ve mızrak-to-ovate durumda. Yaprakları belirgin dokunulduğunda pürüzlü, damarlı ve bazen seyrek dişli edilir, kanatlı petioles var. Yapraklar birkaç tanedir ve sapın uzunluğu boyunca düzensiz büyür.

Kara Gözlü Susanların çok güneşe ihtiyacı var mı?

Kara gözlü Susanlar tam güneşte ve iyi drene edilmiş toprakta gelişirler ve toprak tuzuna karşı yüksek toleransa sahiptirler. Daha az güneş , daha küçük ve daha az çiçek anlamına gelir. Kuraklık tolere edilse de, sürekli nemli toprak, bitkilerin kolayca doğallaşmasına yardımcı olur.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kara Gözlü Susanlar yayılır mı?

Toprağın verimli olması (fakir değil) en iyisidir, ancak zorlu koşullara tahammül edebilirler. Kara gözlü Susanlar genellikle 1 ila 3 fit arasında büyürler (ancak daha uzun olabilirler) ve 12 ila 18 inç arasında yayılabilirler , bu nedenle çok fazla yayılmayı önlemek için tohumları daha yakın ekin veya güzel bir sınır oluşturmak için daha fazla bitki dikin.

Kara gözlü Susanlarımın nesi var?

Ayrıca siyah gözlü Susan olarak bilinen Rudbeckia siyah noktalar, çok yaygındır ve her yıl nüfusun büyük bir yüzdesinde meydana gelir. Orada birçok nedeni vardır, ancak farkla en yaygın Septoria yaprak lekesi olarak adlandırılan mantar hastalığı, domates yaygın bir hastalıktır. Rudbeckia'daki siyah noktalar çiçeklenmeyi engellemez.

Kara Gözlü Susanların çok suya ihtiyacı var mı?

Kara gözlü Susanlar , bahçede rahat ve yerleşik olduklarında fazladan suya ihtiyaç duymazlar . Bitkilerin etrafındaki toprağın üst inç kuru olduğunda öncelikle bitki onları olsa da, bitkiler de. Sudaki yeni kökler ve yerleşmek büyümesine yardımcı olmak için zaman su onları gerekiyor.

Kara gözlü Susanlarımı ne öldürüyor?

Böcek Zararlıları
Gözlü Susans - bahçe bitkileri ve çiçek uzun ömürlü diğer birçok türde olduğu gibi, yaprak bitleri, siyah birincil böcek haşere vardır. Goldenglow testere sineği, çizgili gri larvaları bitkilerden yaprakları tamamen sıyırabilen daha ciddi bir zararlıdır. Sevin veya böcek öldürücü diazinon ve malationdur kontrolü için de kullanılabilir.

Kara gözlü Susan'ı ne yer?

Tavşanlar, kara gözlü Susan'ınız dışında tüm çiçekleri sevmez, (tavşanlar tarafından ciddi şekilde zarar gören uzun ömürlüler listesindedir. Tavşanlar kalem büyüklüğündeki sapları 45 derecelik bir açıyla temiz bir şekilde kıstırırlar. Öte yandan kuşlar bitkileri parçalama eğilimindedir ve geyik düzensiz yırtık bir kenar bırakır.

Black Eyed Susan tohumlarını nasıl elde edersiniz?

Kara gözlü Susan tohumlarını hasat etmek için, bitkilerden tohum başlarını koparın veya çekin ve bahçede yürürken onları kahverengi bir torbaya koyun. Tohumları konilerden çıkarmak için torbayı sallayın veya konileri açın. Tohumları eleyin ve tüm yaprakları veya bitki kalıntılarını çıkarın.

Kara Gözlü Susan yapraklarım neden kıvrılıyor?

Rudbeckia'da yaprak kıvrılmasına neden olan belirli bir hastalık yoktur. Bitkiyi olası herhangi bir böcek hasarı için araştırırdım. Buna engel olmak, çevreci olmalı. Bu maden olsaydı,, toprağın dışında bitki asansör insektisidal sabun ile yaprakları yıkayın ve iyi bir çömlek toprağı ile bir kap içine koyun olacaktır.

Kara Gözlü Susanları nasıl öldürürsün?

  1. Kullanılmış çiçek sapını, tohumların oluştuğu eski çiçek başının altında tutun.
  2. Yaprakların veya gövde ekleminin 1/4 inç üzerindeki sapı kesin.
  3. Haziran başından Ekim'e kadar sürebilen çiçeklenme döneminde haftalık siyah gözlü Susanlar.

Kara Gözlü Susanlar ne için kullanılır?

Black Eyed Susan idrar söktürücü özellikleri ve idrar akışını artırmak için Kızılderili kabileleri Menominee ve Potawatomi tarafından kullanılmıştır. Köklerinden çıkarılan bir meyve suyu, kulak ağrısını tedavi etmek için kullanılmıştır . Köklerden infüzyon şeklinde bir bitkisel ilaç, geleneksel olarak damlamayı tedavi etmek için kullanılır .

Kara gözlü Susan adını nereden aldı?

Kara gözlü Susan adı , muhtemelen yeni Dünya'ya geldiklerinde ilk İngiliz sömürgeciler tarafından bitkiye verildi. Tüm Kara Gözlü Susanların cins adı , her ikisi de Olof adlı ünlü bir İsveçli baba ve oğul olan Rudbeck'lerin adını taşıyan Rudbeckia'dır.

Black Eyed Susan tohumlarını iç mekanda nasıl yetiştirirsiniz?

Siyah Gözlü Susan Tohumları Kapalı Alanda Çimleniyor
  1. Kara gözlü Susan tohumlarını, son bahar donundan beş ay önce iç mekan ekimi için hazırlayın.
  2. Son bahar donundan yaklaşık altı ila sekiz hafta önce ekim kapları hazırlayın.
  3. Her başlangıç ​​kabına iki kara gözlü Susan tohumu ekin.

Rudbeckia neye benziyor?

Rudbeckia çeşitlerinin çoğu sarı veya turuncu tonlarında, koyu orta tohum başı ile gelir, ancak çiçek başları aslında oldukça çeşitlidir. Russet, bronz ve maun tonlarında yaprakları olan Rudbeckia vardır. Örneğin, Rudbeckia "Cordoba" bir battaniye çiçeğine benziyor .

Rudbeckia yapraklarımı ne yiyor?

Rudbeckia Yaprakları Yen - Bilgi Bankası Sorusu. Muhtemel suçlular tırtıllar, böcekler ve salyangozlar veya sümüklü böceklerdir. Yapraklarda da delikler olduğundan, ancak herhangi bir böcek görmediğinizden, sümüklü böceklerin veya salyangozların geceleri beslendiğinden şüpheleniyorum.

Rudbeckia yaprakları neye benziyor?

fulgida (solda) uzun, gözyaşı damlası şeklinde dişli yapraklara sahiptir , koyu yeşil renkte, bazen mor renktedir; R. hirta'nın (sağda) yaprakları daha soluk renkli, daha dar, daha az dişli, yapraklar ve gövdeler tüylü.

Kara gözlü Susan'larla hangi çiçekler güzel görünür?

Bu bahçe favorisi için eşlik eden bitkiler listelenemeyecek kadar fazladır, ancak birkaç hazır ve güvenilir seçenek arasında zinnias, küre devedikeni, sedum, çok yıllık ebegümeci, ekinezya, joe pye otu ve süs otları bulunur. Sarı ve altın renkleri, tütsü ve mürver gibi daha koyu yapraklı çalıların yakınında güzel görünür .

Kara Gözlü Susanlar zehirli midir?

Türler. Kara gözlü Susan'ın sığırlarda ve domuzlarda hafif zehirlenmelere neden olduğu bilinmektedir. Kediler, köpekler ve diğer ev hayvanları için de tehlikeli olabilir. Bu çiçek ayrıca çiğnenebilecek veya özsuyunu cildine bulaştırabilecek küçük çocuklardan da uzak tutulmalıdır.