Tutku meyvesi yapraklarım neden sararıyor?

Sordu: Erdemler Kinast | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.8/5 (2.214 Görüntüleme. 27 Oy)
Sararma Tutku Asmaları
Çarkıfelek yapraklarının sarardığını görüyorsanız, toprağınızdaki besinleri kontrol etmenin zamanı gelmiş olabilir. Belirli besinlerin çok fazla veya çok az olması sarı çarkıfelek asma yapraklarına neden olabilir. Aynı şekilde, bir azot, kükürt veya potasyum eksikliği, çarkıfelek meyvesi bitkilerinde sarı yapraklara neden olabilir.

Bunun yanında çarkıfelek yapraklarım neden sararıyor?

Çarkıfelek asmalarında sararmış yapraklar genellikle topraktaki demir ve azot eksikliğinden kaynaklanır. İyi bir kan ve kemik yemi veya yaşlı tavuk gübresi bu sorunu giderecektir. 'Kış sarıları' ayrıca soğuk hava, rüzgarlı koşullar veya düşük nem nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Ayrıca biliyor musun, çarkıfelek asmamın nesi var? - ıslak hava, su ya da soğuk eksikliği nedeniyle meyve asma düşen genellikle. Bir mantar hastalığının ilk belirtisi, yaprakların solması ve daha sonra düşmeye başlayan yaprak ve meyvelerde lekelenmedir. Eko-fungisit kullanın ve Yates Antirot ile püskürtün. - Çarkıfelek meyvesinin yaygın böcek zararlıları özsuyular ve ölçek böceklerdir.

Buna göre çarkıfelek meyvesi için en iyi gübre hangisidir?

Azot oranı yüksek bir gübre , meyve ve çiçekler pahasına bol miktarda çarkıfelek yaprağı büyümesini teşvik eder. Kompost, narenciye gıdalar, tavuk gübresi ya da iyi çürümüş inek gübresi ile gübreleme. Hatta kullanılmış çay poşetlerini kurulu asmaların dibine koyarak gübre olarak toprağa sızmasını sağlayabilirsiniz.

Tutku meyvesini sulayabilir misin?

sulama Çarkıfelek üzümleri, özellikle asma gençken ve çiçek açıp meyve verdiğinde düzenli sulama gerektirir. Kez su derinden haftada birkaç, hava koşulları ve iklime bağlı olarak. Sulamayı sadece asmanın gövdesine değil, tüm kök sistemine yaymayı unutmayın.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çarkıfelek meyvesini ne sıklıkla sularsınız?

Çarkıfelek asması yılda 10 metreye kadar büyür. Sen Ekimden sonra 18 ay hakkında meyve bekleyebilirsiniz. Meyve olgunluğa yaklaşırken yüksek su gereksinimi var çarkıfelek - Toprak kuru ise, meyve, kuru zamanlarda kısa sürelerle sık su böylece, buruşup zamanından önce düşebilir.

Tutku meyvesi asmasını nasıl gübrelersiniz?

Peletlenmiş çiçek ve meyve, narenciye yemi veya tavuk kakası gübresi kullanın . Bitkileri gübre eklemeden önce iyice sulayın, ardından gövdenin tabanına ve köklerin büyüdüğü alan boyunca yayın . İlkbaharda beslendikten sonra kompost veya yaşlı inek gübresi gibi organik malçları 2 ila 3 santimetre derinliğe yayın.

Çarkıfelek çiçeklerim neden düşüyor?

Anne Latreille'den – Kötü tozlaşma ve düzensiz su, genellikle zayıf meyve tutumunun nedeni gibi görünüyor. Çiçek döllenmezse zaten düşecektir - arıları çekmek için etrafına daha fazla çiçekli bitki dikmeyi deneyin. Bitki aşırı sulanıyor olabilir.

Çarkıfelek meyvesinin kabuğu neden kalındır?

Çarkıfelek asmanızdaki yapraklarda sararma ve buruşma belirtileri, Çarkıfelek meyvesi ağaçlık virüsünü gösterir. Etkilenen meyve, anormal derecede kalın , sert kabuklu ve küçük hamur boşluğu ile küçük ve deforme olabilir . Bu hastalık yaprak bitleri tarafından taşınır ve en sarmaşıklar bazı zaman ya da başka etkilenecektir.

Çarkıfelek üzümlerini ne öldürür?

Enayilerin biraz daha büyümesine izin verir ve sonra onları birer birer keser ve kesim alanını - HEMEN - düzgün glifosat ile boyardım, (Yuvarlama veya herhangi bir glifosat yapacaktır). Beklerseniz, bitki kesimin üzerinde iyileşmeye başlayacaktır. Yapmaya çalıştığınız şey, yabani ot öldürücüyü bitkinin sistemine sokmak.

Bir tutku bitkisine nasıl bakarsınız?

Tutku çiçeklerini tam güneşte, iyi drene edilmiş toprakta büyütün ve en iyi büyüme ve çiçeklenmeyi elde etmek için ilkbahar ve yaz ortasında gübreleyin. Toprağı malçla nemli tutun. Malç ayrıca kışın soğuk bölgelerde kökleri koruyabilir. Tutku çiçekleri genellikle çıkmaz ve budama için fazla dikkat gerektirmez.

Tutku asmalarını ne besliyorsunuz?

Çarkıfelek için en iyi gübre türü, 5-7-5, 4-4-4 veya 6-6-6 gibi düşük sayılarla işaretlenmiştir, çünkü daha yüksek sayılar bitkiye zarar verebilir. Çarkıfelek beslemek için, erken ilkbaharda yeni büyüme ortaya çıkmadan önce bitkiyi gübreleyin ve ardından sonbaharın başlarına kadar her dört ila altı haftada bir tekrarlayın.

Tutku meyvesi asidik toprak gibi mi?

Toprak : Tutku meyvesi asmaları birçok toprak türünde yetişir, ancak pH'ı 6.5 ila 7.5 olan hafif ila ağır kumlu balçıklar en uygunudur. Mükemmel drenaj kesinlikle gereklidir. Ayrıca toprak organik maddece zengin ve tuz oranı düşük olmalıdır. Toprak çok asitli ise kireç uygulanmalıdır.

Çarkıfelek üzümleri kışın ölür mü?

Kış , tutku çiçek asmanızı budamak için mükemmel bir zamandır. Daha soğuk iklimlerde, tüm asma ölür , ancak daha sıcak iklimlerde, yapılması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir budama yapmanın zamanı gelecektir.

Tutku meyvesi yaprakları yiyebilir misin?

Çarkıfelek yaprakları da yenilebilir! Çarkıfelek yaprakları da yenilebilir – çiğ ve pişmiş! Çarkıfelek meyvesinin (Passiflora edulis) güzel, güçlü asmaları bol yapraklıdır .

Dragon meyvesinin gübreye ihtiyacı var mı?

Ejder meyvesi meyve üretimi kaygısı olmadan peyzaj bitkisi olarak yetiştirilirken fazla gübreye ihtiyaç duyulmaz. Bir kez ilkbahar ve yine bitkiler sonra gübrelenmesi bitkiler 20-20-20 gibi suda çözünür gübre ile çiçeklenme ile hazırlanır. Her galon su için 1 yemek kaşığı gübre karıştırın .

En tatlı tutku meyvesi hangisidir?

Misty Gems - Tüm Passionfruit çeşitlerinin en lezzetlisi olarak bilinen küspe, parlak sarıdan balkabağı rengine kadar değişir ve birçok küçük, sert, siyah tohum içerir. Çeşitleri ise;
  • Üçü arasında en tatlı olan KPF4.
  • KPF11 – KPF4'ten çok daha yüksek verim.
  • KPF12 - Ayrıca KPF4'ten daha yüksek verim.

Tüm tutku çiçekleri meyve verir mi?

Passiflora cinsi 500'den fazla tür içerir, bu nedenle çarkıfelek çiçeği ortak adı bir dizi farklı bitki türünü tanımlayabilir. Bazıları çalılar, yıllıklar, uzun ömürlüler ve hatta ağaçlardır; bazıları da yenilebilir meyveler üretir . Onlar sadece yaklaşık bir gün boyunca açık kalan tüm pay egzotik çiçekler.

Sarı çarkıfelek meyvesinin tadı nasıldır?

Kabuğunun iç kısmı yumuşak kremsi beyaz duvarlara sahiptir ve son derece sulu bir sarı- turuncu hamur ve birçok küçük kahverengi tohum içerir. Tadı tatlı, asidik ve hafif çiçek notaları ile tropikal. Sarmaşık bir asma üzerinde büyüyen Sarı çarkıfelek meyvesi yeşil dallara ve yapraklara sahiptir ve meyve vermeden önce çiçek açar.

Tutku asma haznelerinden doğal olarak nasıl kurtulursunuz?

Asma haznelerinden kurtulmak için şu adımları izleyin:
Kiwicare PLANThealth Spectrum, işlenmiş bitkiler ve isli küf ile beslenirken bu böcek zararlılarını kontrol edecek bir insektisit ve fungisit kombinasyonudur. Böcek ilacı kullanmak istemiyorsanız, Organik Süper Püskürtme Yağı kullanabilir ve böcekleri doğrudan püskürtebilirsiniz.