Neden bana adınla hitap ediyor?

Soruldu: Maritxu Polaina | Son Güncelleme: 12 Şubat 2020
Kategori: din ve maneviyat hıristiyanlık
4.4/5 (4.896 Görüntüleme. 27 Oy)
"Dört, beş sayfa sonra anladım: Bu Sami." Sami: O Samuel kısaltılmışı, adı Adınız senaryosunu James Ivory'nin Çağrı Me Acıman romanı isimsiz gitti Elio babası verdi. Hem kitap hem de film, Samuel'in , oğlunun Oliver'la olan ilişkisini ve kıskançlığını onayladığını ifade etmesiyle sonuçlandı.

Bu bağlamda, beni adınla çağıran başlık ne anlama geliyor?

Beni adınla çağır ” ifadesi, birini o kadar derinden, tutkuyla ve vurgulayarak sevme eylemini ifade eder ki, ikiniz de özünde aynı kişi olursunuz. Elio, Oliver ve Oliver, Elio.

Ayrıca Beni Adınla Çağır'daki sinekler ne anlama geliyor? uçar . Duyduğunuz ses karasinek, kanatlı kaka yürüteç, Musca domestica'dır. Call Me By Your Name'in neredeyse her sahnesinde sinekler var . Kitapta sineklerin hiçbir rolü olmadığı göz önüne alındığında, filmin yönetmeni Luca Guadagnino için karasineklerin bir tür sembolik anlamı veya stratejik amacı olduğu açıkça görülüyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, Beni Adınla Çağır'da neden birbirlerine isimleriyle sesleniyorlar?

Biri kendi adıyla bir aşığı ya da refakatçi çağırarak fikri de “alter idem: (Latince) Başka bir öz” demenin başka bir yoludur, aşıklar genelde birbirleriyle ayna söylenir olarak; aynı tercihlere sahip olmak , benzer düşünmek ve hatta bazen birbirine benzemek.

Bana adınla hitap etmek nereden geliyor?

1983 yılında kuzey İtalya'da geçen Call Me by Your Name , 17 yaşındaki Elio Perlman (Timothée Chalamet) ve Elio's'un 24 yaşındaki lisansüstü öğrencisi Oliver (Armie Hammer) arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. babası (Michael Stuhlbarg), arkeoloji profesörü.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İsminizin ardındaki gizli anlam nedir?

İnsanların adı onlar hakkında ne diyor ve onlar olacak kim öğrenmek için umut olarak isimleri gizli anlamı internet arama motorlarında popüler bir sorgu olduğunu. Adınız meraklı olduğunuzu söylüyor. Adınızı taşıyan insanlar doğal olarak meraklı ve meraklıdır.

Adın bir kelime mi?

Evet, isimler kelimelerdir . Spesifik olarak, özel isimlerdir: belirli insanlara, yerlere veya şeylere atıfta bulunurlar. “John” özel bir isimdir; "toprak" ortak bir isimdir. Ama aynı zamanda iki kelimeden oluşan bir isimdir.

Birine aşk demek ne anlama gelir?

Birine "luv" demek, aslında tanımadığınız karşı cinsten birine atıfta bulunmak için kullanılan gayri resmi bir terimdir - bu nedenle, bir erkek gayri resmi olarak "bayan" yerine, bir kadın "bay" yerine kullanabilir. '

Elio Peach sahnesinde neden ağladı?

Kitaptan nedenini istiyorsanız, Oliver aslında şeftali yiyor ve sonra Elio yıkılıyor ve ağlıyor çünkü minnettarlığını başka nasıl göstereceğini bilmiyordu. Temel olarak, Elio'yu kıran şey, Oliver'ın onunla o kadar çok ilgilenmesi ki, onun şeftaliyi yemeye istekli olması (ve bundan zevk alması!).

Adın neden önemli?

Bir kişinin adı , kendi kimliği ve bireyselliği ile en büyük bağlantıdır. Bazıları bunun o kişi için dünyadaki en önemli kelime olduğunu söyleyebilir. Birinin dikkatini kolayca çekmemizin tek yolu budur. Bu nezaket belirtisi, onları tanıma yoludur.

Oliver neden Elio'ya kızdı?

Ertesi gün, Elio o Marzia ile yaptığı seks nasıl yukarı konuşmaya gidiyor dışına gider. Oliver , Elio'nun onu sevmesini umuyor. Daha fazla herhangi Elio Marzia veya Elio Chiara ile Oliver maç çalışıyor ile alma hakkında duymak istemiyor çünkü o onun Snapback hayal kırıklığı ve öfke ekstra belirti vardır.

Hayatını nasıl yaşıyorsun senin işin mi bana adınla hitap et?

Eğer hayatınızı iş olduğunu canlı nasıl sadece kalplerimizi ve bedenlerimiz sadece bir kez bize verilmiştir, unutmayın. Siz farkına varmadan, kalbin vücudun gelince, ona kimse görünüyor, çok daha az yakınına gelmek isteyen bir nokta gelir ki, yıpranmış ve edilir.

Bir erkek senin adını söylediğinde ne anlama geliyor?

Başka bir ortak sebebi sana karşı hisleri olmasıdır. Her zaman seni düşünebilir, bu yüzden adınız sürekli aklındadır. O senin etrafında olduğunda, o doğal adın söylüyor. Seninle birlikte geri flört görünüyorsa, o zaman sana ilgilenen çünkü senin adını söyleyerek olabilir.

Beni Adınla Çağır'da hangi dili konuşuyorlar?

İtalyan
Fransızca
İngilizce
Almanca
İbranice

Oliver'ın anlamı nedir?

Oliver ismi İngilizce Bebek İsimleri bebek ismidir. Bebek İsimlerinde Oliver isminin anlamı : Zeytin ağacı. İncil'deki zeytin ağacı, bereketi, güzelliği ve haysiyeti sembolize eder. 'Zeytin dalı uzatmak' barış teklifini ifade eder.

Adınız mutlu sonla bitiyor mu?

Adınız hüzünlü bir film. Mutlu bir sonu var ve komik anları var ama üzücü. Bu çok üzücü. Adınız mutlu bir nota sona erer, ama film gerçek kalbini bulur onun Taki ve Mitsuha kararı sebat etmek.

Dün gece olanları bana karşı mı tutacaksın?

" Dün gece olanları bana karşıtutacaksın ?" Oliver, karanlıkta paylaştıkları ve birbirlerine itiraf ettikleri şeyler yüzünden Elio'nun çıldırdığını fark ediyor ve Elio'dan onu bunun için kınamamasını istiyor.

Elios ebeveynleri biliyor mu?

Kitap Elio'nun bakış açısından birinci ağızdan anlatıldığından, Elio'nun anne babasını sadece onun gözünden tanıyoruz . Bize bahsettiği rakamlar, ama Perlman'ların ne gördüğünü gerçekten görmüyoruz ya da onları gerçekten tanıyoruz . Guadagnino filmi Elio iç monoloğuyla gelen Perlmans ayıklar ve onları hayata getiriyor.

Sineklerin her zaman etrafınızda olması ne anlama geliyor?

Bu kişiyle veya yıkıcı bir etkiye sahip bir konuda çok fazla zaman harcama yaparken dikkatinizi yakalamak için gelir. Sinek anlamı , kendi seçiminiz olsun ya da olmasın, hayatınıza zarar veren her şeye odaklanmayı getirir.

Neden etrafımda bir sinek var?

Biz ücretsiz öğle yemeği sözü tutun çünkü Sinekler insanlara çekilir. Belirgin besin kaynaklarının yanı sıra , uçmak için lezzetli olan ölü deri hücreleri, yağ ve tuzla kaplısınız . Sinekler etrafınızda dönmeye devam edecek çünkü bir karasinek için gerçek bir büfesiniz.

Beni Adınla Çağır'dan sonra ne olur?

Beni Adınla Çağır'ın sonunda ne oldu ? Oliver elbette gider. Film, Elio'nun bir şöminenin önünde tek başına ağlamasıyla sona erer. Birlikte olduklarında, Oliver ve Elio anında doğru yola, doğru hayata geri dönerler - ikisinin de izlediği bu tatmin edici olmayan yola değil.

Beni Adınla Çağır'ın devamı mı çekiyorlar?

' Adınla Çağır Beni ' Kitabının Devamı Sonbaharda Gelecek
29 Ekim 2019, The Hollywood Reporter onayladı. Haberi ilk bildiren Akbaba oldu. Find Me adlı devam filmi , Elio'nun babası Samuel boşandıktan sonra başlayacak.