Köpeğimin poposu neden kırmızı ve şiş?

Sordu: Tiziano Uterwedde | Son Güncelleme: 4 Haziran 2020
Kategori: evcil hayvanlar veteriner tıbbı
4.2/5 (211 Görüntüleme. 22 Oy)
Köpeklerde anal kese hastalığı çok yaygındır. Keseler genellikle kanalların iltihaplanması nedeniyle sık sık tıkanır (tıkanır). Gömülü keselerin içindeki salgı kalınlaşacak ve keseler şişecek ve şişecektir. Apse, anüsün bir veya iki tarafında ağrılı, kırmızı , sıcak bir şişlik olarak görünecektir.

Buna uygun olarak, köpeklerim neden kızardı ve şişti?

Anal keseler açıkça şişmiş ve gözle görülür şekilde büyük görünüyorsa veya sertse, evcil hayvanınızın tıbbi bir sorunu vardır ve veterineriniz tarafından ele alınmalıdır. Köpeğinizin tüm poposu ısınabilir, şişebilir ve enfekte olabilir. Besin alerjileri ve anal kese iltihabı, iz sürmenin iki yaygın nedenidir.

Yukarıda, köpeğimin kaşınan altını nasıl yatıştırabilirim? Tedavi seçenekleri şunları içerir:

 1. Evde veya veteriner tarafından yapılabilecek keseleri ifade etmek.
 2. Bir enfeksiyonu tedavi etmek için antibiyotik vermek.
 3. Artan diyet lifi.
 4. Sıcak kompres uygulamak.
 5. Genel anestezi altında keseleri delmek veya yıkamak.
 6. Çok iltihaplı/şişmiş veya ağrılı ise iltihap önleyiciler.

Ayrıca şunu da bilin ki, köpeğimin arka tarafı neden kırmızı?

Kronik enfeksiyonlar ve apseler kırmızı- kahverengi salgılara neden olur. Enfekte anal kese salgıları kötü bir kokuya sahiptir. Anal kese materyali anormal ise, veterineriniz enfeksiyona neyin neden olduğunu belirlemek için bunu bir laboratuvara gönderecektir. Yaygın nedenler arasında E gibi bakteriler bulunur.

Köpeğinizin bezlerini ifade etmezseniz ne olur?

Tedavi edilmediği takdirde, hem köpekler hem de kediler bazen bir veya her iki bezde de ağrılı bir apseye yol açabilecek kötü bir enfeksiyona yakalanır. Anüsün bir tarafında şişlik, kızarıklık, kokulu ve renksiz drenaj ve/veya ülserasyon tipik belirtilerdir.

12 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Köpeğinizin bezlerinin dolu olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Köpeğinizin oturduğu yere en göze çarpan işaretler halı ( “scooting”) onu popo ovuşturuyor bir köpek, takıntılı onu alt bölgeyi yalıyor bir köpek, köpeğinizin anüs gelen koku keskin ve / veya kahverengimsi bir tortu bıraktı sayılabilir. Ve bazı köpekler , bezleri biraz yerinde olmayan bir şekilde doğarlar!

Köpeklerde insan hemoroid kremi kullanabilir misin?

Birçoğu aynı amaç için reçeteli ve/veya reçetesiz satılan steroid kremler önermektedir. He şifa iken tuvalete gidiyor çok zor değil bu yüzden senin veteriner ayrıca, bu tür jöle petrol kullanarak gibi köpeğinizin acıyı yatıştırmaya yolları, hakkında konuşmak olabilir.

Bir köpeğin bezlerini ifade etmenin maliyeti nedir?

Sahipler, karmaşık olmayan olay başına maliyetlerin 100 ila 1.000 ABD Doları arasında değişmesini bekleyebilir. Anal sakkülektomi gerekli olursa , beklenen maliyetler çok daha yüksek olacaktır.

Köpeğimin solucanları olup olmadığını nasıl anlarım?

Bununla birlikte, belirtiler mevcut olduğunda bunlar arasında ishal veya kanlı dışkı, dışkıda mukus, iştahta değişiklik, zayıf tüy örtüsü, kilo kaybı ve karın veya rektal rahatsızlığın belirsiz belirtileri , karında genişleme, kıçta kayma ve aşırı yalama sayılabilir. veya anüs çevresinde tahriş.

Köpeklerime Vazelin koyabilir miyim?

Vazelin , köpekler için teknik olarak toksik olmasa da, çoğu yavru onu derilerinden yalamak isteyecektir . Ancak Vazelin uygulaması yatıştırıcı hissettirse de, jölenin cildi herhangi bir şekilde iyileştirdiğine dair hiçbir kanıt yoktur. Aslında, köpeğinizin gözeneklerini havadan kapatarak kurutuyor olabilir.

Sıçramanın sebepleri nelerdir?

Popo taramasının yaygın tıbbi nedenleri şunlardır:
 • Anal kese sorunları. Şimdiye kadar köpeklerde en sık görülen scooting nedeni dolu anal keselerdir.
 • Kaşıntılı alerjiler.
 • Sorunlu parazitler.
 • Ağrılı duraklamalar.
 • Perinal fistül.
 • Cilt enfeksiyonları.
 • Davranışsal veya nörolojik problemler.

Köpeklerim neden kızarıyor ve kaşınıyor?

Sahipler genellikle anüs ve kuyruk tabanının etrafındaki cildin nemli ve kırmızı göründüğünü gözlemler ve ayrıca tüyler eksik olabilir. Kaşıntılı diplerin üç yaygın nedeni pire, solucanlar ve anal bezlerin listenin başında olduğu anal bez sorunları ve bu tartışmanın ana odak noktasıdır.

Bir köpekte scooting nedir?

Scooting , bir köpeğin oturduğu ve anüslerini (alt) zemin boyunca sürüklediği zamandır . Genellikle aşağıdakilerin neden olduğu bir kaşıntı veya ağrıdan kaynaklanır: Anal bezler.