Neden asla birlikte imzalamamalısınız?

Sordu: Lyudmyla Zhdanov | Son Güncelleme: 3 Mart 2020
Kategori: iş ve finans iş operasyonları
4.5/5 (493 Görüntüleme . 45 Oy)
- senin borç-gelir oranı artırmak böyle bir ipotek veya yeni araba için ihtiyaç duyacağınız krediler, hak kazanmak için zorlaştırabilirsiniz olacak da imzaladıktan, diyor. En kötü durum, aile üyenizin veya arkadaşınızın borcunu ödememesidir. Ortak İmzalama Hakkında Daha Fazla Bilgi: Bir krediyi birlikte imzalamamak için en önemli 10 neden.

Benzer şekilde, ortak imza kredinize zarar verir mi diye sorabilirsiniz.

Sıkı bir anlamda, cevap hayır. Kendi başına bir eş imza sahibi olmanız, kredinize mutlaka zarar vermez . Ancak, cosigned hesap zamanında ödenen bile, borç, kredi puanları ve gelecekte kredi almak yeteneğini etkileyebilir döner kullanımını etkileyebilir.

Benzer şekilde, insanlar neden Cosigner'lara ihtiyaç duyar? Bildirilen geliriniz veya kredi puanınız belirli bir eşiğin altındaysa, bir borç veren veya ev sahibi genellikle bir eş imza sahibi bulmanızı isteyecektir . Bu, size borç verme veya mülklerinden birine taşınmanıza izin verme konusunda onlara gönül rahatlığı sağlar, çünkü temerrüt riskini azaltır.

Ayrıca bilmek, kosigner olmak kötü mü?

Borçlu ödemeleri yapma konusunda gayretli olsa bile, ortak imzanın bir sonucu olarak yine de kredi sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. İmzaladığınız herhangi bir kredi, kredi raporunuzda kendi borçlarınızdan biri olarak görünecektir. Evet, bu bir güçlük, ancak bu kişi bir eş imzası olmadan kredi alamıyorsa, bunun için iyi bir nedeni var.

Bir cosigner arkadaş olabilir mi?

Özetle, bir cosigner , borçlunun ödeyememesi durumunda borcunu ödemekten yasal olarak sorumlu olacağını garanti eden kişidir. Ulaşmayı düşünmeniz gereken en iyi kişilerden bazıları, iyi bir kredi geçmişine ve sağlam bir gelir geçmişine sahip güvenilir bir arkadaş veya aile üyesidir.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir cosigner hangi haklara sahiptir?

Bir cosigner , imzaladığı araba üzerinde herhangi bir yasal hakka sahip değildir, bu nedenle sahibinden bir araç alamaz. Kredi varsayılan girerse Cosigners birincil borçlu ile aynı yükümlülüklere tabi ama borç veren emin kredi Bu noktada önce ödenmiş olur hale getirmek için cosigner temas edecek.

Mukaddes Kitap, birisiyle birlikte imza atmak hakkında ne der?

Aslına bakarsanız, evet, Mukaddes Kitap bir krediyle birlikte imza atmaktan bahseder. Süleymanın Meselleri kitabında konuyu doğrudan anlatan en az dört pasaj vardır: Süleymanın Meselleri 17:18, “Anlayışı olmayan adam el vurur, ve dostunun huzurunda emin olur.”

Kredi raporunda ortak imzalı bir kredi görünüyor mu?

Bir cosigner olarak sadece kredi sorumlu olarak olduğundan, kredi raporda görünecektir. Borç döner üzerine Kredi kullanımı, örneğin, kredi kartları, senin puanının yüzde 30'a kadar hesap. Borçlunun bakiyesi yüksekse, puanınızı olumsuz etkileyebilir.

Oğlum için kredi imzalamalı mıyım?

Sizin Çocuklar için Neden Meli asla kefil. Ebeveynlerin çocukları için bir krediyi birlikte imzalamayı düşünmeleri için birkaç iyi neden olsa da - bir araba veya ev satın almalarına veya bir kredi geçmişi oluşturmalarına yardımcı olma - ortak imzalamanın çok büyük mali sonuçları olabilir. İşte neden çocuklarınız için asla kefil kredileri gerektiği.

Cosigner olmak için hangi kredi puanına ihtiyacım var?

Gerekli bir kredi puanı olmamasına rağmen, bir müşteri genellikle çok iyi veya istisnai bir aralıkta (670 veya daha iyi) krediye ihtiyaç duyacaktır . Bu aralıktaki bir kredi puanı genelde birisi cosigner olmak nitelendirir ama her borç verenin kendi gereksinim gerekir.

Geç ödemeler cosigner'ı etkiler mi?

Ortak imzalı bir borcun geç ödemeleri , ortak imzalayanınızın kredi puanına zarar verebilir. Zaten düşük krediniz varsa, geç ödeme konusunda özellikle endişelenmeyebilirsiniz, ancak olumsuz kredi olayları iyi bir kredi puanına çok fazla zarar verebilir.

Bir kosigner sizi mahkemeye verebilir mi?

O kredinin alakalı olsun ya da olmasın - sen kabul ettiğinizde yine herhangi bir nedenle borçlu dava edebilir, kredi eş-imzalarlar. Herhangi dava ile gerçek soru, bunu dosya olup olmadığını ancak kazanabilirsiniz olmadığı değildir. Eğer bir anlamsız dava ederse, borçlu avukat ücretleri ve mahkeme masrafları için peşinden gelebilir.

Bir cosigner krediden çıkarılabilir mi?

Sizin kredi cosigner salınımını varsa gör
Koşullar yerine getirilirse, borç veren, kosigner'ı krediden çıkarır . Borç veren, örneğin iki yıllık zamanında ödeme talep edebilir. Durum buysa, birbirini takip eden 24 aylık ödemenin ardından, alıcıyı krediden kurtarmak için bir fırsat olacaktır.

Bir cosigner bir ev satabilir mi?

Ortak imzalayan olarak tüm yükümlülüklere sahip olursunuz ve mülkiyet haklarının hiçbirine sahip olmazsınız. Birincil borçlu temerrüde düştüğünde mülkü satma hakkınız yoktur. Basit bir ortak imza sahibi olarak, birincil borçluyla konuşarak, faturasını ödeyemezlerse mülkü satmaya ikna etmeye çalışabilirsiniz.

Cosigner olmaktan nasıl kurtulabilirim?

Yine de ortak imzalı bir hesaptan çıkmanın yolları vardır:
  1. Seçenek 1. Kredi alan diğer kişinin finansal alışkanlıklarını geliştirmesine yardımcı olun.
  2. Seçenek 2. Borç verenle konuşun.
  3. Seçenek 3. Araç sahibinin araç kredisini kendisi yeniden finanse etmesini sağlayın.
  4. Seçenek 4. Mevcut krediyi daha hızlı ödeyin.
  5. Seçenek 5.
  6. Seçenek 6.

cosigner nedir?

Bir cosigner , krediyi temerrüde düşürmesi durumunda borçlunun borcunu ödemeyi kabul eden bir kişidir. Bir krediyi birlikte imzalaması istenen kişinin genellikle iyi bir kredi puanı ve uzun bir kredi geçmişi vardır, bu da birincil borçlunun onay olasılığını büyük ölçüde artırır.

Ortak imza sahibini nasıl edinirsiniz?

Bir apartman dairesi sahibi almanın 3 yolu
  1. Güvenilir bir aile üyesine veya arkadaşınıza sorun. Bir eş bulma konusunda ebeveynleriniz muhtemelen ilk seçeneğinizdir.
  2. Büyük paralar kazanan bir oda arkadaşı edinin. Yakın arkadaşınız veya aile üyeniz, oda arkadaşınız olabilir.
  3. Ücret talep eden bir şirket kiralayın.

İyi bir kredi puanı nedir?

300-850 arasında bir dizi ile bir skorla için, kredi 700 puan ve üzeri genelde iyi kabul edilir. Aynı aralıkta 800 veya üzeri bir puan mükemmel olarak kabul edilir. Çoğu kredi puanı 600 ile 750 arasındadır.

Bir ortak imzalayan ne kadar yardımcı olur?

Peki, bir cosigner bir kredi için ne yapar ? Bir ortak imza sahibinin rolü, birincil borçlunun onaylanabilmesi için kendilerini bir otomobil kredisi başvurusuna (ve kredinin kendisine) eklemektir. Borç verene bağlı olarak, kredi geçmişi çok az olan veya hiç olmayan borçlular için onay şansını artırmak için bir ortak imzalayıcı gerekebilir.

Ortak imza sahibi nasıl çalışır?

Ortak imza, birisi bir kredi sözleşmesi imzalayarak (veya elektronik olarak geri ödemeyi kabul ederek) başkası adına bir krediyi geri ödemeye söz verdiğinde gerçekleşir. Borç verenler daha sonra birincil borçlu ve herhangi için kredi ve gelir bilgilerini kullanarak kredi başvurusunu değerlendirmek - imzalayanlar.

Bir kosigner arabamı alabilir mi?

Onlar ödemelerini yapıyoruz bile - onlar 't aracınızın ele geçirmek, böylece Cosigners, aracınıza herhangi bir hak yok. Bir cosigner'ın yaptığı şey, bir otomobil kredisi için onaylanmanıza yardımcı olmak için size kredilerini "ödünç vermek" tir . Bir cosigner , iyi bir krediye sahip olmalı ve yapamamanız durumunda herhangi bir ödeme yapmayı kabul etmelidir.

Bir cosigner arabanın sahibi mi?

Taşıt Kredisi Müşteri Hakları
Bir borç ortağı arabaya mülkiyet haklarına sahip, ancak bir cosigner yok. Bir alıcının gelir gereksinimlerini karşılaması gerekirken, adı başlıkta listelenmez ve bu da onlara arabayı almaları için yasal bir hak vermez.