Çek bozdurma yeri, ileri tarihli bir çek bozdurur mu?

Sordu: Neira Roger | Son Güncelleme: 26 Haziran 2020
Kategori: kişisel finans kredi kartları
4.3/5 (2.192 Görüntüleme. 28 Oy)
Bu araçlar size nakit ya da bunu alır almaz gibi bir postdated tevdi edebilir. İleri tarihli kişisel bir çek yazarsanız, aynı kuralların geçerli olduğunu unutmayın. Eğer hesabınızda para olmasa dahi eğer Bankanız, çek bozdurmak olabilir ve bankanızın politikalarına göre herhangi Hesap aşımı ücretlerinin ödeme alınır.

Bunun yanında, ileri tarihli bir çek bozdurabilir misin?

Çoğu durumda gösterilen Tarihten Önce postdated Kontrolü Tahsili, herhangi bir zamanda bir postdated tevdi veya nakit olabilir. Borç toplayıcıları çeke tarihinden önce çek işlem yasaklanmış olabilir, ancak çoğu bireyler derhal bankaya vadeli çeklerin almak serbesttir.

Ek olarak, bir bordro çekini erken bozdurabilir misiniz? Hayır yapamazsın . Bu sizin işveren için büyük vergi etkileri oluşturabilir. Bordro vergilerinin yatırılması, ödeme gününden sonraki gündür. Eğer bir gün çek bozdurmak ise erken banka kapsayacak ancak işveren inceltir.

Basitçe söylemek gerekirse, Walmart ileri tarihli bir çek bozduracak mı?

Walmart'ın bozdurmayacağı çek türleri şunları içerir: 180 günden daha eski tarihli çekler . İleri tarihli çekler . MoneyGram olmayan para emirleri.

İleri tarihli bir çek yatırdığınızda ne olur?

Ödeme için sunulan biz çeki ödemek ve onu bile bunu hesabınıza ücret alabilir - Gelecekte tarihli bir çek - postdated onay Eğer vadeli çeklerin: Tipik Banka Mevduat / Hesap Sözleşmesi benzer ifadeli terimleri olacak çeke belirtilen tarihten önce ödeme için sunulan.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir banka, kendi bankasında düzenlenen bir çeki bozdurmayı reddedebilir mi?

bozdurabilirim reddediyorum? Nakit bir bankaya çek, hatta bir hükümet kontrolünü gerektiren bir federal yasa yoktur. Bazı bankalar, yalnızca bankada hesabınız varsa çekleri nakit olarak alır . Diğer bankalar, müşteri olmayanlar için çekleri bozdurur, ancak bir ücret talep edebilirler.

Çek üzerindeki tarih önemli mi?

Evet, çek üzerindeki tarih önemlidir . Bankalar için çekin ileri tarihli mi (gelecekteki bir tarih için yazılmış) veya 6 ayı geçmiş mi olduğunu bilmeleri önemlidir . Çek 6 aydan eski ise banka bunu ileri tarihli çek için kabul etmeyebilir.

Walmart yarın tarihli bir çek bozduracak mı?

Bankacılık düzenlemelerine aykırı olarak benim kadarıyla, hiç kimse, ne olursa olsun kurumun, üzerine gününden (Walmart, bankalar, kredi birlikleri, vs.) bir çek bozdurmak olacak. Orada bunu yapacağız bozdururken yerleri kontrol olabilir ama düzenli ücretleri üstünde olacak büyük olasılıkla ödeme ek ücretleri.

Bir çekin eski tarihli olması yasa dışı mı?

Geriye dönük tarihlendirme , bir çek , sözleşme veya yasal olarak bağlayıcı başka bir sözleşmeyi, geçerli tarihten önceki bir tarihle işaretleme uygulamasıdır. Eski tarihlemeye genellikle izin verilmez ve hatta bazı durumlarda yasa dışı veya hileli olabilir.

Çek tarihli bir gönderiyi erken yatırabilir misiniz?

Yani, evet, gösterilen tarihten önce ileri tarihli bir çek yatırabilirsiniz , ancak tavsiye edilmez. Çek fonlarının mevcut olmayacağı ihtimaline hazırlıklı olun. Sadece bir bakiye yetersiz ücreti tahakkuk istemiyorum, bir reissued çek alma sorun geçmesi istemiyoruz.

Bir çeki bir gecede nerede bozdurabilirim?

Gece Çeki Bozdurma İçin Nereye Gidilir: Listelenen 25+ Seçenek
 • Bu Uygulamaları ve ATM'leri Kullanarak Gece Geç Saatlerde Çekinizi Nakit Edin. Amerika Bankası. Batı Bankası. Capital One 360. Kovalamaca.
 • Gece Geç Saatlerde Para Çeken Bakkal, İndirim ve Bakkallar. Yemek Aslanı. Fred Meyer. Dev Kartal.
 • Gece Geç Saatlerde Nakit Ödeme Yapan Çek Bozdurma Mağazaları. Akıllı kontrol edin. Birleşik Çek Bozdurma.
 • Özetle.

Tarihi başka birinin çekine yazabilir miyim?

Tarih Yok. Tekdüzen Ticaret Kanunu'nda çekin tarihli olması gerektiğini söyleyen bir şey yok. Aslında, bir çek üzerinde hiç tarih yoksa, onu bozdurmaya veya yatırmaya çalıştığınız gün yazıldığı varsayılır. Bir tarihsiz çek alırsanız tarih kendiniz doldurabilirsiniz.

Bir çekin silinmesi ne kadar sürer?

Çekler genelde temizlemek için iki ila üç iş günü sürer. Yasaların gerektirdiği erişilebilirliğin yanı sıra, bireysel bankalar çekler gerçekten netleşmeden önce daha fazla fon sağlayabilir. Bu sizin sorununuz: Hesabınıza yaptığınız para yatırma işlemlerinden her zaman siz sorumlusunuz.

İleri tarihli çek ne anlama geliyor?

Bankacılıkta, bir post - tarihli çek gelecekte bir tarih için çekmece (mükellefi) tarafından yazılmış bir çek. Bir yayına İster - tarihli çek paraya ya da üzerinde yazılı tarih ülkeye bağlıdır önce tevdi edilebilir.

Walmart çek bozdururken neden SSN istiyor?

Kimliğe ihtiyacınız olacak
O fotoğraf değmez çünkü sadece Sosyal Güvenlik kartı ile çek bozdurmak olamaz. Walmart'ta ilk kez bir çek bozduruyorsanız , mağaza kimliğinizi doğrulamak için Sosyal Güvenlik numaranızı isteyebilir .

Banka hesabı olmadan bir çeki nasıl bozdurabilirim?

Bir Çek Hesabınız Yok ise Çek Nasıl Bozdurulur
 1. Amir Bankayı ziyaret edin. Çoğu banka, hesaplarından çıkarılan çekleri bozdurmaya istekli olacaktır; bu, çekinizi bozdurmak için veren bankanın yerel bir şubesini ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir.
 2. Walmart'a gidin.
 3. Check Over'ı Bir Arkadaşınıza Onaylayın.
 4. Çek Bozdurma Mağazası kullanın.
 5. Ön Ödemeli Kartları deneyin.

Bir çeki çevrimiçi olarak nasıl bozdurabilirim?

Çekleri Çevrimiçi Bozdurma
Küçük bir ücret karşılığında, bir hesap ve/veya bir mobil uygulama oluşturduğunuz için, Venmo ve PayPal gibi dijital ödeme siteleri aracılığıyla da çek bozdurabilirsiniz. Çekin ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekin ve çeki online ödeme hizmetinin mobil uygulamasına indirin.

Walmart kasada nakit çek çekebilir mi?

Gerçek bir kasiyer ile herhangi kasadaki bir bozdurabilirim. Birlikte veya bir satın alma yapmadan 24/7 yapılabilir. Müşteri Hizmetleri (veya bazı mağazalarda Para Hizmetleri) masasının açık olduğu saatler dışında hazır fonları olmayabilir.

Walmart'ta hesabımda para yokken çek yazabilir miyim?

Evet, yapabilirsin . Yeterli para yok Ancak takdirde sonuçları vardır.

Walmart çekleri nasıl doğrular?

Walmart çeklerin risk analizinde ve dolandırıcılığa karşı korumak için, bir üçüncü taraf onay doğrulama şirketi (kendi mağazaları, Certegy bir azınlık olarak, ya) TeleCheck kullanır. Çek TeleCheck en taramayı geçemezse, bunu kullanmak mümkün olmayacaktır.

Başkasının çekini nasıl bozdurursunuz?

Başka Birine Bir Çek Nasıl İmzalanır/Onaylanır
 1. Başka Birine Çek Onaylamadan Önce Plan Yapın.
 2. Kişi/Kuruluşun İmzalanmış Bir Çeki Kabul Edeceğini Onaylayın.
 3. Kişi/Kuruluşun Bankasının Çeki Kabul Etmesini Sağlayın.
 4. Onay Alanının Üst Kısmındaki Çekin Arkasını İmzalayın.
 5. İmzanızın Altına “Siparişine Öde” ve Üçüncü Şahıs Adını Yazın.

Çekimi neden Walmart'ta bozduramıyorum?

Walmart'ın bir bordro çekini bozdurmamasının birçok nedeni vardır. İleri tarihli ise, onu paraya çevirmezler. Yayımlandığı tarihten itibaren 180 günden fazla geçmişse, onu nakde çevirmezler. Herhangi bir yerinde açıkça okunamıyorsa, onu nakde çeviremezler.