Arabama herhangi bir araba teybi sığar mı?

Sordu: Boutahar Eckarth | Son Güncelleme: 21 Haziran 2020
Kategori: otomotiv oto bilgi-eğlence teknolojileri
4/5 (855 Görüntüleme. 34 Oy)
Araba Stereo Boyutlandırma Seçenekleri
Diğer faktörleri dikkate önce, en önemli soru kendinize sormanız gereken “Will Herhangi bir araba stereo uygun?” Dir Bunun kısa cevabı Hayır'dır . Her kafa ünitesi arabanıza sığmaz . Esasen iki ana boyut vardır: Tek ve Çift DIN araç stereoları .

Ayrıca, tüm araba radyoları aynı boyutta mı?

Standart araba stereo boyutu , tek DIN olarak adlandırılır. Çoğu arabada tek DIN stereo yuvaları bulunur. Standart bir DIN yuvasının ölçümü 2-1/8” (50mm) yükseklik ve 7-1/8” (180mm) genişliktir. ÇİFT DIN yuvaları, standart tekli DIN yuvalarından iki kat daha uzundur, ancak tek DIN stereolarla aynı genişliğe sahiptirler.

Ek olarak, herhangi bir çift DIN arabama uyar mı? Diğer faktörleri düşünmeden önce kendinize sormanız gereken en önemli soru şudur: “ Herhangi bir araba teybi sığar mı?” Bunun kısa cevabı Hayır. Her ana ünite arabanıza sığmaz . Esasen iki ana boyut vardır: Tek ve Çift DIN araç stereoları.

Bununla ilgili olarak, bir arabaya stereo takmanın maliyeti nedir?

Columbus Car Audio & Accessories, 299 dolara bir amplifikatör ve bir muhafaza içeren bir subewoofer paketi satıyor. Araba bir çift hoparlör için Columbus Araç Ses ve Aksesuarları kurulum için yaklaşık 70 $ bir ortalama maliyetle, $ 39 fiyat başlar. Bir çift hoparlör için bir anti-vibratör ekleme başka 25 $ maliyeti.

Best Buy araba teybi kurar mı?

Merhaba Nate - bazı arabalar ek donanım gerektirir gibi, satın belirli radyo ve onu yüklüyoruz araca bağlı olacak ve bazı deste ücretsiz yükleme ile gelebilir. Kurulumunuz için bir tahmin almak için lütfen yerel Best Buy'ınızdaki bir Autotech ile iletişime geçin.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

RMS gücü nedir?

Ortalama güç veya ortalama karekök ( RMS ) güç kullanımı, hoparlörün ne kadar sürekli gücü kaldırabileceğini ifade eder. Örneğin, 30W RMS derecesine sahip ancak 60W en yüksek derecesine sahip bir hoparlör, hoparlörün 30 watt sürekli güçle , ara sıra 60W'a kadar patlamalarla rahatça çalışabileceği anlamına gelir.

Araba radyomu nasıl yükseltirim?

 1. Sisteminizi adım adım oluşturun. Harika bir araba ses sistemi inşa etmek, bütçenizi zorlayan, hepsi bir arada bir teklif olmak zorunda değildir.
 2. Fabrika radyosunu değiştirin.
 3. Yeni hoparlörler alın.
 4. Hoparlörler hakkında hızlı ipucu.
 5. Sisteminize daha fazla güç verin.
 6. Biraz bas zamanı.
 7. Sub'a özel bir amfi ekleyin.

çift ​​din ne demek?

DIN , bir telsizin sığabileceği 2" x 8" boyutundaki açıklığı ifade eder. DIN , Almanların 80'lerin ortalarında Audi, BMW, Mercedes, VW'de radyoyu standart hale getirmek için kullanmaya başladığı Duetch Industri Normen'in kısaltmasıdır. ÇİFT DİN "8 ile aynı genişlikte" ama 4 olduğu 2 "yerine.

Araba radyosu nasıl kurulur?

Adım adım talimatlar
 1. Yüklemeye hazırlanın. Yeni araba stereo sisteminizi kablo demetine bağlayın. Gösterge kitini hazırlayın ve yeni stereo sisteminizi araç stereo montaj kitine yerleştirin.
 2. Düzenlemek. Kablo demetini bağlayın ve anten adaptörünü takın.
 3. Yeniden birleştirin. Gösterge panelini yeniden monte edin ve yeni sisteminizin keyfini çıkarın.

Bir araba için en iyi hoparlörler nelerdir?

 • En İyi Performans: JL Audio C2-650X Evolution Serisi. Araba ses sistemi hakkında herhangi bir araştırma yaptıysanız, muhtemelen JL Audio'yu duymuşsunuzdur.
 • Bütçenin En İyisi: Pyle Hoparlörler.
 • En İyi Orta Sınıf: JBL GTO Serisi.
 • BOSS Ses Kaosu Aşırı.
 • Rockford Fosgate Prime.
 • Polk Ses db651.
 • Alp SPS-610.
 • Kenwood KFC-1695PS.

Bir fabrika araba teybi kaç watt'tır?

Çoğu bayi, standart fabrika araba stereolarının güç derecesini 200w olarak belirtir. Ancak bu oldukça yanıltıcıdır çünkü tepe ve RMS vat miktarı arasında farklılıklar vardır.

Çift din'e tek bir DIN koyabilir miyim?

Tek DIN veya Çift DIN Radyo
Telsiziniz kabaca 7 inç uzunluğa ve 4 inç yüksekliğe sahipse, o zaman çift ​​DIN'dir . Bu durumda, başka bir çift din radyo yükleyebilir veya bir yükleme kiti ile bir tek din birimi kullanabilirsiniz. Arada kalan 1,5 DIN boyutu da vardır, ancak nadiren kullanılır.

Araba teybim kaç watt olmalı?

Arabanızın fabrika stereosunu kullanıyorsanız - bas için 50 ila 200 watt RMS gücü iyi olacaktır. Satış sonrası bir alıcı - denizaltınız için 200 ila 300 watt RMS güç isteyebilirsiniz. Kanal başına yaklaşık 50 watt RMS'ye sahip güçlendirilmiş hoparlörler — bas için 250 ila 500 watt RMS planlayın.

tek din nedir?

DIN radyo. Standart bir otomobil radyosu gövde boyutu. Bir DIN radyo ( tek DIN ) 2x7", çift DIN 4x7" ölçer. Fabrika radyo/CD çalarlar satış sonrası birimlerle değiştirildiğinde, DIN standardı uyumluluğu sağlar; ancak, yeni veya değiştirilmiş gösterge paneli kaplaması gerekli olabilir. DIN ve DIN konektörüne bakın.

Hoparlörlerimi araç stereo sistemimle nasıl eşleştiririm?

Hoparlörler Bir Araba Stereo ile Nasıl Eşleştirilir
 1. Hoparlörün güç işleme özelliklerini araç stereonuzun güç çıkışıyla eşleştirin. Araba stereo hoparlörleri, belirli miktarlarda amplifikatör gücüyle başa çıkmak için tasarlanmıştır.
 2. Hoparlörlerin hassasiyetini göz önünde bulundurun. Bu, desibel (dB) cinsinden ölçülür ve spesifikasyonlarda SPL olarak listelenir.

Kapı tweeter'ları nedir?

Tweeter'ları fabrika tweeter konumlarınıza takmak veya bunları kapılarınızın üst kısmına özel olarak monte etmek size daha iyi stereo görüntüleme sağlar ve ses sahnesini kulaklarınıza yükseltir. Bu, özellikle tweeter'lar bir bileşen hoparlör sisteminin parçasıysa geçerlidir.

Tek DIN araba teybi nedir?

Bir birimden tek bir DIN araç teybi veya tek bir DIN araç radyosu denildiğinde , bunun anlamı, DIN standardında belirtilen yükseklik ve genişliktir. Az sayıda ana ünite, DIN standardının yüksekliğinin 1,5 katıdır, bu da teknik olarak onları 1,5 DIN yapar.

Herhangi bir arabaya dokunmatik ekranlı radyo koyabilir misiniz?

Eski arabalara dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi koyabilir miyiz ? Evet gerçekten yapabilirsiniz ! Sen 2 seçenek var ve onlar sadece size eski stereo kaldırdıktan sonra çizgi üzerinde kalan alan ile sınırlıdır.

2 yönlü hoparlör nedir?

2 yönlü hoparlör sistemi, hoparlör sisteminizin 2 tip hoparlöre sahip olduğu anlamına gelir. Biri woofer, diğeri tweeter. Woofer, orta aralığı yüksek frekanslara sürmek içindir. Bu sistemler, yüksek frekans aralığını, yani 2KHz'den 20KHz'e kadar verimli bir şekilde sürmesi amaçlanan tweeter hoparlöre sahiptir.

Tek DIN veya çift DIN'e ihtiyacım var mı?

Tek bir DIN oynatıcı daha küçüktür ve kullanımı kolaydır. Boyut – Çift DIN üniteleri daha büyüktür ve ön yüzleri 7×4 inçtir. Çift DIN kafa ünitesi, tek DIN stereo kafadan iki kat daha uzundur. Özellikler - 2 DIN kafaları onların 1 DIN olanlardan daha fazla özellik var.

Bir araba teybi ve bir alıcı arasındaki fark nedir?

Böyle bir kafa karışıklığı konusu, araba radyoları , araba stereoları , ana üniteler ve alıcılar arasındaki farktır . Araba teybi : Bir araçtaki tüm ses sistemi— hem ana üniteleri hem de hoparlör sistemlerini içerir. Alıcı: yükseltici sıra dahili bir özellikleri kafa biriminin spesifik türü.

Çift DIN radyonun boyutu nedir?

Ana üniteler tek (180 x 50 mm panel) veya çift ​​DIN (180 x 100,3 mm panel) boyutunda gelir .