Herhangi bir çöp öğütücü lavaboma sığar mı?

Soruldu: Jadwiga Verguizas | Son Güncelleme: 17 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
5/5 (134 Görüntüleme . 9 Oy)
Bunun cevabı oldukça basit – Hayır, değiller. Çöp imha üniteleri evrensel değildir ve bu, herhangi bir çöp imhası satın alamayacağınız ve doğrudan lavabonuzun altına kuramayacağınız anlamına gelir. Çöp atma ünitenizi değiştiriyorsanız, mevcut ataşmanınıza uygun olanı seçmeniz önerilir.

Ayrıca biliyorum, lavabo çöp öğütücüleri evrensel mi?

Bu ana soruyu cevaplamak için doğrudan ona gideceğiz: çöp imha üniteleri, çevre için ne kadar iyi olursa olsun, evrensel değildir. Bu, mağazadaki herhangi bir çöp öğütücüyü seçip doğrudan lavabonuza takamayacağınız anlamına gelir . Ya da lavabonuzu kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, hangi boyutta çöp imhası satın alacağımı nasıl bilebilirim? 3-6 kişilik bir evde yaşıyorsanız, çöp öğütücünüz ½ ila ¾ HP motora sahip olmalıdır. 5-8 kişilik bir ev için, atıcınızın sahip olması gereken minimum HP ¾'tür, ancak 1 HP motor tercih edilir. 8'den fazla üyesi olan herhangi bir hane için 1 ila 2 HP modeline ihtiyaç duyulacaktır.

Bu bağlamda, çöp imhaları tek beden mi?

Birincisi, elbette, çöp imhasının kendisidir. Disposers, birçok farklı özellik ile tüm farklı boyutlarda gelir. Motor boyutu büyük bir husustur. Bunlar 1/3 beygir gücü 1 horesepower arasında değişir.

Yedek çöp imhasını nasıl seçerim?

Yeni Bir Çöp Bertaraf Nasıl Seçilir

 1. Motor Boyutu. – Motor boyutu ne kadar küçük olursa, yiyeceklerin o kadar az ve yumuşak olması gerekir.
 2. Taşlama Odası Boyutu Ve Malzemesi. – Motorları daha fazla gıdayı işleyebildiğinden, daha fazla HP'ye sahip atıklardaki bölmeler daha büyük olacaktır.
 3. Ekstra Özellikler. – Tabii ki, bir çöp öğütücü gürültü yapacak.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çöp imhasını kendim değiştirebilir miyim?

Mevcut montaj düzeneğini çıkarın ve boşaltın. Montaj halkasını sökün ve tahliye flanşını tahliye deliğinden yukarı doğru itin. Lavabonun tüm eski tesisatçı macun kapalı Pençe. Not: Yeni bertarafınız eski ünite ile aynı model ise, montaj donanımını değiştirmenize gerek yoktur.

Çöp imhasını değiştirmek ne kadar zor?

Çöp öğütücüyü açmak için düğmeyi çevirdiğinizde ve tüm aldığınız bir uğultu ya da yüksek, metal üzerine metal taşlama sesi olduğunda, bir şeylerin yanlış olduğunu anlarsınız. Neyse ki, çok fazla tesisat yapmamış olsanız bile, bir elden çıkarma işlemini değiştirmek zor değildir.

Bir tesisatçı çöp imhasını değiştirmek için ne kadar ücret alır?

Bir çöp öğütücüyü kurmak için ortalama işçilik maliyeti, bir tesisatçı mı yoksa bir tamirci mi tuttuğunuza bağlı olarak 80 ila 200 dolar arasındadır. Tipik olarak, bir çöp öğütücünün takılması veya değiştirilmesi 2 ila 3 saat sürer. Bir tamirci saatte 25 dolar ve 45 dolar, tesisatçılar ise saatte 45 dolar ve 100 dolar alıyor.

Bir çöp imhası buna değer mi?

Çöp Bertarafının Önemi
Evinize bir çöp atma ünitesi monte etmek harika bir fikirdir, herhangi bir tesisatçı bunu şiddetle tavsiye eder çünkü yenmemiş yiyecekler gibi yaygın mutfak atıklarını küçük parçalara ayırarak ele almanın etkili bir yoludur. Sonuç olarak, sıhhi tesisattan kolayca geçebilirler.

Hangi çöp imhasını aldığımın bir önemi var mı?

Motor Boyutu. Bir çöp öğütücüsü seçerken en önemli ve fiyatta en çok fark yaratan şey motorun beygir gücüdür. Çoğu birim, 75 ila 125 $ arasında bir maliyet aralığına girer. Bu cihazlar fiziksel olarak 3/4 hp ve 1 hp ünitelerden daha küçüktür, bu da onları dar alanlar için iyi hale getirir

Lowe çöp öğütücüleri kuruyor mu?

Bu üç basit adımda Yüklü alın
Lowes .com'da veya yerel Lowe mağazasında çöp imhalarına göz atın. Çöp atma ve kurulum hizmetlerinizi birlikte satın aldığınızda bir kurulumcu kurulumu planlamak için sizinle iletişime geçecektir .

Çöp atma anahtarının boyutu nedir?

Çöp öğütücünüzde bir atma anahtarı yuvası varsa, 1/4 inç Alyen anahtarına uyacaktır. Anahtar, bertarafın yanında bantlanmış olarak bulunabilir, bu nedenle satın almadan önce kontrol edin.

En kısa çöp imhası nedir?

Benim düşünceme göre, Waste King Legend'in (L-1001) etkileyici bir 5,25 x 5,25 x 12,75 inç çapındaki En Kısa Çöp İmhası olduğunu düşünüyorum. Bu dahiyane tasarım, mutfak lavabonuzun altındaki diğer cihazlar veya yardımcı gereçler için çok yer tasarrufu sağlar.

Çöp öğütücüsünü nasıl kurarsınız?

Elden Çıkarmayı Yükle
 1. İlk önce mutfağınızdaki devre kesiciyi kapatın.
 2. Yeni tahliyede, flanşın çevresine tesisatçı macunu sürün ve yerine bastırın.
 3. Lavabonun altında, fiber contayı, yedek flanşı ve montaj halkasını istifleyin ve flanşın alt tarafına kaydırın.

Bir Insinkerator'ı nasıl seçerim?

Çöp Bertarafının Seçilmesi:
 1. Çöp imha türleri arasındaki farkları tartın.
 2. Çöp imhanız için istediğiniz beygir gücü seviyesini seçin.
 3. Çöp imhanızın ne kadar gürültülü olmasını istediğinizi düşünün.
 4. Paslanmaz çelik parçalarla çöp atma isteyip istemediğinize karar verin.

Sürekli yem çöp imhası nedir?

Sürekli Yem İmhaları
Bir evde bulunan en yaygın çöp imhası , sürekli bir besleme kullanır. Bu, çalışırken gıda atıklarının bertarafa eklenebileceği anlamına gelir. Bu tür bir sistemle, çok fazla elektrik tüketmesine rağmen, imha işlemi devam ederken aynı anda yiyecekleri doğramaya devam edebilirsiniz.

Fosseptik ile çöp öğütücü kullanabilir miyim?

Yemek atıkları çöpe atılması gereken tek malzemedir. Bu malzemeler fosseptik yolda arıza, takunya borulara bir çöp bertarafı neden olabilir veya bir fosseptik yedekleme katkıda bulunabilir. Günümüzde birçok üretici, septik sistemlerle kullanılmak üzere tasarlanmış çöp imha sistemleri sunmaktadır.

Lavabo çöp imhası ne için?

Çöp imhası , öncelikle gıda atıklarını boruları tıkamayacak süper küçük parçalara ayırmak için kullanılan bir makinedir. Bertarafınızı düzenli olarak çalıştırmak ve temiz tutmak akıllıcadır. Ayrıca, her türlü gresi veya yağı katılaştıran ve böylece onların da öğütülebilmesi için akan soğuk suyla her zaman bertaraf etmeniz önemlidir.

Çöp imhası ne zaman değiştirilmelidir?

Peki, bu 5 işareti görürseniz çöp öğütücünüzü değiştirmelisiniz:
 1. Sık sık tıkanıyor (bıçaklar köreliyor veya daha büyük bir atığa ihtiyacınız var)
 2. SIFIRLA düğmesine sık sık basmanız gerekir.
 3. Yiyeceklerin öğütülmesi daha uzun sürer.
 4. Ünite sızdırıyor.
 5. Ünite yüksek ses çıkarıyor.

Tesisatçılar çöp öğütücülerini değiştirir mi?

Çöp imhası ve montajı
Maliyetleriniz aynı zamanda tesisatçınızın eski atıklarınızı kaldırma ve yenisini bağlama ücretini de içerecektir. Çoğu tesisatçı saatlik ücret alır, bu nedenle ortaya çıkan herhangi bir sorun maliyeti artıracaktır.

Çöp öğütücü kurmak için bir tesisatçıya ihtiyacım var mı?

Çoğu tesisatçı , atıkların montajı için kalifiyedir, ancak bir GFCI prizine ihtiyaç duyulursa, bir elektrikçiye de ihtiyaç duyulabilir. Tipik bir çöp öğütücüsü 10 ve 12 yaş arası sürecek.