Atrazin St Augustine otunu öldürür mü?

Sordu: Edvardas Warrlich | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.6/5 (273 Görüntüleme. 22 Oy)
Augustine , güneşte ve kısmi gölgede büyüyen çimenler ve orta trafikli yerler için kullanılır. Genel olarak böcek serbest ve yabani ot istilalarına karşı dayanıklı, atrazin, kontrolü çok geniş yapraklı yabani otların ve St bazı otları ihtiva eden herbisitler. Augustine çim çimenler .

Ayrıca Atrazine otları öldürür mü?

Kimlik. Çiftçiler, çimenli otları öldürdüğü için düzenli olarak atrazin yaparlar . Böyle çayır çimen ve Bahia çim olarak otların için ölümcül aynı zamanda. Öldürme oranı çimen türüne göre değişecektir, ancak atrazin , çayır avı öldürürken yaklaşık yüzde 75'lik bir başarı oranına sahiptir.

İkincisi, atrazin hangi yabani otları öldürür? Mısır tarlaları, şeker kamışı tarlaları ve çimlerdeki yıllık geniş yapraklı ve ot otlarını güvenli bir şekilde kontrol etmek için kullanılır. Aktif bileşen olan Atrazine, yabani otları tohum olarak öldürür veya kök sistemi yoluyla ortaya çıkan yabani otları öldürür. Atrazine 4L Herbisit, ahır otu, kuş otu , henbit ve daha fazlasını kontrol eder.

Benzer şekilde, Atrazine'in yabani otları öldürmesinin ne kadar sürdüğü sorulur.

14 ila 21 gün

Roundup'ı kullandıktan sonra çim tekrar büyür mü?

Bir ila Üç Gün Çimen otları , otlar, meyveler veya sebzeler ekiyorsanız , bu Roundup ürünlerini uyguladıktan sonra - Roundup Weed & Grass Killer Sure Shot Foam hariç - uygulama yapılan alanı tekrar dikmeden önce üç gün bekleyin.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

St Augustine'de atrazin kullanabilir misin?

Yerel bahçe merkezlerinde, en hazır herbisit tüm St kullanım için güvenli olduğunu. Augustine çim çeşitleri Atrazine'dir . Eğer dönem aşina değilseniz “şefkate boğma,” Bu birçok kişi Herbisitlerle onların çimler için ne olduğunu.

Bir galon suda ne kadar atrazin var?

Cevap: Ürün etiketine göre: Her 500 fit kare alana 4,3 fl oz Hi Yield Atrazine karıştırmalısınız.

Atrazin ile sular mısınız?

Doğru Miktarda Su
Yağmurda atrazin uygulanması yeraltı sularına karışarak herbisit aşırı miktarda neden olabilir. 500 fit kare çim için 1 galon suda 1 1/2 yemek kaşığı atrazini karıştırın ve 1.000 fit kare için miktarı ikiye katlayın.

Atrazin ne kadar sürer?

Atrazin mikrobik popülasyonların, toprak nem seviyelerine, toprak sıcaklığı, toprak pH ve tarım uygulamaları bağlı olarak 41 days10 medyan yarı ömre sahiptir.

Atrazini Bermuda çiminde kullanabilir miyim?

Cevap: Southern Ag Atrazine Weed Killer, sadece St Augustine ve Centipede otları için özel olarak formüle edilmiştir ve Bermuda çimenlerinde kullanılmamalıdır. Birçok Bermuda kullanılmak üzere etiketlenmiş olan seçici herbisit tam bir çizgi taşıyor yapmak.

Çimlerimde atrazini nasıl kullanırım?

Atrazini yalnızca kuyulardan, düdenlerden ve su birikintilerinden korunan alanlarda kullanarak çimlerinize püskürtün. En az 100 fitlik bir tampon bölge olmalıdır. Spreyi yabani otların yapraklarına odaklayın. Her sorunlu alanı bir kez kaplayın.

Atrazin yoncayı öldürür mü?

Atrazin , nisan ayına kadar çimenlerde kış otu kontrolü için iyidir. Ayrıca sticker ot olarak bilinen yıllık bluegrass, beyaz yonca, chickweed, bedstraw ve çim burweed gibi atrazin kontrolleri yabani ot. Bu herbisitler, sardunya, yıllık yonca , kuş otu ve diğer geniş yapraklara püskürtüldüğünde oldukça iyi çalışır.

Atrazinin kuruması ne kadar sürer?

Cevap: Hi-Verim Atrazine Ot Killer kuruma süresi uygulamadan sonra 4 saattir. Ürün daha sonra kuruduktan sonra da evcil yeniden girmek için güvenli olacak.

Atrazini Zoysia çimenlerinde kullanabilir miyim?

Atrazin , ev çimlerinde kullanım için küçük kaplarda mevcuttur. Marka bağlı olarak, atrazin centipedegrass, zoysiagrass, Aziz Augustinegrass ve uykuda da ayrık için etiketlenir. Atrazin, aktif olarak büyüyen ve hareketsiz kırkayaklara veya St.

Bahçemdeki dolar otlarından nasıl kurtulurum?

Dolarlık ot yapraklarını ıslatın ve üzerine kabartma tozu serpin ve gece boyunca bırakın. Bunun yabani otları öldürmesi ama çimenler için güvenli olması gerekiyordu. Şeker – Diğerleri beyaz şekeri ot üzerinde eriterek başarıyı yakaladı. Şekeri alanın üzerine yayın ve iyice sulayın.

Atrazinin yan etkileri nelerdir?

Atrazin , insanlar ve diğer hayvanlar için hafif ila orta derecede toksiktir. Oral, dermal ve inhalasyon maruziyeti yoluyla kan dolaşımına emilebilir. Zehirlenme belirtileri karın ağrısı, ishal ve kusma, göz tahrişi, mukoza zarının tahrişi ve olası cilt reaksiyonlarını içerir (14).

Atrazin insanlar için zararlı mı?

Atrazin , insanlarda ve vahşi yaşamda hormonlara zarar verir
İnsanlarda atrazin , erkek ve dişi hormon sistemlerini bozar. Artmış kanser riski, kısa gebelik ve değişmiş adet gören atrazin Kontamine su ilişkilendirmek maruz Amerikan toplulukların Son çalışmalar.

Atrazin neden tehlikelidir?

Atrazin Amfibileri Tehdit Ediyor
Kimyasal madde, ABD Çevre Koruma Ajansı'nın (EPA) güvenli olduğunu söylediği 3.0 ppb'nin oldukça altında, milyarda 2.5 parça (ppb) kadar düşük konsantrasyonlarda erkek kurbağalarda bağışıklık sisteminin baskılanmasına, hermafroditizme ve hatta cinsiyetin tamamen tersine çevrilmesine neden olan güçlü bir endokrin bozucudur. .

Atrazin evcil hayvanlara zararlı mı?

ATRAZİN . Hayvan çalışmaları, atrazinin en iyi bilinen olduğu thes-triazin herbisitlerinin oral toksisitesinin nispeten düşük olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, yüksek dozların yutulması hayvanlarda ataksi, dispne ve konvülsiyonlara neden olabilir (ACGIH 1986/Örn.

Atrazin ABD'de yasaklandı mı?

Atrazin , Amerika Birleşik Devletleri'nde en yaygın kullanılan herbisitlerden biridir: Ülke genelinde her yıl yaklaşık 80 milyon pound kullanılmaktadır. Yer, yüzey ve içme suyunun yaygın bir kirleticisidir. Hem insanlar hem de vahşi yaşam için o kadar tehlikeli ki Avrupa Birliği tarafından yasaklandı .

Bermuda çimenlerinden St Augustine'e nasıl gidilir?

Bermuda otu bir alana ekilerek kolayca serilebilir. Bir çime sahip olmak için aceleniz yoksa ve çimlerin büyümesini izlemekten zevk alıyorsanız, bu çimden çok daha ucuz olacaktır. St. Augustine otu tohumdan güvenilir bir şekilde başlatılamaz, bu nedenle çim veya tapa döşemek en iyi seçeneğinizdir, ancak memnuniyet hemen gerçekleşir.

Triclopir Bermuda otunu öldürür mü?

Bazı herbisitler , yeşil sapları ve yaprakları öldürerek bermuda otunu bastırır. Triclopir (Ot-B-Gon ve Turflon) geniş yapraklı bitkileri öldüren bir selektif herbisit, ancak serin iklim çim bitkileri de bermuda bastırır.