Sırt desteği bel ağrısına yardımcı olur mu?

Sordu: Darko Peñarrocha | Son Güncelleme: 30 Nisan 2020
Kategori: sağlıklı yaşam fizik tedavi
4.6/5 (433 Görüntüleme . 39 Oy)
Bir sırt desteği , omurganın eklemleri, diskleri ve kasları üzerindeki baskıyı azaltırken, normalde alt sırt üzerine binen ağırlığın bir kısmını boşaltmaya yardımcı olabilir . Omurga basıncını azaltarak, bir sırt desteği , bir yaralanmanın ardından yaygın bir koruyucu reaksiyon olan ağrılı kas gerginliğini azaltabilir.

İnsanlar ayrıca bel ağrısı için en iyi sırt desteğinin ne olduğunu soruyorlar.

 • Genel olarak en iyisi: Flexguard Destek Sırt Desteği.
 • En İyi Bütçe: Mueller Bel Desteği Sırt Desteği.
 • Bel Ağrısı İçin En İyisi: NMT Sırt Desteği Lomber Destek Kemeri.
 • Siyatik için en iyisi: King of Kings Kasnak Sistemi ile Bel Ağrısı Giderici.
 • Fıtıklaşmış Diskler için En İyisi: Sparthos Nefes Alabilir Sırt Desteği.

Ayrıca, sırt desteği fıtıklaşmış bir diske yardımcı olur mu? Fıtıklaşmış bir disk , akut ve kronik bel ağrısı, bacak ağrısı ve siyatik neden olabilir. Fıtıklaşmış bir disk sırt desteği takmak, bir yaralanmanın oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Geri parantez yardım desteği de yapabilirsiniz sıkıştırma ve istikrarı sağlayarak bel fıtığından sonra bel.

Bu şekilde tüm gün sırt korsesi takmak zararlı mı?

Bazı kaynaklar korseyi mümkün olduğunca az takmayı , bazıları ise gün boyunca takmanın çok az zararı olduğunu belirtir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, sağlık uzmanınızın tavsiyelerini dinlemektir.

Sırt destekleri iyi mi?

Sırt destekleri , yalnızca sırtınızı yaralanmalardan korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sırt yaralanmanızın iyileşmesinde aktif bir rol oynayabilir ve daha fazla yaralanmayı önlemeye yardımcı olmak için daha verimli hale gelmek için duruşunuzu eğitmeye yardımcı olabilir.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir sırt desteği siyatiği daha da kötüleştirebilir mi?

Evet. Bir sırt desteği, daha fazla yaralanmayı önlemek ve iyileşmeyi teşvik etmek için yeterli sıkıştırma ve destek sağlayabilir. Bel hassasiyeti nedeniyle Siyatik semptomlarından muzdarip olanlar için bir sırt desteği gerekli olabilir . Senin bel duyarlı olduğunda önceden normal hareketler çok daha yorucu ve zahmetli olabilir.

Alt sırt kaslarınızı nasıl güçlendirirsiniz?

Bu alt sırt esnekliği egzersizini gerçekleştirmek için:
 1. Kolları yanlardan tutarak dizler bükülü ve ayaklar düz olacak şekilde yere sırt üstü yatın.
 2. Yavaşça alt sırtını bükün ve mideyi dışarı doğru itin.
 3. 5 saniye basılı tutun, ardından rahatlayın.
 4. Sırtınızı düzleştirin ve göbek deliğini zemine doğru çekin.
 5. 5 saniye basılı tutun, ardından rahatlayın.

Bir sırt desteği ne kadar sıkı olmalı?

Kemerinizin üst kenarını göbeğinizin altına veya altına doğru şekilde yerleştirin. Yine, ateli doğru şekilde taktığınızdan emin olmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olmayı unutmamak önemlidir. Korse çok sıkı veya çok gevşekse kaslarınızı ve bağlarınızı destekleyemez.

Destekler Gerçekten Çalışıyor mu?

Sırt kemerlerinin işe yaradığına dair bilimsel kanıt eksikliği var. Sırt kemeri takan işçiler, kemersiz kaldırabileceklerinden daha fazla ağırlık kaldırmaya çalışabilirler. İşçiler ve işverenler, yaralanmaları önlemek için yalnızca sırt kemerlerine güvenmek yerine, kaldırma tehlikelerini azaltmak için çalışma ortamını ve çalışma görevlerini yeniden tasarlamalıdır.

Alt sırt ağrısını nasıl düzeltirsiniz?

Sırt Ağrısını İyileştirmenin 12 Yolu
 1. Yatak istirahatini sınırlayın. Araştırmalar, kısa süreli bel ağrısı olan ve dinlenen kişilerin, aktif kalanlara göre daha fazla ağrı hissettiklerini ve günlük işlerde daha zor zamanlar geçirdiklerini gösteriyor.
 2. Egzersiz yapmaya devam edin.
 3. İyi Duruşu Koruyun.
 4. Bir Uzmana Görün.
 5. Çekirdeğinizi Güçlendirin.
 6. Esnekliği Geliştirin.
 7. Brace'i hendekleyin.
 8. Buz ve Isı uygulayın.

Sırt kemerleri sırt ağrısına yardımcı olur mu?

Geri kemerleri kullanarak sözde yararları şunlardır: arka kuvvetli exertions sırasında omurganın iç kuvvetleri azaltın. Omurga üzerindeki kuvvetlere karşı koyabilecek karın içi basıncı (IAP) artırın. Omurga üzerindeki kuvvetleri azaltabilecek omurgayı sertleştirin.

Kemerler bel ağrısına yardımcı olur mu?

Bel kemerleri ve sakroiliak kemerler , harekette biraz daha fazla kısıtlama sağlar ve tipik olarak, desteksiz daha sağlam bir kumaştan yapılır. Esnek korseler ve kemerler , aşağıdakileri yaparak bel ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir: Duruşun ayarlanmasına ve omurganın ağırlığının verilmesine yardımcı olmak için gövdeye hafif basınç uygulayarak.

Yatağa sırtlık takmak uygun mudur?

Eğer bir Sırt Desteğinde Uyumayın
Yatarken herhangi bir rahatsızlığınız varsa sırt desteğinizi takın . Sırt desteğinin ağrıyı hafifletmeye yardımcı olması gerekiyor, herhangi bir neden değil. Bir geri ayracı sırtınızı güçlendirir. Uzanmak korsenin faydalarını engeller, bu nedenle ateli takarken yatakta vakit geçirmekten kaçınmalısınız.

Giysilerin altına sırt ateli takabilir misin?

Uygun sırt desteği kullanımı
Yapın : Sırt desteğinizi nefes alabilen giysilerle giyin . Sırt desteği , herhangi bir rahatsızlık veya aşırı nemden kaçınmak için genellikle bir gömleğin üzerine giyilir. Eğer bir bel desteği geri ayracı reçete edilmişse, bu alt arkaya doğru giyilmelidir.

Duruş için sırt desteğimi ne kadar süre takmalıyım?

POSTÜR DÜZELTİCİ NE KADAR SÜRE KULLANILMALIDIR ? S: Arka duruş düzelticisini ne kadar süre takmalıyım? C: ilk günler için, bunu 30 dakika ve günde birkaç kez kapalı 1 saat giyen önerilir. Yavaş yavaş o aşkın süresini arttırmak ve daha uzun süreler için tak.

Sırt ağrısı ile nasıl uyumalıyım?

Dizlerinizin altına bir yastık ile sırt üstü Uyku
Sırt üstü Lay düz: Bazı insanlar için, onların sırtında uyku iyi rahatlatmak sırt ağrısına pozisyonunu olabilir. Dizlerinizin altına bir yastık yerleştirin ve omurganızı nötr tutun. Yastık önemlidir - bu sizin alt sırt o eğri tutmaya çalışır.

Alt sırtınızdaki şişkin bir diski nasıl tedavi edersiniz?

Cerrahi olmayan tedavi şunları içerebilir:
 1. Dinlenmek. Bir ila 2 gün yatak istirahati genellikle sırt ve bacak ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.
 2. Steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID'ler). İbuprofen veya naproksen gibi ilaçlar ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.
 3. Fizik Tedavi.
 4. Epidural steroid enjeksiyonu.

Sırt desteğine ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Eğer bir arka ayracı gerekebilir belirten işaretler şunlardır: Şiddetli sırt ağrısı. İnatçı, omurganın yakın (özellikle alt sırt) derin kas kasılmaları Dowager hörgücü (uygunsuz postür)

Skolyoz için ne kadar süre sırt desteği takmanız gerekiyor?

Ekip hastanın iskelet olgunluğuna ulaştığını belirleyene kadar korse her gün 23 saat takılmalıdır. Bu noktada, sadece geceleri bilekliği takmak geçiş olabilir. Uygun görüldüğünde hasta yavaş yavaş mesnedinden sütten edilir.

Bir sırt desteği duruşu düzeltebilir mi?

Doğru duruş için birçok hafta veya ay için herhangi bir yere birkaç gün sürebilir. Bir duruş desteği kullanırken sırtınız sonuçları 10-15 dakika içinde hissedecektir. Sen dik ve gelişmiş bir konumda duruşunuzu tutmaya çalışan sırt kaslarınızı hissedeceksiniz.

Kemer sırt ağrısına neden olabilir mi?

Alt sırt ve omurga ağrısı
Son zamanlarda yapılan araştırmalar karın artan basınç sırtında omurga ve stres içinde sertlik neden olabileceğini göstermiştir. Kemerin çok sıkı olması ve düşük sürmesi sırtta sinir sıkışmasına neden olur .