Ray aydınlatması yeterince parlak olacak mı?

Soruldu: Susannah Jenk | Son Güncelleme: 20 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe akıllı ev
4.4/5 (1.000 Görüntüleme. 31 Oy)
Ray aydınlatmasını kullanmanın en popüler yollarından biri koridorlardır. Kurulumu uzun ve dar bir alan için mükemmeldir. Bu sayede diğer aydınlatma armatürleri gerekmez, ayrıca duvar asma veya ziyaretçilerin geçit iletin diğer dekor bireysel lambaları işaret edebilir parlak yeterlidir.

Ayrıca bilin, ne kadar ray aydınlatmasına ihtiyacım var?

Genel olarak, lineer üzerinde yer iz kafaları isteyeceksiniz ve her 12 ila 24 inç izlemek monoray. Bir çalışma alanını aydınlatmak gibi belirli bir kullanım için ışıkları birbirine daha yakın yerleştirebilir, ancak onları en az 4 inç uzakta tutabilirsiniz. Birçok ray sistemi eğimli tavanlarda ve hatta bir duvar yüzeyinde kullanılabilir.

Ayrıca, pist aydınlatmamı nasıl güzel gösterebilirim? Ray Aydınlatmasının İyi Görünmesi Nasıl Yapılır?

 1. Bir Göreve Odaklanın. Gerçek kullanılabilir ışık söz konusu olduğunda, birkaç aydınlatma armatürü ray ışıklarını yenebilir.
 2. Bir Oda Çerçeveleyin.
 3. Sanat Eserlerini Aydınlatmak.
 4. Tavana çizin.
 5. Bir Mutfak Adası İçin Aydınlatma Fikirlerini Takip Edin.
 6. Spot Işığı Yansımaları.
 7. Minimalizmi vurgulayın.

Ayrıca soru şu ki, aydınlatmayı izlemek için daha fazla ışık ekleyebilir misiniz?

Bu bilgiler size parçayı genişletmek kez ekleyebilir armatürleri sayısını söyler. Genel bir parça aydınlatma kural ayak başına bir fikstür fazla eklemektir. 20 amp, 120 voltluk bir aydınlatma devresi toplam 2.400 watt'ı destekler, ancak güvenli kapasite 1.920 watt'tır.

Ray aydınlatması ile ray aydınlatması arasındaki fark nedir?

En temel düzeyde, hat voltajlı, 120 voltluk bir sistemdir; monoray genellikle düşük voltajlı, 12 voltluk bir sistemdir. Monoray ise kullanmak istediğiniz aydınlatma armatürleri ile sistemi çalıştırmak için gerekli olan trafo arasında bir hesaplama gerektirecektir. Diğer önemli fark estetik ve tasarımdır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En iyi ray aydınlatması nedir?

En İyi Ray Aydınlatması – Satın Alma Rehberi
 • Lithonia 3-Light LED Aydınlatma Kiti – Şık ve Modern Tasarım.
 • Globe Electric 58959 Samara – Sade Modern Dekor.
 • CANARM James 4 Ampuller – Tonlarca Stil Seçeneği ile Zarif Aydınlatma.
 • HowPlumb 4 Light – Mutfak İçin En İyisi.
 • Quoizel DH1404PN Düşes – Her Eve Çarpıcı Güzellik Katın.

Ray aydınlatması uzunlamasına kesilebilir mi?

Ray aydınlatması , hareketli spot ışıkların takıldığı tavana monte edilen uzun, ince bir plastik parçasından oluşur. Ray aydınlatması standart 4 ve 8 fit uzunluklarda gelse de, gerekirse daha küçük kurulum alanlarına sığdırmak için rayları ortak bir el testeresi ile kesebilirsiniz .

Ray aydınlatmasını ne ile değiştirebilirim?

Bir mutfakta ray aydınlatmasının yerini ne tür bir ışık almalıdır ? Açıcı yönü LED gibi, kesinlikle LED ampüller vidalı alır LED onları yerleşik ışıklarını veya olanları entegre etmiş ya armatürleri ile değiştirin.

Ray aydınlatması için tüm raylar aynı mı?

Raylı aydınlatma, aksine parça aydınlatma, farklı üreticileri arasında hiç değiştirilebilir değildir. Bazı üreticiler ray aydınlatma seçeneklerinde başlıklar için ek seçenekler sunacak olsa da, çoğunlukla, bu tür aydınlatma ünitesi için uyumlu olan tek armatürler ekli armatürlerdir.

Tek ve iki devreli hat aydınlatması arasındaki fark nedir?

Hat gerilimi hat sistemleri genellikle tek devreye veya iki devreye bölünür. Fark kablo bulunmaktadır. Tek devre , çalışmadaki tüm armatürlerin tek bir anahtara bağlanmasına izin verir. İki devre , bir çalıştırmanın daha fazla esneklik sağlayan iki anahtara bağlanmasına izin verir.

Ray aydınlatmasını kurmak kolay mı?

parça aydınlatma kitleri
Ev kablolarını plaka kablolarına bağlamak için tel somunları kullanın. Topraklama kablosunu plakaya ve metal ise kutuya bağlayın. Kabloları kutunun içine itin ve plakayı tavana tam oturacak şekilde kutuya vidalayın. Tavanı, rayın sürekli olarak duvara paralel olması için işaretleyin.

H tipi ray aydınlatması nedir?

H ray aydınlatma sistemi, diğer adıyla (aynı zamanda H tipi ray aydınlatması veya HT ray aydınlatması veya standart H ray veya Halo uyumlu sistem olarak da bilinir). 3 telli 1 devre (tek devre) ray aydınlatma sistemi olarak da bilinir. Bir yanda iki, diğer yanda olmak üzere 3 metal klipsi vardır (Bkz. Şekil 1).

Ray aydınlatması için yüzer kanopi nedir?

Yüzer kanopi konektörü, tavanınıza önceden kurulmuş bir elektrik kutusundan (örneğin mevcut bir aydınlatma armatüründen veya tavan vantilatöründen) yola elektrik sağlamanıza olanak tanır.

Ray aydınlatması hala popüler mi?

Bu çok yönlülük ve tavana delik açmak zorunda kalmadan fikrinizi değiştirebilme yeteneği, ray ve ray aydınlatmasının popüler kalmasının bir nedenidir. Largesse, palet aydınlatmasının hala şaşırtıcı derecede iyi sattığını belirtiyor.

Tavan aydınlatması olmayan bir oturma odasını nasıl aydınlatırsınız?

 1. Aynaya Karşı Lambader. Ayna kullanma fikri, tavan aydınlatması olmayan bir oturma odasında daha yaratıcı ve en etkili aydınlatma çözümlerinden biridir.
 2. Tavandan Aydınlatmasız Bir Oturma Odasında Bağımsız Zemin Lambaları.
 3. Asılı Kablo Lambaları.
 4. Modern Köşe Lambaderler.
 5. Uzun Zemin Lambaları.
 6. Duvar Aplikleri.

Mutfak için hangi renk ışık en iyisidir?

Parlak beyaz /soğuk beyaz (4100 Kelvin): Mutfaklarda, banyolarda veya garajlarda en iyisi; odalara daha beyaz , daha enerjik bir his verir. Gün Işığı (5000-6000 Kelvin): Banyo, mutfak ve bodrum katlarında en iyisi; Okumak, karmaşık projeler veya makyaj yapmak için uygundur—renkler arasında en büyük kontrastı sağlar.

Parkur aydınlatmamı nasıl değiştiririm?

Ray Aydınlatması Nasıl Değiştirilir
 1. Odaya / armatüre giden TÜM elektriği kapatın. Home Depot'a geri döndüm.
 2. Eski Ray Işığını çıkarın. Paletim kirişe vidalanmıştı, bu yüzden paleti tavandan sökmek için sadece bir matkaba ihtiyacım vardı.
 3. Kabloları ayırın.
 4. Yeni kabloları yeniden bağlayın.
 5. Parçayı yeniden bağlayın.
 6. Yeni ışıkları takın.

Ray aydınlatma kafalarından nasıl kurtulurum?

Ray Aydınlatma Başlığını çıkarın . RJ, raya uygun bir aşağı çekme kilidi ara. Bunu aşağı çekin ve ardından serbest bırakmak için armatürü yaklaşık çeyrek tur çevirin.

Farklı ray aydınlatma türleri var mı?

Halo, Juno ve Lightolier: terimleri her tip için standartlar üreticilerin gelir, H, J ve L: parçanın üç tipi vardır. Farklı türlerin bazı benzerlikleri vardır.

Ray aydınlatmasının bir bağlantı kutusuna ihtiyacı var mı?

Kablolu ray lambaları , kurulum sırasında bir bağlantı kutusunda (tavan veya duvardaki bir elektrik kutusu ) elektrik bağlantılarının yapılmasını gerektirir . Aydınlatma hattının önerilen yolu boyunca herhangi bir bağlantı kutusu mevcut değilse, bir tane kurmanız veya kalifiye bir elektrikçi tarafından kurulmasını sağlamanız gerekecektir .

Tavan vantilatörleri eski mi?

Uzmanlar, tavan vantilatörlerinin henüz modasının geçmediğini söylüyor. Tavan vantilatörleri onlarca yıldır var ve yüksek verimlilikleri nedeniyle çok daha uzun süre var olacak. Verimliliklerinin yanı sıra, tavan vantilatörleri daha az yer kaplar ve bu da onları dar alanlar için ideal hale getirir.

Ray ışıklarını nereye doğrultuyorsun?

Ray fikstürünü duvara paralel olarak monte edin. Senin tavan yüksekliği 9 feet veya düşükse, duvardan iki üç ayak ilgili parçayı yerleştirin. Tavan 9 ve 11 feet arasında ise, duvardan üç dört ayak ilgili parçayı yerleştirin. Daha sonra, ayrı bir parça olarak yer Demirbaş aynı mesafe duvar olup.